Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Скоро сам наишао на археолошке ( шатро) ископине и којима рецимо у доба креде има чекић. Или трг чизме које је нагазила на трилобита. Испада фосилни траг чизме, људских костију из праисторије.

http://lah.ru/fotoarh/oskolki/niob.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Evo odakle. https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,7486.0.html

To, razliku prirode angela i coveka i

Hvala na linku, ali necu da se ponavljam.

Nisam govorio da je angelska priroda <=> ljudskoj, tako da nema potrebe da me se razuverava.

Dalje, za primer pada angela i primer pada ljudi zajednicko je POGRESNO KORISCENJE SLOBODNE VOLJE, potencijal i priroda su od manjeg znacaja za poredjenje. Ne znam cemu taj stali straw man

taj potencijal provosvesteniak kod coveka je vladika istakao

na gotovo svakom predavanju koja su se tica Hristologije, Stvaranja, Kosmologije.

Budi dosledan, Akvilio. Vladika je to govorio imajuci u vidu Adama kao solo, jedinog prvog coveka, a ne zajednicu koadamita. Vladika ne govori o koadamitima niti o prvosvestenickom ekskluzivitetu jednog od njih.

Nije to nikakvo nasilje nad voljom koadamita isto kao sto to sto je Hristos glasnogovornik cela priroda

a ne svako od nas pojedinacno nije nasilje nad nasom slobodom.

Vec sam govorio.

Akvilio, nije to stvar da je potrebna jedna licnost (u nekom smislu hijerarhije), vec stvar da je samo jedna licnost sposobna da podigne palu ljudsku prirodu. U tome se razlikuje tvoje i moje poimanje. Zato sto je samo Bog, koji je postao covek, mogao kao covek ciniti ono sto je saglasno volji Bozijoj,

Nije to stvar spoljasnje potrebe za jednim glasnogovornikom, vec stvar da je samo jedan koji je u stanju to da uradi

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро сам наишао на археолошке ( шатро) ископине и којима рецимо у доба креде има чекић. Или трг чизме које је нагазила на трилобита. Испада фосилни траг чизме, људских костију из праисторије.

http://lah.ru/fotoarh/oskolki/niob.htm

Raskrinkano.

http://www.talkorigins.org/indexcc/CC/CC130.html



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo o evoluciji nekih stvarcica;

Hyracotherium

nije predak konja kako stoji tamo nego je njegov rodjak tj. to je vrsta Palaeotheriidae koja je izumrla.

Archaeopteryx

evolucionisti uzimaju ovaj primjerak kao prelazak reptila koji nije letio u pticu. Oni to objasnjavaju nedostatkom  grudne kosti(ili da ta kost nije kao kod danansjih ptica) koju imaju danasnje ptice i da zbot tog on nije bio u stanju da leti.

Medjutim u zadnjem fosilnom  pronalasku iz 1992 godine je pronadjena ova kost.

Perje danasnjih ptica imaju asimetricnu strukturu da bi posjedovali aerodinamicnu sposobnost.

Isto vazi i za perje Archaeopteryxa, sto znaci da je on bio u stanju da leti.

Kandze na krilima Archaeopteryxa ne ukazuju da je to nekada bio reptil jer i danas kod Hoatzin  Taouraco ptica nalazimo kandze

Zube u kljunu pronalazimo i u pojedinim danansjim vrstama ptica

Navodno izumrla Riba Coelacanth kao preteca kopnenih bica

u 30-tim je ova riba vazila kao preteca konpnenih bica.

Ali 1938 godine u indijskom okenau je otkrivenm zivi primjer ove ribe. U godinama poslije je otkriveno vise od 200 zivih primjeraka ove vrste. Evolucionist paleontolog J. L. B. Smith je izjavio da je ovim vise iznenandjen nego da je vidio zivog dinosaurusa

Ne postoje nikakvi dokazi kako su Ribe i ampfibije nastale. One su jednostavno tu i bile su tu. Ne postoje dokazi o nekoj preobrazbi.

POstoje fosili zabe od prije 280 miliona godina koja je ista kao i danas

Reptili i sisavci

Evolucionisti nemaju konkretne dokaze kako su sisavci nastali.

Npr. delfini i kitovi  bi trebali da imaju odredjene knpnene predake kojih uopste nema.

Darvin je prvo pretpostvlaj o da kitovi nastaju od medvjeda koji su pokusali da plivaju u vodi    ali je od toga poslije odustao.

Donja vilica kod sisavaca sastoji se od jedne kosti u koju su utisnuti zubi dok kod reptila su tri kosti.

