Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 9 минута, Панарет рече

Не лупетај. Митрополит је управо рекао да код хомосексуалаца постоје границе које се  не могу превазићи, а што потврђује и православни психијатар и психотерапеут  Јеротић, говорећи о урођеној хомосексуалности као оној која не може бити под осудом. 

 

Sve se moze kad se hoce. Pronadji u zitiju Sv. Nifonta kojeg sam ti spominjao. Zapao u sonldomiju, pa kasnije bio Episkop, posvetio se. Samo ti neces da se boris, prestao si, pa trazis razna opravdanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Панарет рече

До одређене границе...Притом, азпочиње одговор АКО је х. грех...

kao što rekoh koristiš se taktikom isecanja izjave, koja bez prethodnog pitanja, (može da) zvuči ali samo "da zvuči" jer i tada je jasno da nešto ne bi bilo u redu ukoliko je to tvoje shvatanje Zizijulas imao na umu:

пре 49 минута, Панарет рече

 Ako se homoseksualnost smatra grehom, onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika. Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom.

reverzibilnom logikom znamo da heteroseksualac ima neki greh (krađa, nevernost, srebroljublje..) dakle Zizijulas EKSPLICITNO kaže ako je ovo greh onda je i homoseksualnost greh:

пре 49 минута, Панарет рече

 Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom.

on ne osuđuje gledište da je homoseksulnost greh nego osuđuje ljude unutar crkve za dvoličan odnos prema jednom odnosno drugom grešniku a oba su NEOSPORNO grešnici = dakle homoseksualnost jeste greh

jedino da probam nekako da ti nacrtam

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, dragisa рече

on ne osuđuje gledište da je homoseksulnost greh nego osuđuje ljude unutar crkve za dvoličan odnos prema jednom odnosno drugom grešniku a oba su NEOSPORNO grešnici = dakle homoseksualnost jeste greh

jedino da probam nekako da ti nacrtam

Netačno, Zizjulas pokušava da logički postavi stvari i izbegne rasizam, ali uslovno, dakle ukoliko već posmatramo da je h. greh, ali on nigde ne kaže da je h. greh.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, dragisa рече

kao što rekoh koristiš se taktikom isecanja izjave, koja bez prethodnog pitanja, (može da) zvuči ali samo "da zvuči" jer i tada je jasno da nešto ne bi bilo u redu ukoliko je to tvoje shvatanje Zizijulas imao na umu:

reverzibilnom logikom znamo da heteroseksualac ima neki greh (krađa, nevernost, srebroljublje..) dakle Zizijulas EKSPLICITNO kaže ako je ovo greh onda je i homoseksualnost greh:

on ne osuđuje gledište da je homoseksulnost greh nego osuđuje ljude unutar crkve za dvoličan odnos prema jednom odnosno drugom grešniku a oba su NEOSPORNO grešnici = dakle homoseksualnost jeste greh

jedino da probam nekako da ti nacrtam

Bravo!!! To sam hteo da mu kazem, ali si ti bolje pojasnio...:dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Панарет рече

Netačno, Zizjulas pokušava da logički postavi stvari i izbegne rasizam, ali uslovno, dakle ukoliko već posmatramo da je h. greh, ali on nigde ne kaže da je h. greh.

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Панарет рече

Netačno, Zizjulas pokušava da logički postavi stvari i izbegne rasizam, ali uslovno, dakle ukoliko već posmatramo da je h. greh, ali on nigde ne kaže da je h. greh.

 

a:

пре 18 минута, dragisa рече

zašto onda očekuje da će kod njih doći do izvesnog preobražaja?

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

 

a:

 

Do određene granice jer se neke ne mogu prevazići. Tako na primer, to može značiti celibatni život bez ugušivanja same h. ili pak homoseksualnu monogamiju.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mnogo kuraži je bilo na početku a nisu hteli da razgovaraju o kompromisnim i eventualno mogućim rešenjima, e pa ajde da vidimo

ja do sad ne videh nikakvu argumentaciju nego samo ono mislim, možda, pretpostavljam...zaključno sa ovom tehnikom isecanja izjava

rekoh ti ja evo ga ni Ronaldo se ne javlja, al ajde možda je odsutan

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

Ronaldo

Ima tekmu večeras 

Hvala našim gostima 

Poštovani gledaoci gledali ste emisiju "homosexapiens" sledi noćni program

Ostanite uz ZRU 

Prijatno vece

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

mnogo kuraži je bilo na početku a nisu hteli da razgovaraju o kompromisnim i eventualno mogućim rešenjima, e pa ajde da vidimo

 

haha Vi imaste Pavla kobajagi na svojoj strani i opet ništa

Da ne govorimo o tvom licemerju  da je kompromis utvrditi da homoseksualci idu u pakao al eto nek se pričešćuju

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Панарет рече

Do određene granice jer se neke ne mogu prevazići. Tako na primer, to može značiti celibatni život bez ugušivanja same h. ili pak homoseksualnu monogamiju.

a čemu bilo kakva promena kad po tebi Zizijulas:

пре 9 минута, Панарет рече

...nigde ne kaže da je h. greh

jel ima to tebi neke logike?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...