Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

klapklap

ма намашкариле се будале,,,, dada  све би ја то sFun_bat bendoff,,, 0442_feel

али ајмо сада озбиљно да ли стварно неко мисли да могу нешто постћи својим бајањем?

Svaka ženska je potencijalna vještica, šta one drugo i rade već bajaju!

A muški ako nisu izričito "I KVE TIKVE" (IQ tikve) također! Znaju bit i opasniji od ženskih!

Napiši recimo nešto iz života, sreo si se s nekom ili nekim od njih, ženskom ili muškim?

Vešticom ili vještcem, znaju oni biti i vrlo mladi, lijepi i inteligentni,

školovani i bave se sportom, samo takvo upozorenje na početak!

Za svaki slucaj montiraj ih ti na "spansku cizmu" pa dok ne priznaju da nisu samo mladi, lepi i puni

elana nego demonski dousnici ti ne prestaj sa "tretmanom".



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Вештац: Постављена слика

Вештица: Постављена слика

smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif

Значи морају да буду млади и лепи, насупрот поп-култури где су стари, грбави и ружни...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Православље” Миље Вујановић

Ево феномена свима добро познатог: Миља Вујановић, самозвана “Регулус”, астролог, пророк, саветник, борац за заштиту “српства и православне вере од демонског запада”! Особа која је толико задужила ову земљу да су јој широм отворена врата државних и приватних медија.

Свакоме ко се макар мало разуме у основне хришћанске православне вере неће бити нимало тешко да препозна ко стоји иза њених изјава. За анализу сваке њене емисије и сваког њеног наступа биле би потребне читаве студије. Професија којом се бави општи је део антихристовских настојања да се човек одвоји од Бога. Међутим, начин на који то изводи је страшан; запањујуће је колико покушава да се заклони иза Цркве и Православља, и забрињавајуће је колико у томе успева код лаковерног и декларативно “православног” дела народа. Поћи ћемо зато од следећег:

Најпре, додато презиме “Регулус”. Колико је само хришћанског у њему! Па пророштва на основу звезда и планета (о чему смо већ говорили)... Затим “цитирање” Светог Писма, при чему смо сведоци честог навођења онога што нигде не пише у Светом Писму, и још чешћег извртања текста Светог Писма и списа св. Отаца. Па сами св. Оци – св. Јован Златоусти, св. Јован Дамаскин (Тачно изложење православне вере), св. Григорије Ниски (Против судбине, О Ендорској врачари) пишу против астролога и судбине, осуђујући нарочито јелински астролошки фанатизам! А у самој Библији изричито се забрањује бављење астрологијом, магијом, гатањем и врачањем (доказе ћемо навести мало касније).

Бог и хришћански светитељи су код дотичне пророчице сведени на магијске елементе и симболе којима се лако манипулише; митолошки богови разних народа стално се утрпавају у хришћанство. Госпођо Регулус! Један је Бог Отац са Сином и Духом Светим, и као “православна хришћанка” требало би да знате да га ми називамо Св. Тројицом, а не Светим Тројством (како га називају на западу, што и ви често чините). А то је суштинска разлика. И митолошким боговима (попут Зевса, Јупитера, Марса, Венере, Перуна, Зодијачких божанстава Асиро-Вавилонаца, и др.) у хришћанству нема места.

Карма, судбина, реинкарнација. Ово су све појмови преузети из источњачких религија, и немају никакве везе са хришћанством. штавише, директно се сукобљавају са основама хришћанске догматике.

Што се тиче другог доласка Христовог, сам Спаситељ је рекао: “А о дану томе и о часу нико не зна, ни анђели небески, до отац мој сам” (Мт. 24,36). Али Миља Вујановић и њен компјутер то знају (!!!).

Посебну групу бесмислица сачињавају оне у којима се Миља јавља као “бранилац српства”. Тако сазнајемо да су Срби посебан народ Божији, да су сви из зависти против њега, да су се зле силе света окренуле против праведних и богобојажљивих Срба... Затим да је Бог на нашој страни, да су звезде и хороскоп наклоњени “трећој Југославији”, и да стога слободно можемо ратовати против светских велесила (може ли ико здравог ума да овако нешто саветује свом народу?)... Ту су и промашена предвиђања, попут најављиване велике и кобне катастрофе на западу одређеног дана – од чега, наравно, није било ништа. Важно је и сазнање да су у време Хомеровог Одисеја постојале Македонке праље које су у ствари биле Српкиње, а које су својом песмом опчињавале морепловце(!?).

