Jump to content

Рио Тинто

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Баш брига колонизаторе и њихове шегрте зашто си ти ту брате. Сатана увек нешто злоупотребљава. 

... reče Viler kritikujući proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 804
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Avocado рече

... reče Viler kritikujući proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta...

Ако ниси приметио, ја такође сматрам да је и СНС под патронатом колонизатора. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Ако ниси приметио, ја такође сматрам да је и СНС под патронатом колонизатора. 

Primetio sam... što bi to bio problem nekom sa brojnim kognitivnim disonancama?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Вилер Текс рече

Рекао си да не знаш. А пет пута сам написао да је Рио Тинто рудник лош. Јел морам још неколико пута?

Што се тиче протеста немам блокаду али имам искуство. 

Добро, ти смируј ако можеш. Ја ти кажем шта је позадина а ти наивно кажеш "примили један грант". То је ето тако реда ради. Још ти се каже да раде за другу рударску компанију. И тамо кажеш крени промени немају шансе. Нису они сами. Једноставно не читаш шта ти пишем а искуства из предходних револуција занемарујеш. Увек су постојали објективни проблеми.

Рекао сам конкретно шта је ок у смислу решења. 

 

"Не бави се Црква примарно и пре свега ни социјалним, ни економским, ни било каквим другим предметима, темама и проблемима. Она се бави смислом постојања у сваком контексту, у свакој ситуацији и у сваком моменту. Она шаље поруку Јеванђеља, поруку спасења. У Цркву долазимо да бисмо дотакли тајну Христа као распетог и васкрслог и тајну човека створеног не за смрт него за вечност. Тек кад на истински и јеванђељски начин разумемо умом и срцем у исто време ту јеванђељску поруку и тајну онда ћемо имати исправне ставове, на прави начин ћемо разумети и све друге теме, и ове које сам поменуо, и социјалне и економске и политичке и какве год хоћете. Ако будемо Христом преображени, на месту на којем будемо, шта год да смо, преображаваћемо собом то место. Ми преображени и преображавани преображаваћемо и твар и људе око себе. Отуда они који сматрају да је систем вредности које Христос проповеда, да је ретроградан, да је Јеванђеље ретроградно, а хоће поруку Цркве о било чему, а у Цркву нису ни дошли осим што можда себе сматрају православним Србима по рођењу, напросто остаће увек без одговора."

Изјава Патријарха данашња. Ето теме за размишљање. Можемо и собом да преображавамо те протестеи учинимо их не онаквим каквим би волели крвници овога народа.

Што се тиче овога да раде за другу руадрску компанију нисам укачио, ако те мрзи пошаљи опет или цитирај да видим.

Не занемарујем иксуства претходних револуција, само ово не за сад не сматрам револуцијом, чак ни у покушају. Ако то постане, односићу се другачије према томе, а време ће показати ко је био у праву.

Што се овог твог решења тиче, бојим се да је учинковито колико и референдум у ЦГ што је био. Али ајде нека буде да то јесте начелно оптимално решење, а питање је дал би и помена било о референдуму да се није оволика бука дигла од стране људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Primetio sam... što bi to bio problem nekom sa brojnim kognitivnim disonancama?

 

Уместо што глумиш психолога, покушај да разумеш да свет није црно бели. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sampaganini92 рече

"Не бави се Црква примарно и пре свега ни социјалним, ни економским, ни било каквим другим предметима, темама и проблемима. Она се бави смислом постојања у сваком контексту, у свакој ситуацији и у сваком моменту. Она шаље поруку Јеванђеља, поруку спасења. У Цркву долазимо да бисмо дотакли тајну Христа као распетог и васкрслог и тајну човека створеног не за смрт него за вечност. Тек кад на истински и јеванђељски начин разумемо умом и срцем у исто време ту јеванђељску поруку и тајну онда ћемо имати исправне ставове, на прави начин ћемо разумети и све друге теме, и ове које сам поменуо, и социјалне и економске и политичке и какве год хоћете. Ако будемо Христом преображени, на месту на којем будемо, шта год да смо, преображаваћемо собом то место. Ми преображени и преображавани преображаваћемо и твар и људе око себе. Отуда они који сматрају да је систем вредности које Христос проповеда, да је ретроградан, да је Јеванђеље ретроградно, а хоће поруку Цркве о било чему, а у Цркву нису ни дошли осим што можда себе сматрају православним Србима по рођењу, напросто остаће увек без одговора."

Изјава Патријарха данашња. Ето теме за размишљање. Можемо и собом да преображавамо те протестеи учинимо их не онаквим каквим би волели крвници овога народа.