U srednjem uhu su tri male koscice cekic nakovanj i stremen, kod reptila jedna.

Evolucionisti kazu da se to desilo ali ne mogu da objasne kako!?

Evolucionista i paleontolog Roger Lewin je sam priznao da prijelaz ka prvom sisavcu je misterij

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Nebitno je da li je Adam solo ili je okruzen koadamitima posto ako od njegovog DA zavisi MOGUCNOST

liturgisanja cele tvorevine onda tu koadamiti sa svojim postojanjem ili nepostojanjen ne igraju ulogu.

  Ovo sto ti pokusavas da napravis podelu na dva slucaj Adam solo plus Adam i koadamiti je skroz

nelogicno. Uloga Adama kao prvosvestenika je ista u oba slucaja i koadamiti ne uticu na pad nikako.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja poznajem samo dve prirode.

Nestvorenu i stvorenu.

Брате дозволићеш ми да ти објасним. bandit

Природе се деле тако како кажеш, између створене и нестворене, али у творевини постоје две различите врсте постојања. Постоје небеса са анђелима, и постоји Земља (рачунајући целокупну материју космоса) са људима и разноликим створењима.

То су дакле два потпуно различита постојања. Разлика је у самој природи тих творевина. Не бих знао како да дефинишем постојање небеса, ни свети Оци не говоре о некаквој дефиницији. Па и о нашем земаљском постојању је тешко говорити са некаквом дефиницијом, замисли тек како је претешко говорити о нечему што не видимо никако, ни математички итсл.

Али чињеница је да постоји небески свет, не у смислу као наше небо које видимо око Земље итсл, већ потпуно другачији свет, односно другачије постојање од нашег. Чега тамо све има то Бог и анђели знају. Треба само знати да ће се ова два постојања сјединити у потпуности, задржавајући своје природе несливене када Господ успостави вечно Царство. То ће бити Царство заједничког постојања Бога, небеса и земље, односно Бога, анђелâ и људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Nebitno je da li je Adam solo ili je okruzen koadamitima posto ako od njegovog DA zavisi MOGUCNOST

liturgisanja cele tvorevine onda tu koadamiti sa svojim postojanjem ili nepostojanjen ne igraju ulogu.

 Ovo sto ti pokusavas da napravis podelu na dva slucaj Adam solo plus Adam i koadamiti je skroz

nelogicno. Uloga Adama kao prvosvestenika je ista u oba slucaja i koadamiti ne uticu na pad nikako.

Замолио бих те да се вратиш на смисао Адамовог и Евиног постојања, који је у рађању и пуњењу Земље људима, што значи вршење домостроја стварања, заповести Божије, и коначном Оваплоћењу Логоса.

После пада у грех десио се суноврат творевине кроз еволуцију свега, па и еволуцију људи. Што значи да су еволуирали људи створени кроз грех Адамов.

Са друге стране Адам и Ева су изгнани на такву Земљу на којој су људи еволуирали; и Адам и Ева су рађали своју децу која се називала ,,синови Божији'', док су се деца еволуиралих људи називала ,,кћери човечије'', као оне које су биле много лепе и које су женили потомци Адамови. То мешање је било неизбежно из много разлога.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Nebitno je da li je Adam solo ili je okruzen koadamitima posto ako od njegovog DA zavisi MOGUCNOST

liturgisanja cele tvorevine onda tu koadamiti sa svojim postojanjem ili nepostojanjen ne igraju ulogu.

  Ovo sto ti pokusavas da napravis podelu na dva slucaj Adam solo plus Adam i koadamiti je skroz

nelogicno. Uloga Adama kao prvosvestenika je ista u oba slucaja i koadamiti ne uticu na pad nikako.

Ne pravim ja tu podelu. Samo uvek jasno ukazujem sta je sta:

stvaranje = Adam

teorija evolucije = Adam1 + Adam2 + ... + Adamn

Ne znam cemu to podmetanje?

Ti tvrdis da je Bog jednu grupu (100, 1000, 10000 primeraka, svejedno) hominida-zivotinja ucinio ljudima u istovreme, dodelivsi jednom pojedincu eksluzivitet izbora, pri cemu njegov pogresan izbor utice na sve ostale prvostvorene ljude, cak i na one koji nisu sledili njegov izbor.

Akvilio, ja jednostavno gubim snagu da se vise s tobom raspravljam i da boldujem vec boldovano, da istaknem vec istaknuto, podvucem vec podvuceno, pojasnim vec pojasnjeno, pojednostavim vec pojednostavljeno.