Овде недостаје простор за шири осврт и на друге популарне појаве, попут Клеопатре (код које су арогантно лицемерје и бестидно преварантство присутни у запањујућој мери), деда-Милоја, видовите Зорке и много, много других. Будући да је суштина њихове делатности изложена у ранијим поглављима, то овде и није неопходно детаљније разматрање.

Учење Библије и св. Отаца

За нас православне хришћане свакако да је најважније и најмеродавније шта о овим проблемима каже Црква кроз своје духовно искуство. Зато ћемо навести места из Светог Писма и каноне васељенских и помесних сабора, као и правила св. Отаца која се тичу ове проблематике:

- Не обраћајте се к врачарима и гатарима, нити их питајте, да се не скврните о њих. Ја сам Господ Бог ваш (III Мојс. 19,31).

- А ко се обрати к врачарима и гатарима да чини прељубу за њима, окренућу лице своје насупрот њему, и истријебићу га из народа његова (III Мојс. 20,6).

- А човјек или жена, у којима би био дух врачарски или гатарски, да се погубе, камењем да се заспу, крв њихова на њих (III Мојс. 20,27).

- Нека се не нађе у тебе који би водио сина својега или кћер своју кроз огањ, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник; ни бајач, ни који се договара са злијем духовима, ни опсјенар, ни који пита за мртве. Јер је гад пред Господом ко год тако чини, и за таке гадове тјера те народе Господ Бог твој испред тебе. Држи се сасвијем Господа Бога својега. Јер ти народи које ћеш наслиједити слушају гатаре и врачаре; а теби то не допушта Господ Бог Твој (V Мојс. 18,10-14).

- И сина свога проведе кроз огањ, и врачаше и гаташе, и уреди оне што се договарају да суховима и врачаре; и чињаше врло много што је зло пред Господом (II књ. о царевима 21,6).

- Стани сада са врачањем својим и с мноштвом чини својих око којих си се трудила од младости своје, не би ли помогла, не би ли се окријепила. Уморила си се од мноштва намјера својих; нека стану сада звјездари, који гледају звијезде, који проричу свакога мјесеца, и нека те сачувају од онога што ће доћи на те. Гле, они су као пљева, огањ ће их спалити, ни сами се неће избавити из пламена; неће остати угља да се ко огрије, ни огња да би се посједјело код њега (Исаија 47, 12-14).

- Овако вели Господ: не Учите се путу којим иду народи, и од знака небеских не плашите се, јер се од њих плаше народи (Јеремија 10,2).

- И многи од оних који се занимаху чаролијама сабраше књиге своје и спаљиваху их пред свима... (Д. ап. 19,19).

Канони васељенских и помесних сабора, и правила св. Отаца:

- Који се обраћају гатарима, или тзв. стотницима, или другим сличним, да од њих дознаду шта им желе открити, нека сходно ономе што су већ оци наши у погледу њих наредили, подлегну правилу о шестогодишњем кајању. Истој казни морају се подвргнути они који воде медвједице или сличне животиње на развесељавање, а на штету простога света, те варајући казују лудорије о срећи, о судби, о родословљу, и мноштво других таквих ствари; а исто и тзв. гониоци облака и они који се чарањем баве, који праве амајлије противу чаролија, и гатари. А који упорни у томе остану, и неће да се одврате и уклоне од таквих штетних и незнабожачких измишљотина, наређујемо да сасвим из Цркве прогнани буду, као што и света правила налажу... (Трулски сабор, 61. правило).

- Гатари и који слиједе незнабожачким обичајима, или који доводе у своје куће некакве да им бајају, или ради очишћења, нека се подвргну правилу о петогодишњем кајању, прелазећи установљене ступње: три године нека припадају и двије године молитве, али без причешћа (Анкирски сабор, 24. правило).

- Свештене особе или клирици не смеју бити гатари, ни врачари, нити се бавити гатањем у бројеве, или у звезде, нити правити тзв. амајлије, које нису него окови њихових истих душа. Који пак носи такве амајлије, наредисмо да се изагну из Цркве (Лаодикијски сабор, 36. правило).

- Који се вежба код врачара или слично, нека буде под казном онолико времена колико и убице (72. правило св. Василија Великог).

- Који се врачаријама баве и следе обичајима незнабожаца, или доводе којекакве у своје куће да им спремају чаробна пића да се очисте, нека подлегну правилу шестогодишњег кајања; и пошто за једну годину буду плакали, једну слушали, пак за три године припадали и једну опет стајали са вернима, нека се тада тек приме (83. правило св. Василија Великог).

