Jump to content

Neprijatno iznenadjenje na roditeljskom sastanku...

Оцени ову тему


Препоручена порука

roditeljski-sastanak.jpg.0411e772415ae57c3d194c4e47d9530e.jpg

 

Capture.thumb.PNG.38e084248a2be5a58b44d37425731128.PNG

cini se da je tekst veoma zanimljiv, ali posto nemam fejs morala sam da slikam...(ne moze da se kopira), pa ko je zainteresovan moze da pogleda na sledecem linku i naravno da komentarise...

 

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10219608736146508&id=1159005317&set=a.10214178209866745&source=57

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo, uciteljica nema dovoljno vremena ni da ispredaje i proveri da li je nauceno zadato gradivo, a kamoli da prati ponasanje svakog ucenika pojedinacno a da to uz to jos bude i objektivno...

i pretpostavimo da njeno zapazanje nije bilo adekvatno, dete kroz celo svoje skolovanje ide etiketirano tim njenim zapazanjem... 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нађох матрицу у линку:

28 страница!?!

  • Свиђа ми се 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, JESSY рече

kao prvo, uciteljica nema dovoljno vremena ni da ispredaje i proveri da li je nauceno zadato gradivo, a kamoli da prati ponasanje svakog ucenika pojedinacno a da to uz to jos bude i objektivno...

i pretpostavimo da njeno zapazanje nije bilo adekvatno, dete kroz celo svoje skolovanje ide etiketirano tim njenim zapazanjem... 

Priprema za jednoumlje, ukalupljivanje dece je odavno počelo..bez slobode mišljenja a tek kreativnosti...logor...nažalost...linija...Čarli Čaplin...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E zbog ovoga je idealno kucno skolovanje, osnovno i srednje koje mnogi ljudi sve vise praktikuju u USA. 

U klasicnim skola ne vidim vise nista pozitivno iako im ne mogu oduzeti veliku zaslugu za obrazovanje ogromnog broja ljudi.

Da sam sad osmi razred, molii bih tatu i mamu da me ne upisuju u skolu vec da mi dopuste da se sam obrazujem.

Hajde da krenem od srednje, ne zna se koji je predmet gore struktiran i prilagodjen za dhecu, niti ih motivise niti ih interesuje.

Pogledajte blog Quantum of science- drustvo za promociju nauke, od jedne divne djevojke koja se bavi podizanjem obrazovanja i promocijom nauke u BiH, ona i ekipa obilaze skole i inspirisu djecu u BiH.

Posto je ona biolog, nekoliko je puta analizirala knjige iz biologije za osnovnu i srednju i tuzno je koliko netacnih stvari uce djeca iz lose napisanuh udzbenika.Hmjesto to da poprave oni zele da nastavnici pored najbitnijih obaveza glume jos i detektiva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije to nista novo. Odavno vec prosvetni radnici vode pedagosku dokumentaciju, u kojoj se prati mnogo faktora... 

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mene ovo pomalo podseca na zapadni model - igrom slucaja, znam nekoliko dece koja su se tamo skolovala, pa cak i onu "decu" koja su danas u tridesetim godinama..u sustini, tu se dobijao detaljan izvestaj sa ukazivanjem na problematicne zone svakog deteta ponaosob, i ta dokumentacija, u vidu nekakvog "dosijea", je postojala..ne secam se price o sastancima na nedeljno-mesecnom nivou, doduse..
mislim, takav koncept ne mora biti zloupotrebljen nuzno, ali zaista lako moze..uf, nekad mi najveca nada bude uzdanje u nas mentalitet, koji je cesto vise inadzijski od fleksibilnog :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uglavnom je to nuzno. Jer deca znaju da budu veoma agresivna prema vrsnjacima. Atek kada se roditelji ukljuce u raspravku nastane pravi picvajz. Nekada je to bilo bolje regulisano, tj smanjis ocenu iz vladanja, premestis u drugu skolu. Danas imas 24 casa da prijavis nasilje, pa idu timovi itd, itd. Na ma su bas jednom prilikom rekli kako smo mi velika skola i da bi trebalo da imamo vise prijavljenog nasilja itd.

Ostale karakteristike deteta vezane za ucenje i vaspitanje su primenljive, tako da dete moze jedne godine blistati, druge popustiti zbog raznih faktora, ali je tako dosta olaksan rad jer imas neku predstavu o detetu ali je administrativni pritisak veci na profesore.

Uglavnom profesori ne mogu da se maksimalno posvete svakom detetu u odeljenju koje broji 30 ucenika i da zna o svakom detetetu sve pojedinacno. Nekada, zbog gomile drugih obaveza, to misljenje moze biti i povrsno. 

Ali je dobro da se u dosije deteta pisu njegovi nestasluci samim tim ce i ono drugacije razmisljati kada to skonta.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...