Jump to content

Препоручена порука

пре 20 минута, Аристарх рече

Дал ти верујеш да је допустиво у Цркви од стране духовника да се одређује сексуални живот (хетеросексуални) верницима који нису у послушању целибата или им календарски ограничит односе? мсм. на брачне везе у Цркви или пред законом световним

То се код Руса ради само због моралне покварености неког партнера, као нека врста епитимије. Значи ако је партнер мазохиста, а брачни друг сматра да се то може излечит и неће развод. Онда постоје те епитимије као неки целибати. 

@Jovana0910Многи научници које сам ја са одушевљењем читао су цео живот били у целибату. Има пример Хипатије александријске која је била тема, она је била цео живот у целибату рецимо.. погледај негде ову тему:

 

Iskreno se nasmejah, ali ipak dan se racuna da pocinje posle ponoci , tako da imas pon, utorak do ponoci, sredu posle ponoci, cetvrtak, petak posle ponoci, subotu do po -podne, i nedelju posle 12 , pa izracunaj koliko je to puta u nedelji, 7 ! Tako da ovaj njegov kalendarcic je suplja prica. Sto se postova tice i u tu sam cula da je jedino uzdrzavanje celu nedelju pred pricesce kad odluce da se priceste a ne ceo post. Tako da je mnoooogo vise dana za "hvatanje " nego sto ovaj Zoran pise tj . karikira stvari !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аристарх рече

Она помиње Цара Давида. не знам дали зна. Да је Цар Давид имао много жена, а писао је псалме јер је довео до убиства свог војника да му украде жену, па када је изгубио дете са том женом посетио га је пророк да му објасни шта се десило и да је тиме Божији гнев на себе навуко... Онда се Давид кајао и посипао пепелом. После тога је убио свога сина јер је подиго побуну против њега и тада је писао псалме како многи ипланирају залудне ствари на помазаника Божијег... Соломон је после њега има  фигуративно речено, 1000 жена... 

Znam da je imao mnogo zena, ali je oteo tudju zenu i to je preljuba i zbog toga ubio coveka svog odanog vojskovodju da bi mu oteo zenu, i psalme je pisao zbog kajanja za ta dva greha . Ovo je laz da je David ubio svog sina ! U bekstvu od vojske Davidove Avesalom je zapeo glavom za jedan hrast, njegova duga kosa se uhvatila za grane te je visio na drvetu. Davidov vojskovođa Joav, videvši nemoćnog Avesaloma, ubio je ovoga suprotno Davidovoj naredbi da se Avesalomu po svaku cenu sačuva život. Vest o pogibiji Avesaloma slomilo je starog Davida, što je dirljivo opisano u 2. Sam. 18, 32 - 33:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Jovana0910 рече

Sve sto je preterano u telesnim odnosima je bolesno, a

pa kolko puta na dan onda smemo sejo mila? i u koje vreme, pre ili posle jela? sta kaze kalendar? ???!!!!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Sofija_ рече

pa kolko puta na dan onda smemo sejo mila? i u koje vreme, pre ili posle jela? sta kaze kalendar? ???!!!!  

negde sam cuo da je bolje pre jela zbog gasova

ne secam se ko mi je to rekao :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Jovana0910 рече

Iskreno se nasmejah, ali ipak dan se racuna da pocinje posle ponoci , tako da imas pon, utorak do ponoci, sredu posle ponoci, cetvrtak, petak posle ponoci, subotu do po -podne, i nedelju posle 12 , pa izracunaj koliko je to puta u nedelji, 7 !

пре 3 часа, Jovana0910 рече

pa eto ti dokaz da nisam frigidna

Ако у недељи има 7 дана а током 3 (по теби) не може да се има секс а ти ипак некако израчунаш да је 7-3=7 онда дефинитивно ниси фригидна...

Још ако је ова "математика" по светим Оцима како ти кажеш, па што би се ко ту нешто бунио... ;) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Jovana0910 рече

ubio je ovoga suprotno Davidovoj naredbi da se Avesalomu po svaku cenu sačuva život. Vest o pogibiji Avesaloma slomilo je starog Davida, što je dirljivo opisano u 2. Sam. 18, 32 - 33:

У праву си, Давид га је прогањао а Јоаб га је убио када се Аваселом уплео са косом у гране храста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Ако у недељи има 7 дана а током 3 (по теби) не може да се има секс а ти ипак некако израчунаш да је 7-3=7 онда дефинитивно ниси фригидна...