- Они пак, који се обраћају варалицама, или гатаоцима, или онима који обећавају да ће кроз демоне од нечега очистити или од каквог зла сачувати, такви морају да марљиво буду испитани и на одговор позвани... (3. правило св. Григорија Ниског).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti blaho, šteta što Milja ne zna česki, odmah bi joj ovdje našao posla. Ništa manje ni više nego na televiziji. Tu imamo cijeli noćni program jedne od TV tome namjenjen: kartarke, tarotkinje, kuglašice, dlanjarke, kafetozke, tabanoosmatračice, visuljkuše itd. itd. Frči to ovđena svaku noć! Daj zovni je vamo! Kako pišeš to mora bit klasa! OMG!

smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sad ozbiljno, jedine gatare i vještice ili vještci u Srbiji koju stvarno to umiju su zaista ti kremanski iz Kremne!

Jedan momak koji je sa mnom bio u vojsci kao desetogodišnji dječak je imao epilepsiju pa ga odveli u Kremnu.

A tamo ga ta baba odvela do crkve, postavila uz štok od vrata i tačno iznad glave kako je visok zabola nož - neku takvu malu čakiju ko dječaci što imaju. Pa počela nešto mrmljat i drmolit a na kraju izvukla taj nožić iz tog štoka crkvenog i rekla mu da više nikad neće imati ni jedan napad epilepsije u životu, jedino ne smije NIKADA stupiti u tu crkvu jer bi mu se u tom slučaju ta bolest odmah vratila a napade bi opet imao i dobio. Jer tamo u toj crkvi je sada zarobljen taj zloduh a u slučaju da ga opet uvidi odmah se k njemu kroz usta disanjem navrati. Ali u sve ostale crkve na svijetu može ići, jedino u tu jednu na Zlatiboru NE! Tako je i u vojsku bio regrutovan kao sasvim zdrav, bez epilepsije i bez napada!

smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sad ozbiljno, jedine gatare i vještice ili vještci u Srbiji koju stvarno to umiju su zaista ti kremanski iz Kremne!

Jedan momak koji je sa mnom bio u vojsci kao desetogodišnji dječak je imao epilepsiju pa ga odveli u Kremnu.

A tamo ga ta baba odvela do crkve, postavila uz štok od vrata i tačno iznad glave kako je visok zabola nož - neku takvu malu čakiju ko dječaci što imaju. Pa počela nešto mrmljat i drmolit a na kraju izvukla taj niožić iz tog štoka crkvenog i rekla mu da više nikad neće imati ni jedan napad epilepsije u životu, jedino ne smije NIKADA stupiti u tu crkvu jer bi mu se u tom slučaju ta bolest odmah vratila a napade bi opet imao i dobio. Jer tamo u toj crkvi je sada zarobljen taj zloduh a u slučaju da ga opet uvidi odmah se k njemu kroz usta disanjem navrati. Ali u sve ostale crkve na svijetu može ići, jedino u tu jednu na zlatiboru NE! Tako je i u vojsku bio regrutovan kao sasvim zdrav, bez epilepsije i bez napada!

smej.gif

значи испаде да у се кроз Цркву шеће "злодух" па шта се онда дешава са осталим који улазе  у тај Дом Господњи?! значи испада да  ја треба свом дјетету да салијевам неке страве и да вежем кончић јер бабетине причају да тако треба и сваки вид гатања и врачања је исправан и тачан! ма нема од тог ништа то би све мој  добри прото окадио... праштај али не вјерујем том твом другу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sad ozbiljno, jedine gatare i vještice ili vještci u Srbiji koju stvarno to umiju su zaista ti kremanski iz Kremne!

Jedan momak koji je sa mnom bio u vojsci kao desetogodišnji dječak je imao epilepsiju pa ga odveli u Kremnu.

A tamo ga ta baba odvela do crkve, postavila uz štok od vrata i tačno iznad glave kako je visok zabola nož - neku takvu malu čakiju ko dječaci što imaju. Pa počela nešto mrmljat i drmolit a na kraju izvukla taj niožić iz tog štoka crkvenog i rekla mu da više nikad neće imati ni jedan napad epilepsije u životu, jedino ne smije NIKADA stupiti u tu crkvu jer bi mu se u tom slučaju ta bolest odmah vratila a napade bi opet imao i dobio. Jer tamo u toj crkvi je sada zarobljen taj zloduh a u slučaju da ga opet uvidi odmah se k njemu kroz usta disanjem navrati. Ali u sve ostale crkve na svijetu može ići, jedino u tu jednu na zlatiboru NE! Tako je i u vojsku bio regrutovan kao sasvim zdrav, bez epilepsije i bez napada!

