Jump to content

Sve sto se hteli da znate o Rimokatolicizmu, papstvu itd. (slobodna tema za raspravljanje do mile volje za Zayrona, Isusovo magare i ostale)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Bokisd рече

Zar nije u umu,.... kroz um i razum ?

Gde je onda logika u toj prici ?

Govorimo o procesima, um je konstanta, označava potenciju, mogućnost rasudjivanja a mašta je taj preduslov ili proces, varijabla, promjenljiva veličina koja nam to omogućava, bez mašte nije moguće ništa shvatiti ni razumjeti.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 557
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 минута, Zayron рече

Tebi mašta nije "razumska". Pa mašta je najčišća esencija razuma, najplemenitiji destilat mozga , mašta je sva izgradjena od misli, od Božanskog duha, od Logosa, od ničeg drugog, nije valjda od cigli? Razum je samo jedan od njenih brojnih proizvoda i destilata.

да, смо што је Исус стваран и његова жрта, живот и страдање су стварни као и његова присутност без икакве потребе да се измаштава, а

то је ваљда и основ вере.

"ја сам са вама у све дане до свршетка света"

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Zayron рече

Kakva mašta, koja i čija, u kojim situacijama - no, glavno da je katolička a ta je loša i svugdje fuj, pravoslavci je zato nemaju nigdje pa su na tom bolje nego i svi budisti, zen budiosti i sam tibetski Dalaj Lama. :) 

@Milan Nikolic није био успешан у истеривању злодуха из тебе. 

Ти ниси баш нормалан. Сваку прилику користиш да опањкаваш православне на православном форуму. Доживећеш нервно растројство, па ће после неко морати делове да ти скупља и да те саставља. 

Овде је реч о машти, не о "католичкој машти". Шта си ти умислио? Да римокатолици имају неку посебну машту па смо сад ми напали вас јадне и угрожене. :))

Ти непрестано потенцираш ми - ви, ваши - наши. Док већина људи овде "вас" прима као своје и не причамо у тим дихотомијама осим када је реч о нечему конкретном или када се шалимо. А ти непрестано блејиш о свему и свачему увек правећи дистинкције ми - ви, наше - ваше. И ни једну прилику не пропустиш да не олајаваш православне. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Govorimo o procesima, um je konstanta, označava potenciju, mogućnost rasudjavinja a mašta je taj preduslov ili proces, varijabla, promjenljiva veličina koja nam to omogućava, bez mašte nije moguće ništa shvatiti ni razumjeti.

Onda, recimo, neko je davno zamisljao, mastao , imao ideje, vizualizirao je  nacin na koji moze covek leteti kao ptica ( pa, je prvi let zavrsio Ikar, jer nije dobro izmastao ...:smeh1: ), pa, tek na kraju, kada su ljudi putem nauke, logickog razmisljanja, procesa razrade planova i kroz praksu,... dosli smo do mogucnosti letenja avionima.

Da je ostalo na masti,  tesko bi leteli.... :D

Ipak, masta i zamisljanje, ostavlja veliku mogucnost greske, nerealnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Zayron рече

To kod Vedrana i Markovića ne postoji, od jeretika se ionako nema šta naučiti

Да ли то доживесмо да нас Зајронов злодух назове јеретицима устима Зајроновим? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Снежана рече

да, смо што је Исус стваран и његова жрта, живот и страдање су стварни као и његова присутност без икакве потребе да се измаштава, а

то је ваљда и основ вере.

"ја сам са вама у све дане до свршетка света"

Sad govoriš o vjeri, i ona je takodjer jedan od produkata mašte. Vjerujemo nešto što u stvarnosti smatramo nemogućim i neprirodnim, mrtvi da žive ili ožive itd. A vjeruješ zato što je to rekao Bog kojem vjeruješ a Boga si shvatila kako, razumski? Zato što si biila sposobna tačno shvatiti i procijeniti ko je Bog i šta sve on može ili zato što si si to domislila?  Ili više srcem i maštom, osjećajem.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Da je ostalo na masti,  tesko bi leteli.... :D

Upravo suprotno, da nije bilo takvih koji su o letanju maštali nikad ne bismo poletjeli. Da je ostalo na razumu reklii bi,  slon ne leti kao ni lokomotiva. Tačka. Stvarno me zabavlja gledati do kakvih bizarnih i apsurdnih zaključaka dolazite a još si mislite kako ste u pravu, ahahahahaha! :D 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Zayron рече

mašta je sva izgradjena od misli, od Božanskog duha, 

12:smeha:

или

:pop:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Sad govoriš o vjeri, i ona je takjodjer jedan od produkata mašte. Vjerujemo nešto što u stvarnosti smatramo nemogućim i neprirodnim, mrtvi da žive ili ožive itd. A vjeruješ zato što je to rekao Bog kojem vjeruješ a Boga si shvatila kako, razumski? Zato što si biila sposobna tačno shvatiti i procijeniti ko je Bog i šta sve on može ili zato što si si to domislila?  Ili ili više srcem i maštom, osjećajem.