 

to se zove regres

ta tri dana se nadoknade :)

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Jovana0910 рече

PItaj svog duhovnika, on te poznaje ne ja i dogovori se sa muzem. 

kako mislis da me duhovnik poznaje???!! pa ne spavam ja sa duhovnikom!!!!! vo imja oca!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драшко рече

ta tri dana se nadoknade :)

Па да, али уз дуг иду и камате и онда ето... зато после @Bokisd помиње неки неконтролисани секс... Хаос...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

Ако у недељи има 7 дана а током 3 (по теби) не може да се има секс а ти ипак некако израчунаш да је 7-3=7 онда дефинитивно ниси фригидна...

 

Pa umes li to da sabiras i da shvatis da i posle ponoci u sredu i petak se racuna , uostalom smesno je o ovome i raspravljati koliko puta moze i ne moze, nek svako radi sta hoce. Svako neka sebi nadje meru , mene nervira ovo karikiranje da eto samo par dana u mesecu po kalendaru moze sto nije istina ! Vredjanjem mene da sam frigidna ili nisam frigidna ne znam zaista kakvu satisfakciju dobijas, vrlo je nekulturno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.1.2020. at 14:28, grigorije22 рече

Dakle po ovim tekstovima ljudi treba da žive kao u 4 ili 5 veku. Nema izlaženja, nema piće da se popije, žensko ne smeš da gledaš a kamoli da pomisliš. I ko u današnje vreme ova očekivanja može da ispuni? Niko živi.

VIDOVDAN.ORG

Jednom prilikom, učenici su upitali avu Kira Aleksandrijskog o nečistim pomislima. Starac im je odgovorio: «Ako nemaš pomisli, onda si u beznađu, jer ako
XN--80AAAAHBP6AWWHFAEIHKK0I.XN--C1AVG.XN--90A3AC

Православна породица - породичне вредности, pravoslavna porodica, porodične vrednosti

 

Ne bih rekao!

Samo se kroz Hrista i raspinjanje može ostvariti zakon! Ako se upadne u zamku morala, dolazimo do potpunog očaja. Pogledaj početak teksta iz Podmajni ?

Mitarstva su pod: "must have"...

Čemu i kome Hristos? Kako doći do samospoznaje ako se čovek "lažno" uzdržava, te za svaku misao optužuje i razobličava đavola? Pomisliće da je pravednik?! Prisvajaće Dobro. Zna se od Koga dolazi svako dobro i blagodat, e tu sada imamo poistovećivanje i prisvajanje tuđega kada idemo na tu sterilnu čistotu, a ista nikada neće dopustiti onome koji je u zamci Razuma da se samospozna, a samospoznajom da dođe do samokritike! 

Dakle bez Hrista kao temelja imamo zamku idolopoklonstva, a upravo tu svi padaju tumačeći svete Oce i glume neke gurue. 

Greh je ovde jedino otrežnjenje visokoumnome. 

Apostol Pavle je nakon krštenja otišao u pustinju i učio, a šta? Pokajanje, a pokajanje jeste organski proces koji te uči strpljenju i ljubavi prema sebi samome, a i svima, nikako nije neka razumna radnja. 

Ko Razumom u veru ide, taj je samoubica, jer odriče veru.

Nije li nam divno u Jevanđelju primerom Bogorodice pokazano kako da se staramo o malom Hristu i da Ga u sebi negujemo dok ne stasa ?

A naposletku: "po čemu se naše doba razlikuje od starog Rima?" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jovana0910 рече

Pa umes li to da sabiras i da shvatis da i posle ponoci u sredu i petak se racuna , uostalom smesno je o ovome i raspravljati koliko puta moze i ne moze, nek svako radi sta hoce. Svako neka sebi nadje meru , mene nervira ovo karikiranje da eto samo par dana u mesecu po kalendaru moze sto nije istina ! Vredjanjem mene da sam frigidna ili nisam frigidna ne znam zaista kakvu satisfakciju dobijas, vrlo je nekulturno. 

Jovanice, ne ljuti se, verovatno si greskom napisala da je rezultat 7!

pogledaj svoj post :)

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Sofija_ рече

kako mislis da me duhovnik poznaje???!! pa ne spavam ja sa duhovnikom!!!!! vo imja oca!!!

ppa poznaje tvoju dusu valjda ako ga uopste i imas i zne sta ce ti biti na korist i kako da te savetuje vezano za bracni zivot. Ovakvi glupavi komentari nisu normalni !!!!  a jos gluplje da pitas bilo koga od ljudi na forumu da ti kaze kad ces ti da spavas za muzem. !!!! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...