Што се тиче овога да раде за другу руадрску компанију нисам укачио, ако те мрзи пошаљи опет или цитирај да видим.

Не занемарујем иксуства претходних револуција, само ово не за сад не сматрам револуцијом, чак ни у покушају. Ако то постане, односићу се другачије према томе, а време ће показати ко је био у праву.

Што се овог твог решења тиче, бојим се да је учинковито колико и референдум у ЦГ што је био. Али ајде нека буде да то јесте начелно оптимално решење, а питање је дал би и помена било о референдуму да се није оволика бука дигла од стране људи.

Добра тема за размишљање.

Ту је на теми @Јанко окачио, немој да те мрзи, погледај. Не читаш брате.

Може преображај и он би значио да постоји благослов Цркве. Или макар да се каже грант екипи да се склоне.

Ја боље од референдума и молитве пре свега ( да и за Вучића) ме видим ништа боље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Вилер Текс рече

Уместо што глумиш психолога, покушај да разумеш да свет није црно бели. 

Ne znam odakle ti ideja da to ne razumem...

Ti si upravo dobar primer da je svet komplikovan, kao neko ko priča protiv kolonizatora i njihovih šegrta i istovremeno kritikuje proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Ne znam odakle ti ideja da to ne razumem...

Ti si upravo dobar primer da je svet komplikovan, kao neko ko priča protiv kolonizatora i njihovih šegrta i istovremeno kritikuje proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta...

Зато што тако постављаш ствари. Не знам зашто намерно изостављаш да су организатор примаоци грантова од стране колонизатора. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Зато што тако постављаш ствари.

Jel sam nešto pogrešio? Ti nisi "neko ko priča protiv kolonizatora i njihovih šegrta i istovremeno kritikuje proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta"?

 

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Не знам зашто намерно изостављаш да су организатор примаоци грантова од стране колонизатора. 

Zato što ne nasedam na glupe digresije.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Jel sam nešto pogrešio? Ti nisi "neko ko priča protiv kolonizatora i njihovih šegrta i istovremeno kritikuje proteste protiv kolonizatora i njihovih šegrta"?

 

Zato što ne nasedam na glupe digresije.

 

Важи легендо.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo sve prelistah. Ti ako mozes pomozi mi da nadjem @Јанко ja nigde ne nadjoh sponu izmedju kreni promeni i Jadar Lithium niti izmedju Jadar Lithium i Rockfellera sto bi mogla biti nit koja ih povezuje? Sem nagovestaja ove tviterasice da ne vidi drugo objasnjenje.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Просечан србенда рече

Чија наређења? Народ не жели да се исељава и уступа земљу Рио тинту и то би требао да буде амин и тачка свакој нормалној власти. Него паре су у питању а ту су СНС-овци незајажљиви па би да газе преко живих људи и њихове дедовине а и целе живе Србије под изговором да је то у општем интересу 

Ти би да нам пета колона уништи и овај бизнис, као и онај са марихуаном? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, sampaganini92 рече

Evo sve prelistah. Ti ako mozes pomozi mi da nadjem @Јанко ja nigde ne nadjoh sponu izmedju kreni promeni i Jadar Lithium niti izmedju Jadar Lithium i Rockfellera sto bi mogla biti nit koja ih povezuje? Sem nagovestaja ove tviterasice da ne vidi drugo objasnjenje.

 

За Рокфелере имаш са њиховог сајта. Али добро то је један грант, филантропски.

Верујем да твитерашица не пише безвезе.

Што рече Јанко " немој да буде да нисам казо."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

За Рокфелере имаш са њиховог сајта. Али добро то је један грант, филантропски.

Koji je toliko značajan da za te pare mogu da postave čak 6 bilborda u Lajkovcu... naravno, kada bi vlasti Lajkovca dozvolile da se postavi neki takav bilbord...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

За Рокфелере имаш са њиховог сајта. Али добро то је један грант, филантропски.

Верујем да твитерашица не пише безвезе.

Што рече Јанко " немој да буде да нисам казо."

Pa video sam za rokfelere i kreni promeni da ima grant ali ne vidim sponu sa ovom konkurentskom rudarskom kompanijom. Bar ne da sam ja nasao. Znaci moze da bude nagadjanje u prazno, a moze i da bude tacno.

Svakako i njih cemo opet da oteramo, nek pokrene tad proteste promeni kreni a njima nek daju rotsildi grantove da gura opet rio tinto. Obrni okreni necemo rudnik i sto se mene tice tu je kraj. Ja bih najvise voleo narod da se spontano i samostalno organizuje i reaguje, ali to bas i ne ide u praksi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...