( zar nije, verujemo, kao da je  istinski bilo,....pa, zamisljamo ili vizualiziramo te' dogadjaje, ...bas onako kako su napisani da su se dogodili )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Да ли то доживесмо да нас Зајронов злодух назове јеретицима устима Зајроновим? 

Ti si stvarno dislektik, nisi u stanju razmjeti ni šta piše u jednoj prosto-proširenoj rečenici. Nisi jeretik već dislektik, eretico-cattolico sam ja. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zayron рече

Sad govoriš o vjeri, i ona je takjodjer jedan od produkata mašte. Vjerujemo nešto što u stvarnosti smatramo nemogućim i neprirodnim, mrtvi da žive ili ožive itd. A vjeruješ zato što je to rekao Bog kojem vjeruješ a Boga si shvatila kako, razumski? Zato što si biila sposobna tačno shvatiti i procijeniti ko je Bog i šta sve on može ili zato što si si to domislila?  Ili ili više srcem i maštom, osjećajem.

лупаш као по обичају, али треба тебе пустити да видимо колико ниско можеш да паднеш.

Покварена машта и прљаве страсти :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Ti si stvarno dislektik, nisi u stanju razmjeti ni šta piše u jednoj prosto-proširenoj rečenici. Nisi jeretik već dislektik, eretico-cattolico sam ja. :D 

Па биле су две могућности у тој реченици. Али ти ниси баш довољно писмен.

Зато сам питао, а не тврдио. Али теби то измиче из вида, то да сам поставио питање, ваљда зато што сам ја "дискектик" па ти зато не умеш да читаш:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ведран* рече

И ни једну прилику не пропустиш да не олајаваш православне. 

измаштао мисију (свети рат) против праославаца :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zayron рече
пре 19 минута, Bokisd рече

Da je ostalo na masti,  tesko bi leteli.... :D

Ipravo suprotno, da nije bilo takvih koji su o letanju maštali nikad ne bismo poletjeli. Da je ostalo na razumu reklii bi,  slon ne leti kao ni lokomotiva. Tačka. Stvarno me zabavlja gledati do kakvih bizarnih i apsurdnih zaključaka dolazite a još si mislite kako ste u pravu, ahahahahaha! :D 

Zayrone, brate, ali, ideja i realizacija ideje, ....dve razlicite stvarnosti.

Ideja, dodje, ko zna odakle, iz kojeg dela mozga, ko zna u kakvom tacnom duhu,.....ali, covek, razumom i rasudjivanjem prociscuje te' ideje od nerealnih stvari.

http://mondo.rs/a815177/Magazin/Lifestyle/Mastanje-je-zdravo-ali-i-opasno.html

Tokom maštanja aktivira se onaj stariji deo našeg mozga, koji je odgovoran za zamišljanje – mišljenje u slikama, to jest konkretno mišljenje. A kako mozak ne razlikuje dobro zamišljene slike od slika stvarnosti, one izazivaju stvarne emocije, piše za "Politiku", psihoterapeut Zoran Milivojević

Vidis, u cemu je glavni problem,....sto nase zamisljanje kroz mastu ( ako nema veze sa stvarnoscu ) dovodi do toga da izazivamo u sebi stvarne emocije, ...tih zamisljenih i nerealnih slika koje nemaju veze sa stvarnoscu,....i, onda, postoji opasnost da kreiramo u sebi lazan svet, koji ce nas obmanuti.

Bas, kao sto je jedan ortodoksni monah zamislio i izmastao, da je dostigao visok stepen duhovnosti i zajednice sa Bogom i nije slusao savete iskusnih staraca i zbog toga je iskoracio sa visoke stene misleci da Bog i andjeli nece dozvoliti da padne u jezero i na kraju su ga pronasli mrtvog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...