Jump to content

Зимница: сухо месо, кисели купус, ајвар, туршија


Ćiriličar

Препоручена порука

Ајмо домаћини. Ил' ћемо по бурек, смрзнут па испечен, од индустријских кора, или месо да сушимо и киселимо купус?

Ко зна рецепете - из разних српских крајева . и уме, нек' изволи:

  • припрема меса за сушење, те сушење (топло и(ли) хладно); где и како;
  • припрема рибе за супење, сушење;
  • киселење купуса целего или ренданог;
  • сиреви;
  • ајвари;
  • туршије;
  • кисели краставци;
  • киселе салате;
  • компоти;
  • пекмези, џемови, мармеладе, слатко;
  • сокови и др.

image.png.4a091b9d242e04c5f849e3a1d00ec41a.png

 

image.png.c9575fa1c7293f7b49948a6b463b57b6.png

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 86
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Kupus je lep i ceo i rendan...tako da bi trebalo oba staviti.

Ceo za sarme, za podvarak sa suvim mesom ili suvom ribom, recimo dimljeni šaran....a može i krupno da se iseče malo poulji i bude salata....

 

A rendani takodje za salatu i za prženje sa mesom ili bez u postu odličan...sam na ulju sa malo bibera u zrnu i lovorovom listu.

Nema zimske slave bez kiselog kupusa, ni vitamina c za decu bez salate od kiselog kupusa...

I za kupus je potrebno da se sa ljubavlju priprema i lepo očisti pre nego što se stavi u bure....svaka glavica kao na slici treba da se iseče koren i stavi malo soli, takodje kad se nalije voda prethodno se u vodi istopi so...promeša se so sa vodom..i onda se čeka.....obavezno se poklopi sa nekim čistim kamenom da sve glavice budu do vrha potopljene...i čekamo zimu...kupus će ako Bog da krajem oktobra...

 

A sad imamo dzem od kajsija završen u julu, šljive ovih dana, paradajz se kuva ovih dana, dzem od šipka...i naravno pečene paprike za ajvar ali i za zamrzivač...pa u postu opet sa belim lukom limunom, peršunom i uljem...

 

Sokovi su već napravljeni od zove, višanja, nara, malina...

Slatko i kompot od dunja...i divljih jagoda....

Sok od sibirske aronije...i aronija se suši...liker od oraha...i malina...ma nešto sam zaboravila...da kisela paprika...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Istopljeni kamen рече

Kupus je lep i ceo i rendan...tako da bi trebalo oba staviti.

Nema zimske slave bez kiselog kupusa, ni vitamina c za decu bez salate od kiselog kupusa...

I za kupus je potrebno da se sa ljubavlju priprema i lepo očisti pre nego što se stavi u bure....svaka glavica kao na slici treba da se iseče koren i stavi malo soli, takodje kad se nalije voda prethodno se u vodi istopi so...promeša se so sa vodom..i onda se čeka.....obavezno se poklopi sa nekim čistim kamenom da sve glavice budu do vrha potopljene...i čekamo zimu...kupus će ako Bog da krajem oktobra...

 

 

e znate da kiseli kupus ima puno serotonina ili njegovih prekursora...pa je dobar protiv depresije  u zimskom periodu.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

e znate da kiseli kupus ima puno serotonina ili njegovih prekursora...pa je dobar protiv depresije  u zimskom periodu.

ne znam to..hvala..dobar podatak...ali mi ubijamo na drugi način zimsku depresiju, šetamo kraj obale mora....:) i udišemo jod u izobilju 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко зна добре рецепте, нека испипе прегледно па после објашњења и трач-партије :) Да људи науче. Све са сликама, детаљним објашњењима...@Istopljeni kamen они горе "мало соли" се не рачуна. Лепо размер или објањење, колико је "мало", колико килограма соли на колико килограма/запремине итара кубуса/посуде и сл. Испишешп лепо рецепт, појасниш, па после трач-партија...

 

Киселење купуса, буре 20 литара

  • Из 20 главица купуса повадиш корење (слика та-и-та-ту-и-ту)
  • Ставиш соли мало" (=1 кашика супена и сл.)
  • Буре опереш тим-и-тим
  • Вода млака, ледена, слана, кисела...и сл.
  • Притиснеш/не притиснеш
  • Затвориш/ не затвориш буре/посуду
  • Чекаш месец дана/два, недељу, сат, 8 секунди

Па онда напомене: ако је купус мек значи да је зато-и-зато....ако је тврд то (ни)је добро јер то-и-то.

