Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

што бре? замисли колико би малих Клаудкингчића могао да направиш док се дружиш са Мануелом.

Zasto bi se takvo razmnozavanje definisalo kao aseksualno?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto bi se takvo razmnozavanje definisalo kao aseksualno?

Можда шала није била јасна. хинт: Мануела ти није другарица, већ сопствена рука. Кад би могао да спојиш својох 23 хромозома са 23 друга (своја) хромозома.... то се ваљда зове А-сексуално размножавање.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда шала није била јасна. хинт: Мануела ти није другарица, већ сопствена рука. Кад би могао да спојиш својох 23 хромозома са 23 друга (своја) хромозома.... то се ваљда зове А-сексуално размножавање.

 

haha mashvacena sala, al moja nije...

 

Nema niceg aseksualnog u seksulnom odnosu sa osobom koju volis... tj. sa sobom :D

 

 

e dobri smo i ja i ti kad svaku zebanciju mora objasnimo jedan drugom  :pivo:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ovo konkretno znaci?

 

И на крају, Звонко, брате, ти као да не знаш да нису сви биолози суви адаптационисти (као што је рецимо Докинс или философ биологије Елиот Собер). Постоје радови од веома озбиљних биолога који показују да шимпанзе имају много већи део генома који је прошао кроз процес природне селекције него човек. Ово значи да су важну улогу у еволуцији човека можда имали неки неселекциони фактори. Воде се дискусије о многим питањима унутар саме биологије, и ту нема ничег спорног. Нико никада није тврдио (бар нико здраворазуман) да ми знамо све о еволуцији и да је ова теорија неприкосновена истина. Али оно што знамо на основу методологије и философије науке, ово је сасвим сигурно најбоља теорија коју сада имамо и сигурно успешнија од предарвинонског креационизма који је одбачен (овај данас свакако није на нивоу теорије).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je covek nastao evolucijom, kome je Bog udahnuo dah zivotni. Homo erektusu, Neandertalcu ili Denisovcu.? Ako je udahnuo Homo sapiensu, sta ce da bude onda sa ovim vrstama ljudi koje su bili razumni? Jer dah zivotni ili jevrejski ruah je ono sto garanutuje coveku vecno postojanje i besmrtnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je covek nastao evolucijom, kome je Bog udahnuo dah zivotni. Homo erektusu, Neandertalcu ili Denisovcu.? Ako je udahnuo Homo sapiensu, sta ce da bude onda sa ovim vrstama ljudi koje su bili razumni? Jer dah zivotni ili jevrejski ruah je ono sto garanutuje coveku vecno postojanje i besmrtnost.

brate reci ce ti da ne citas knjigu postanja bukvalno, tamo ej sve izokrenuto i sve ej simbolika, ukljucujuci i adama i evu...

svako od nas ce da odgovara pred bogom i bice nagradjen po svojim zaslugaam, po svojim dometima i horizontima, ukoliko neko naseg blagog i svemudrog boga zamisllja na takav nacin kroz mehanizam evolucije od amebe do covijeka to je isto u redu, to su njegovi dometi i u skladu sa time ce i dobiti nagradu o kojoj je hristos govorio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je covek nastao evolucijom, kome je Bog udahnuo dah zivotni. Homo erektusu, Neandertalcu ili Denisovcu.? Ako je udahnuo Homo sapiensu, sta ce da bude onda sa ovim vrstama ljudi koje su bili razumni? Jer dah zivotni ili jevrejski ruah je ono sto garanutuje coveku vecno postojanje i besmrtnost.

 

Do jednoga trenutka postojale su samo čovekolike životinje. Razumnost nije bila presudna, jer i danas imamo vrlo razumne životinje.

 

Za evolucionu biologiju nema smisla govoriti o davanju duha životnog u već razvijeni organizam. Prvi evolutivni čovek mogao je biti samo rođen kao takav, iako od roditelja koji pripadaju životinjama.

 

Taj prvi evolutivni čovek svakako je morao biti u velikoj meri sličan sa svojim čovekolikim precima, životinjama. Ali jedno treba da bude sigurno, to da nema smisla govoriti o pretvaranju već rođene životinje u čoveka.

