Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Зато што је поред тога залуђен бијелом магијом. Бијела магија претпоставља чаробне радње које ти доносе неко добро без труда, реда и рада. Кад ти нешто од тога не иде, реципрочно како се мисли да се може експресно добити, тако се сматра да се може и изгубити.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је то невероватно... зар не иде овако: ако си добар хришћанин, сами Бог ће те чувати! Па није свет створила нека тамо баба ванга човече... јујујују... ал смо заостали... :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је то невероватно... зар не иде овако: ако си добар хришћанин, сами Бог ће те чувати! Па није свет створила нека тамо баба ванга човече... јујујују... ал смо заостали... :(

То и јесте суштина, ако си добар хришћанин не само да ће те Бог чувати, него ћеш се знати и сам чувати, или што се каже:"чувај се и чуваћу те". Е а колико смо ми као заједница-народ хришћански потковани можеш и сам знати.

И права је истина да смо заостали. Инфантилни смо, што је у ствари исто. Иако смо стар народ, менталитет нам је као дјечије понашање у кожи одрасле особе. Лако нас је завести као дијете, лако нас поткупити као дијете, треба нам брига ауторитета као дјетету, често смо најпаметнији као дијете, кад нам не иде често нам је други крив као дјетету, понекад као дијете бриљатни смо у неком дјелу, али у главном су нам дјела израз неодговорности и неразмишљања. Као дијете, радујемо се кад нешто добијемо бесплатно, као дијете подозревамо кад нешто изгубимо изненада. Отуда и наша пријемчивост магији, сујеверију, хардкор колективизму, безмисленим свађама око баналних ствари, потчињавању култу личности итд...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

зашто је Србски народ толико залуђен да то постоји?

Zato sto "to" stvarno postoji. Puno je prevara ali "prava" magija zaista moze imati negativno dejstvo.

Imao sam iskustva sa tim tako da znam. Uostalom zasto bi Bog tako strogo zabranjivao magiju i vradzbine.Nije samo zbog rituala zrtvovanja i orgijanja nego zato sto je to satanska delatnost.Druga je stvar sto mnogi sve lose u zivotu vezuju za neke uroke, ali da postoji uticaj to je istina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto "to" stvarno postoji. Puno je prevara ali "prava" magija zaista moze imati negativno dejstvo.

Imao sam iskustva sa tim tako da znam. Uostalom zasto bi Bog tako strogo zabranjivao magiju i vradzbine.Nije samo zbog rituala zrtvovanja i orgijanja nego zato sto je to satanska delatnost.Druga je stvar sto mnogi sve lose u zivotu vezuju za neke uroke, ali da postoji uticaj to je istina.

Не кажем да не постоји.. вероватно постоји неки вид магије и тог вагабундизма (?).

Но ако ћемо веровати у Бога, то нам не треба... зар је свет створио неки тамо шаман, или Бог??? нема смисла.. значи пре ћемо давати неколико стотина евра да нам каже ''будућност'', него да је сами проживимо (барем за мене је занимљивије кад не знам ништа, кад ме Бог води).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не кажем да не постоји.. вероватно постоји неки вид магије и тог вагабундизма (?).

Но ако ћемо веровати у Бога, то нам не треба... зар је свет створио неки тамо шаман, или Бог??? нема смисла.. значи пре ћемо давати неколико стотина евра да нам каже ''будућност'', него да је сами проживимо (барем за мене је занимљивије кад не знам ништа, кад ме Бог води).

Naravno da kao hriscani necemo ici kod raznih gatara i vracara. Ali ne mozemo poreci samo postojanje magije, kao ni demona.

Problem je preterana opsednutost time da smo pod dejstvom magije jer nam se desavaju lose stvari.

Molitvom i primenom iskustva nase Crkve ti problemi se resavaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се Ниши!

Ево, моја жена мене омађијала па је данас волим више него пре 10,5 година када смо се венчали! Признаћете, то је потпуно ненормално, самим тим је и дело магије!

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да нисам материјалиста, и да не знам да су то све приче за празноверне и да верујем да постоји магија, колико пре три године бих се наложио на ватрене лопте и муње, али сада бих пре изабрао неке љубавне чини, кад бих био довољно глуп да у то верујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Страшно је што ће политичар у кампањи да ухапси петсто људи који ће касније да буду пуштени, а нико се не бави оваквим појавама слуђивања и варања народа, па тако имамо часописе као што је "Треће око" и слични, који и даље постоје, разне магове, тарот мајсторе, астрологе, хороскопе по новинама, и остало.

Нико да се сети да примени закон тамо где је заиста битно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Policija iz Smedereva je uhapsila osumnjičenu Ramonu, koja je, kako saznajemo, priznala da je prevarila N. A. i da nema sposobnosti da leči i da skida crnu magiju. Osumnjičenoj Ramoni Vasić je određeno zadržavanje i biće privedena istražnom sudiji.

vidis kako pendrek nekad pomaze ;)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

о овоме би могао написати читав роман габарита "рат и мир",шта се ваља/не ваља на сахрани,свадби,рођењу детета,петку пред празник,песковитој среди,смушени четвртак...пошто не могу више да глумим дон кихота решио сам да,кад ме неко пита (као ја сам побожан,идем у цркву,бла,бла) ваља ли се...одговарам као овај лик милан тарот,наравно кад после пола сата саговорник види да се шалим,ја се уозбиљим и упутим га на цркву,чекам дан кад да ће ме неко лупити тако лако да ће ми све зубе у грло сасути...али боље да кроз шалу наведем људе да је сујеверје глупост и да треба веровати у Бога него да им помињем каноне,свете оце...јер на сваки такав покушај добијам традиционални српски одговор "немаш ти појма,попови pravopop краду".

Нек ми администрација опрости на овом,можда неприкладном клипу,али за мене је човек легенда,ја са разваљујем fmqmtx

има пуно клипова и сваки је митски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...