Jump to content

Тражење смисла живота...Трпљење и узрастање...Вера, нада, љубав...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Smisao je u stalnoj borbi za nalazenje i ocuvanje smisla. Kap ljudskosti u nepreglednom moru patnje. Zrno razuma u ludilu. Ocuvati vjeru, nadu i ljubav. Krvava je to borba. 

Oprostite na mracnim mislima tj. osjecanjima... Smisla ima. Smisao jeste. Cak i u prividnom besmislu. Tome uce veliki mislioci i stradalnici kao Dostojevski, Frankl npr. Trazis smisao? Ne trazi ga - neces ga naci, tj. nece ti se dati. Bar ne olako. Izbori se za njega, stvori ga svojom krvlju, znojem i suzama. Na dnu najdubljeg ocaja naci ces nadu. U ponoru sumnje vjeru. U ledu straha i otudjenja ugledaces iskru ljubavi... Ko ima, dace mu se... ko nema, uzece mu se i ono sto ima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad ne vidim smisao u nečemu, ja to onda i ne radim. Grešim li?

ako ne moras, ako samo od tebe zavisi, onda nemoj ni da radis....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedini smisao ljudskog postojanja u ovoj vodenici smrti jeste lična besmrtnost svakog ljudskog bića. Bez toga, našta nam progres i usavršavanje, našta filosofija i kultura, našta nam dobro i zlo, našta Bog i svet? Osetiti se besmrtnim još za života u telu, jeste blaženstvo koje se samo Bogočovekom Hristom može pronaći i osigurati.

svJustin celijski

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad ne vidim smisao u nečemu, ja to onda i ne radim. Grešim li?

Samo radi mozda se smisao pojavi na kraju tamo gde ga najmanje budes trazio i gde si mislio da ga najmanje ima.... 4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema smisla, ne ubijajte se na poslu! Suprotno raširenom mišljenju, za napredovanje na poslu nije dobro ostavljati dojam čovjeka koji naporno radi, nego druge treba uvjeriti kako ste osoba kojoj sve uspijeva bez muke - savjet je to koji nudi Richard Templar.

Čovjek koji ima ispravan odnos prema poslu i vjeruje u ono što radi, to može pokazati, a da se ne ubija od posla ili radi do sitnih sati.

Imidž uspješnog čovjeka možemo njegovati ako smo u svom poslu dobri, ako nismo, moramo se potruditi to postati. Čak i ako svaki dan radimo do sitnih sati, nikad to nećemo priznati. Možemo raditi na godišnjem odmoru, vikendom i slobodnim danima, ali to nikad nećemo spominjati, nikad jadikovati o tome kako naporno radimo, savjetuje Templar, a prenosi Business.hr.

 

Templar tvrdi da čovjek koji čvrsto vjeruje u ono što radi, pa pokazuje strast prema poslu i pun je poleta, to može pokazati bez obzira na broj sati uloženih u rad, ostajanje do kasna u uredu ili ubijanje od posla. Bitni su stav i rezultati, a ne vrijeme i energija uloženi u njihovo postizanje.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pouka – kako sprječavamo promjenu koju priželjkujemo?

nije problem samo u tome što propuštamo propitivati smislenost onoga što (ne) radimo, već smo spremni spriječiti i druge u tome, čak ih i napasti. Pritom najveći paradoks leži u činjenici da istovremeno ostajemo frustrirani zbog činjenice da se ništa ne mijenja.

 

Često sami svojim (nesvjesnim) ponašanjem održavamo postojeću situaciju i samim time bivamo sve udaljeniji od promjene, koju (svjesno) želimo.

 

24sata.hr

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja trenutno vidim smisao u pravlenju zimnice,

vec je gotov dzem o nasih sljiva, bice ga za bozicni a preteci ce i do vaskrsnjeg posta.

 

 

 

2wqzg21.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedini smisao ljudskog postojanja u ovoj vodenici smrti jeste lična besmrtnost svakog ljudskog bića. Bez toga, našta nam progres i usavršavanje, našta filosofija i kultura, našta nam dobro i zlo, našta Bog i svet? Osetiti se besmrtnim još za života u telu, jeste blaženstvo koje se samo Bogočovekom Hristom može pronaći i osigurati.

svJustin celijski

Sve rečeno  8086.gif

Možemo dalje nabrajati i navoditi, probati i iskusiti, ali na kraju, ništa nema smisla bez Onoga koji daruje smisao stvarima. Živeti Bogom, pustiti da On dela kroz vas kao što dela kroz ljude. Tek onda je smisleno reći u čemu vidimo smisao i šta (odnosno Ko) nas ispunjava :)

  • Волим 1

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad videh ovu temu. Zapitah se. Sta je za mene smisao, smisao zivota? U prvom trenu moj um ne mozase da da odgovor.  :shocking:  A u drugom shvatih da je smisao postati bolji od ovog sto sam sada i trenutno, pobediti iskusenja i popeti se na planinu pobednika, pobediti svoje lose navike zarad opsteg dobra kako mojeg tako i mojih bliznjih i svojim delima i mislima koja su od srca prici blize Bogu. :algabacaju:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...