 

Teologija i tu treba da stane na stranu nauke, jer nema smisla ni za teologiju da životinjska duša bude pretvorena u čovečiju. Toliko o evolutivnim ljudima, a o Adamu i Evi treba govoriti kao o stanju pre pada, odnosno o postojanju pre klasičnog Velikog praska koji je nastupio kao posledica Adamovog pada. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Do jednoga trenutka postojale su samo čovekolike životinje. Razumnost nije bila presudna, jer i danas imamo vrlo razumne životinje.

 

Za evolucionu biologiju nema smisla govoriti o davanju duha životnog u već razvijeni organizam. Prvi evolutivni čovek mogao je biti samo rođen kao takav, iako od roditelja koji pripadaju životinjama.

 

Taj prvi evolutivni čovek svakako je morao biti u velikoj meri sličan sa svojim čovekolikim precima, životinjama. Ali jedno treba da bude sigurno, to da nema smisla govoriti o pretvaranju već rođene životinje u čoveka.

 

Teologija i tu treba da stane na stranu nauke, jer nema smisla ni za teologiju da životinjska duša bude pretvorena u čovečiju. Toliko o evolutivnim ljudima, a o Adamu i Evi treba govoriti kao o stanju pre pada, odnosno o postojanju pre klasičnog Velikog praska koji je nastupio kao posledica Adamovog pada. :)

znaci veliki prasak i evolucija cijelog svemira, ne samo bioloska evolucija se odigrala tek nakon adamovog pada ako sam te dobro razumio?

iz toga proizilazi da adam i eva uopste nisu stanovnici ove nase palnete, neg su ne samo vanzemaljci, nego i vansvemirci, nisu iz ovog svemira, jesam li te dobro shvatio?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ниси баш добро схватио. Али није тешко да замислиш следеће.

 

На пример, данас неко може чисто теоретски да произведе Велики прасак, тј. настанак новог универзума. Потребно је десет килограма инфлаторног поља сабијеног у један изузетно мали груменчић који би направио такву експанзију и створио космос каквог данас видимо.

 

Дакле, могуће је променити један космос у другачији космос кроз Велики прасак. Адам и Ева су могли тренутно бити ,,изгнани'' у другачији космос, тј. у пало стање, док остала творевина може да прође 14 милијарди година од тренутка пада.

 

Пре око десет хиљада година, Адам и Ева су ,,изгнани'' у регион средњег истока. То је творевина која је прошла класични Велики прасак и еволуцију коју наука објашњава, као последица Адамовог у Евиног пада.

 

Адам и Ева су тренутно прешли у пало стање и тамо затекли друге људе који су били од еволутивних племена. Адам и Ева су потом имали своје племе које се измешало са еволутивнима, тако да смо данас сви потомци како рођених од Еве тако и еволутивних племена.

 

Битно је то да смо сви узроковани Адамом. Свакако да не можемо дати доказ овој тврдњи, али није мање вероватна од других научних претпоставки и теорија о мултиверзумима. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ниси баш добро схватио. Али није тешко да замислиш следеће.

 

На пример, данас неко може чисто теоретски да произведе Велики прасак, тј. настанак новог универзума. Потребно је десет килограма инфлаторног поља сабијеног у један изузетно мали груменчић који би направио такву експанзију и створио космос каквог данас видимо.

 

Дакле, могуће је променити један космос у другачији космос кроз Велики прасак. Адам и Ева су могли тренутно бити ,,изгнани'' у другачији космос, тј. у пало стање, док остала творевина може да прође 14 милијарди година од тренутка пада.

 

Пре око десет хиљада година, Адам и Ева су ,,изгнани'' у регион средњег истока. То је творевина која је прошла класични Велики прасак и еволуцију коју наука објашњава, као последица Адамовог у Евиног пада.

 

Адам и Ева су тренутно прешли у пало стање и тамо затекли друге људе који су били од еволутивних племена. Адам и Ева су потом имали своје племе које се измешало са еволутивнима, тако да смо данас сви потомци како рођених од Еве тако и еволутивних племена.

 

Битно је то да смо сви узроковани Адамом. Свакако да не можемо дати доказ овој тврдњи, али није мање вероватна од других научних претпоставки и теорија о мултиверзумима. :)

slazem se sa time da nije manje vjerovatna od nekih drugih teorija u nauci  i multiverzumima. sada mi je jasniji tvoj pogled, bar se ja i ti u jednom slazemo, skroz bi cudno bilo da je zivotinjski duh pretvoren u covjeciji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...