Jump to content

Какав одговор ће дати Православље када се буду откриле друге настањиве планете?


Препоручена порука

пре 8 часа, Djapa рече

Ti verujes u ovu pricu? 

Нема шта да верује или не верује. Ресурси на Земљи нису неограничени, а раст популације у теорији може да буде бесконачан. Већ сада скоро милијарду људи има озбиљних проблема са пијаћом водом. Због сталног пораста броја људи и индустрије повећава се угљен-диоксид и глобално загревање, тиме и климатске промене. Које ће тек доводити до катастрофалних последица. А ту је и проблем хране.

Можемо још неко време да импровизујемо и да се некако провлачимо, али ће неминовно доћи тренутак када више неће бити хране, воде и основних потрепштина за све. И онда боље имати све опције на столу, да не би дошло до неких катастрофа без потребе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, GeniusAtWork рече

Нема шта да верује или не верује. Ресурси на Земљи нису неограничени, а раст популације у теорији може да буде бесконачан. Већ сада скоро милијарду људи има озбиљних проблема са пијаћом водом. Због сталног пораста броја људи и индустрије повећава се угљен-диоксид и глобално загревање, тиме и климатске промене. Које ће тек доводити до катастрофалних последица. А ту је и проблем хране.

Можемо још неко време да импровизујемо и да се некако провлачимо, али ће неминовно доћи тренутак када више неће бити хране, воде и основних потрепштина за све. И онда боље имати све опције на столу, да не би дошло до неких катастрофа без потребе.

Заборавио си да ће све те проблеме решити слободно тржиште. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, GeniusAtWork рече

Ресурси на Земљи нису неограничени,

Е, ово нисам довела у везу са месецом који делује на људе и тиме да би гравитација била другачија другде... 

Баш си добро срочио. :ok:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, GeniusAtWork рече

Нема шта да верује или не верује. Ресурси на Земљи нису неограничени, а раст популације у теорији може да буде бесконачан. Већ сада скоро милијарду људи има озбиљних проблема са пијаћом водом. Због сталног пораста броја људи и индустрије повећава се угљен-диоксид и глобално загревање, тиме и климатске промене. Које ће тек доводити до катастрофалних последица. А ту је и проблем хране.

Можемо још неко време да импровизујемо и да се некако провлачимо, али ће неминовно доћи тренутак када више неће бити хране, воде и основних потрепштина за све. И онда боље имати све опције на столу, да не би дошло до неких катастрофа без потребе.

GMO pokazuje potencijal da da resenje za ove probleme sa hranom... ali paranoja...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, GeniusAtWork рече

Можемо још неко време да импровизујемо и да се некако провлачимо, али ће неминовно доћи тренутак када више неће бити хране, воде и основних потрепштина за све. И онда боље имати све опције на столу, да не би дошло до неких катастрофа без потребе.

Speaking of... Боље је питање како и који/е одговор(е) "православље даје" на ово.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, GeniusAtWork рече

Нема шта да верује или не верује. Ресурси на Земљи нису неограничени, а раст популације у теорији може да буде бесконачан.

Teško... rast populacije se već smanjuje i procenjuje se da će u ovom veku da se zaustavi tj. da smo veoma blizu "plafona" ljudske populacije.

Stvar je u tome da po svemu sudeći ljudi prave mnogo dece kada im mnogo dece umire... i tu postoji jedan "lag" od nekoliko decenija, kada medicina, poljoprivreda, industrija i obrazovanje dođu na nivo da velika većina dece preživljava, a ljudi po inerciji i dalje prave dosta dece... ali se i to zaustavi posle nekoliko decenija i čak pređe u negativan priraštaj.

Ovo je jedno od nekoliko sjajnih predavanja Hansa Roslinga na ovu temu, preporučujem inače sva njegova TED predavanja, mnoga se bave ovom temom...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Branislav81 рече

Da celo čovečanstvo treba da se pokaje?

Ломим се између "немају људи ништа с тим, Бож'а воља" и "да се покају сви неправославни". :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, GeniusAtWork рече

Нема шта да верује или не верује. Ресурси на Земљи нису неограничени, а раст популације у теорији може да буде бесконачан. Већ сада скоро милијарду људи има озбиљних проблема са пијаћом водом. Због сталног пораста броја људи и индустрије повећава се угљен-диоксид и глобално загревање, тиме и климатске промене. Које ће тек доводити до катастрофалних последица. А ту је и проблем хране.

Можемо још неко време да импровизујемо и да се некако провлачимо, али ће неминовно доћи тренутак када више неће бити хране, воде и основних потрепштина за све. И онда боље имати све опције на столу, да не би дошло до неких катастрофа без потребе.

Rekose oni koji su odgovorni za vecinu tih problema, i koji ne zele da profit dobijen na stetu zivotne sredine usmere na resavanje tih problema  vec iskljucivo za svoj licni interes. Sad bi da se sele na druge planete a gladni i zedni neka sacekaju malo dok se ne realizuje taj plan.Ti isti prodaju te price kao sto vucic prodaje pricu o stednji, kurve o postenju itd... Verujem da vec danas moze svima da bude bolje ali mi ljudi to ne zelimo i zato cemo da platimo cenu i to skupo. Ne postujemo prirodu ne zivimo u skladu sa njom, priroda nam tako i vraca. U potrosackom drustvu u kome zivimo najbitniji je komfor, luksuz, uzivanje e pa to ima cenu. Zato necu  da verujem i slusam te glupe price jer jedini pravi problem i uzrok problema je ljudska pohlepa, kad bismo to resili i planeta bi se obnovila i uslovi za zivot poslali opet idealni kao nekad. I smatram da bi bilo pametnije da sacuvamo dom koji imamo nego sto trazimo drugi koji mozda ne postoji ili ako postoji u teoriji, ne znamo  kakve sve probleme sa sobom nosi. Do katastrofe ce sigurno da dodje ako se ne osvestimo , mada kakvi smo, gde god da smo bice katastrofe jer to smo mi ljudi, stetocine, iako mnogi odbijaju da priznaju to. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Џуманџи рече

Е, ово нисам довела у везу са месецом који делује на људе и тиме да би гравитација била другачија другде... 

Баш си добро срочио. :ok:

Radio sam u trgovini i primetio da se ponasanje ljudi menja kad je mesec pun ili kad pada kisa i vreme je tmurno, dakle kad se menjaju vremenske prilike. Ljudi postanu nervozni, samo se zale kako im sve smeta i kako ih boli glava i sve zivo. Oni sa malo losjim zdravljem se zale na disanje, aritmije i sl ..a pred kisu svi polude. Takodje se uvek krecu u talasima, to nije trenutno nije bitno ali eto da spomenem jer je zanimljivo. :)  ovo  moze da vam potvrdi svaki trgovac ...Sve ovo u velikoj meri utice na nasu psihu i fizicko zdravlje, zamisli kako ce tek da utice potpuno druga planeta koja nije nalik Zemlji. Zivot nije Sci-Fi film, budite malo realni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Џуманџи рече

Speaking of... Боље је питање како и који/е одговор(е) "православље даје" на ово.

Рађајте се и множите се и напуните земљу.. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...