To kako ti, iz ugla teorije evolucije, sagledavas pad Adamov i pad koadamita (koji bi postojali u slucaju da je teorija evolucije tacna) mi je toliko neprihvatljiv jer udara na srz onoga sto je Bog ljubavi podario coveku, a to je slobodna volja. Kako? Pa tako sto taj Bog kojeg ti opisujes IGNORISE dobar izbor ucinjen slobodnom voljom koadamita koji nisu sagresili i DOPUSTA da uticaj greha JEDNOG KOADAMITA nadjaca vrlinu drugog, da dobro nadjaca zlo.

Sto se mene to nije Bog koji se kasnije, zbog Svoje ljubavi prema coveku, rodio u Vitlejemu...

Te dve licnosti Boga su za mene nepovezive.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

izmedju ostalog vladika Nikolaj u knjizici Azbuka spasenja pise..citiracu pocetak i kraj...

pod slovom A Andjeli.

Andjeli su stvoreni pre ljudi. u pocetku stvori Bog nebo i zemlju- stoji napisano u Knjizi Postanja.

Pod nebom su svetitelji Bozji jednodushno razumevali angele, to jest svet svetih duhova, vojske bestelesnih sila.

( pa sad ide deo o hijerarhiji angela )

Um ljudski ne moze ni zamisliti velicinu i slavu angela... samo se srce ljudsko moze radovati svojoj vecoj i starijoj i

savrsenijoj braci - braci kazemo, jer je jedan nebeski Otac i angela i ljudi.

Zavrsen citat.

Sad nesto razmisljam kad budemo mogli poznati tacno prirodu angela mozemo je nekako uporediti sa prirodom coveka. Vladika Nikolaj kaze da ne mozemo zamisliti njihovu velicinu i slavu. Dakle ne mozemo zamisliti ni njihovu prirodu dodajem ja. Ali mozemo zamisliti da smo i jedni i drugi STVORENE prirode.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Ne razumemo se jer ti imas pogresno poimanje obozenja tvorevine. Tvorevina moze da odgovori Bogu

samo kroz jednu slobodnu licnost. I tu nema diskusije!!!!

Jel napad na slobodu apostola i svih nas sto bez Hristovog DA nema mogucnosti liturgije ni svima nama?

@Nikolic

Pa to sa stanovista tog metakosmickog Adama.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Djunis

Ne razumemo se jer ti imas pogresno poimanje obozenja tvorevine. Tvorevina moze da odgovori Bogu

samo kroz jednu slobodnu licnost. I tu nema diskusije!!!!

Imajuci u vidu da je, po tebi, postojalo npr. HILJADE koadamita, odakle ti ideja o eksluzivitetu potpunog odlucivanja samo jednog od njih??????? Covece, na cemu temeljis ove svoje tvrdnje? Gde je svetootacka podloga ovakvog umovanja?

Kakav je to Bog koji zarad odluke JEDNOG lisava zajednice SVE i one navodne Adamove savremenike koji nisu pogresili????? Je li to isti onaj Bog koji porucuje da ce napustiti 99 ovaca, kako bi spasao jednu izgubljenu??????

Jel napad na slobodu apostola i svih nas sto bez Hristovog DA nema mogucnosti liturgije ni svima nama?

Rekao sam ti vec:

Akvilio,

To sto je Hristos "novi Adam" ne znaci da na Adama treba da projektujemo sve ono sto se odnosi na Hrista i vice versa. Hristos je "novi Adam" i obnovitelj pale ljudske prirode, ne zato sto je Hristos prvosvestenik, vec zato sto je Hristos prvi covek koji je bezgresan, prvi covek koji nije napravio egzistencijalni promasaj, a to je zato sto je on Bog i covek u isto vreme, sa prirodnom bozanskom i prirodnom ljudskom voljom. Svojom  prirodnom ljudskom voljom On je cinio sve ono sto je bilo saglasno bozanskoj volji, odnosno volji Boga Oca. U tome se pre svega sastojala obnova pale ljudske prirode, pale usled pogresno usmerene volje dva praroditelja. Jedino je Hristos kao Bogocovek uvek mogao da kao covek cini ono sto je saglasno volji Bozijoj

kao i

Akvilio, nije to stvar da je potrebna jedna licnost (u nekom smislu hijerarhije), vec stvar da je samo jedna licnost sposobna da podigne palu ljudsku prirodu. U tome se razlikuje tvoje i moje poimanje. Zato sto je samo Bog, koji je postao covek, mogao kao covek ciniti ono sto je saglasno volji Bozijoj, a time i saglasno cilju svog postojanja, a time je i bezgresan.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...