0442_feel

значи испаде да у се кроз Цркву шеће "злодух" па шта се онда дешава са осталим који улазе  у тај Дом Господњи?! значи испада да  ја треба свом дјетету да салијевам неке страве и да вежем кончић јер бабетине причају да тако треба и сваки вид гатања и врачања је исправан и тачан! ма нема од тог ништа то би све мој  добри прото окадио... праштај али не вјерујем том твом другу...

Ne moraš vjerovat njemu, taj zloduh je samo njegov, na druge ne napada samo na njega, na njegovo ime!

To su radili i naši fratri u Jajcu, tamo u svetog Ive se svake godine istjeravali đavli i vršili a i sada valjda vrše egzorcizmi. To je istina! Da nije otkud bi ga primili u vojsku! Osim toga ja imam potresan takav slučaj baš u mojoj porodici gdje se radilo o osobu meni blisku a ta bila epileptičarka, teška narkomanka na igli ali kad se obratila Bogu prestala biti i epileptičarkom i narkomankom a sad normalno vozi auto u Njemačkoj gdje živi i ima ćerku, sasvim normalni život vodi. A prije toga imala zaista vrlo teške napade epilepsije, kad je imala napad tri jaka muškarca su je jedva u stanju bili držat. A danas ona ne dopušta pred sobom ni opsovat Boga a kamoli šta drugo! Bolje ti je odmah ući u kavez sa rasrđenim lavom nego opsovat Boga pred njom jer to što te čeka je nekakav sličan masakr ako te čuje da psuješ Boga! Epilepsija spada u takozvane "svete bolesti", Isus sam i mnogo svetitelja su umjeli te zloduhe izgonit!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје психичка обољења, али мало би било рећи да сам скепричан према тврдњи да их изазивају зли духови...

Е сад варалице које краду паре од очајних јадника постоје, и обично су то ти астролози, гатари, врачаре и остало...

Eво једног зезнутог обољења: линк.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[

To su radili i naši fratri u Jajcu, tamo u svetog Ive se svake godine istjeravali đavli i vršili a i sada valjda vrše egzorcizmi. To je istina! Epilepsija spada u takozvane "svete bolesti",

To sto su radili vasi fratri u Jajcu, brate Zajrone, bolje o tome da ne pricamo, da ne bismo opet presli na nozeve, srbosjeke, maljeve i ostala pomocna sredstva franjevackih, rimokatolickih fratara.

A ovo o epilepsiji kao "svetoj bolesti" ili kao o sindromu posednutosti djavolom stvarno je mracno. Ako takve ideje kruze medju ozbiljnim ljudima, onda, dragi brate, stvarno nema nade za zapadno hriscanstvo dok je ono pod kontrolom papizma.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sad ozbiljno, jedine gatare i vještice ili vještci u Srbiji koju stvarno to umiju su zaista ti kremanski iz Kremne!

Jedan momak koji je sa mnom bio u vojsci kao desetogodišnji dječak je imao epilepsiju pa ga odveli u Kremnu.

A tamo ga ta baba odvela do crkve, postavila uz štok od vrata i tačno iznad glave kako je visok zabola nož - neku takvu malu čakiju ko dječaci što imaju. Pa počela nešto mrmljat i drmolit a na kraju izvukla taj nožić iz tog štoka crkvenog i rekla mu da više nikad neće imati ni jedan napad epilepsije u životu, jedino ne smije NIKADA stupiti u tu crkvu jer bi mu se u tom slučaju ta bolest odmah vratila a napade bi opet imao i dobio. Jer tamo u toj crkvi je sada zarobljen taj zloduh a u slučaju da ga opet uvidi odmah se k njemu kroz usta disanjem navrati. Ali u sve ostale crkve na svijetu može ići, jedino u tu jednu na Zlatiboru NE! Tako je i u vojsku bio regrutovan kao sasvim zdrav, bez epilepsije i bez napada!

.mislise.

He he he Zajrone,ovakve babeće teologije ti mi imamo ovde na izvoz.

Ja se samo nadam da se ti šališ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да постоје.Постоје зли ДуСи  .mislise. па није ништа чудно да преко њих манипулишу људима.Жалосно ми је само кад видим иконе око њих,а раде ствари које нису људске.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...