Леле домаћице...па онда ударите причу...кад одрадите посао...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Koga ne mrzi-svaka čast!

На готово 'ош да дођеш? Еее, данашње жене....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko ima uslove za rad...znači kuća i dvorište...ako je u pitanju paprika..ajvar...to nije teško..taj posao je baš lep...na suncu jesenjem..radite korisno za celu porodicu...još i ako vam bližnji pomognu..eto radosti još lepše...a kupus može i u stanu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ćiriličar рече

Ко зна добре рецепте, нека испипе прегледно па после објашњења и трач-партије :) Да људи науче. Све са сликама, детаљним објашњењима...@Istopljeni kamen они горе "мало соли" се не рачуна. Лепо размер или објањење, колико је "мало", колико килограма соли на колико килограма/запремине итара кубуса/посуде и сл. Испишешп лепо рецепт, појасниш, па после трач-партија...

 

Киселење купуса, буре 20 литара

  • Из 20 главица купуса повадиш корење (слика та-и-та-ту-и-ту)
  • Ставиш соли мало" (=1 кашика супена и сл.)
  • Буре опереш тим-и-тим
  • Вода млака, ледена, слана, кисела...и сл.
  • Притиснеш/не притиснеш
  • Затвориш/ не затвориш буре/посуду
  • Чекаш месец дана/два, недељу, сат, 8 секунди

Па онда напомене: ако је купус мек значи да је зато-и-зато....ако је тврд то (ни)је добро јер то-и-то.

Леле домаћице...па онда ударите причу...кад одрадите посао...

 

Dobro obećavam da ću napisati....imam dobar recept...kupus bude prva liga! a ima i da ga uslikam kad bude spreman za jelo....mada kod pravih domaćica neke stvari se dešavaju u hodu tako da ne mogu svaku sitnicu da napišem jer je nepredvidivo...i samo čekanje zavisi od više faktora...količine, toplote vazduha, kvaliteta kupusa...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ćiriličar рече

На готово 'ош да дођеш? Еее, данашње жене....

Ma ne moram ja da jedem zimnicu...al zbog deteta...:))...daaajte :smeh1:.

Šalu na stranu, sad preko cele godine ima svega da se kupi i sveže i kiselo, da mi je zimnica stara lepa tradicija koja se nije primila kod mene...al oću ja da platim :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Istopljeni kamen рече

znači kuća i dvrište

E ovo jeste najpraktičnije. U stanu bude vrelo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Ma ne moram ja da jedem zimnicu...al zbog deteta...:))...daaajte :smeh1:.

Šalu na stranu, sad preko cele godine ima svega da se kupi i sveže i kiselo, da mi je zimnica stara lepa tradicija koja se nije primila kod mene...al oću ja da platim :smeh1:.

ni ja više ne mogu da spremam sve jer sad živim u stanu....ali sam sve spremala...sve ...a sad imam pomoćnike koji mi pošalju..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Istopljeni kamen рече

ne znam to..hvala..dobar podatak...ali mi ubijamo na drugi način zimsku depresiju, šetamo kraj obale mora....:) i udišemo jod u izobilju 

wtf

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

wtf

pa da...šetnja na suncu zimi...nema depresije a velike količine joda isparavaju uz obalu a jod jako dobro utiče na raspoloženje...apropo depresije....sunce i depresija ne idu zajedno...i vitamin d iz sunca i čisti jod....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

nije primila kod mene...al oću ja da platim :smeh1:

Чу' Нате - 'оће да плати? Па нема хране без љубави. Лепо буди ту, ако не знаш да спремаш пери тегле и учи...переш тегле, па се лепо молиш...има дете да лиже прсте после...па кад га, кад одрасте, ухвати нечастиви у мреже греха...а он(а) се сети маминог купуса, ајвара, проје...па се врати коренима....спсаваш му живот перући тегле....нема ић од "платим"...неке ствари се не купују....не прихвата се...Камичак ће ти донети лавор и тегле и нема извлачења... :))

Ове године опереш тегле, а на годину сама правиш....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...