Jump to content

Препоручена порука

Управо сам запалила цигарету, а постављам ову тему. Сто пута сам покушала да престанем, али без успеха. Горим рођене паре пред очима. Плус нисам ни здрава. Барем више не пушим у кући, већ на тераси. Чак и зими. И то ми је проблем.

Има ли неко неки савет? 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 38
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 39 минута, Izida рече

Управо сам запалила цигарету, а постављам ову тему. Сто пута сам покушала да престанем, али без успеха. Горим рођене паре пред очима. Плус нисам ни здрава. Барем више не пушим у кући, већ на тераси. Чак и зими. И то ми је проблем.

Има ли неко неки савет? 

Јеси ли пробала да рецимо сваке недеље смањиш за по једну? Мој отац је тако на мој предлог са 2 пакле спустио на 5-6 дневно, уз кафу или оброк, а исто се развлачио са остављањем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам. Покушаћу. Хвала ти!

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.7.2018. at 12:29, Izida рече

Има ли неко неки савет? 

Проучи зависност, колико трају и када се појављују никотинске кризе. Морат ћеш вероватно никотинску кризу са исхраном и пићем да неутралишеш и контролишеш организовано, јер може непланирана гојазност да се појави, само види шта ти одговара. Физичка активност повећана би добро дошла због детоксикације организма а спорт такође постаје добра зависност кад се човек навуче :dobro:.

Дуван је био део шаманских ритуала америчких индијанаца. Служио је за привлачење визија, концентрације... Па је дошао преко трговаца код нас исто као и виски код индијанаца. Мсм. да кризе од никотина и кофеина трају 3-4 дана када се заправо организам доводи сам у нормалу, па након тога се појављују дневне кризе у налетима, које се појављују само пар пута дневно и кратке су (пар минута).

Тако да није страшно тешко, поготово кад знаш да не постоји човек који је биолошки предодређен да не може да се одвоји од никотина:).

Увек ће човеку остати знатижеља и прихватање неких навика које околина увелико користи а нису добре. Кад видиш некога да пуши, то није никотинска криза, немој кризу да мешаш са другима који пуше цигарете, ја сам имао проблем са тиме кад сам оставио цигарете.. Сад запалим цигарету, две годишње ако ми се хтело да запалим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Nisam pusac, ali verujem da ce ti setnja i boravak u prirodi znatno pomoci. Bar sat i po ili dva pesaci. Tako ces da ocistis malo pluca i sredis misli. Kod kuce imaj neki hobi, kako ne bi dolazila u iskusenje da zapalis cigaretu. Mozes i da citas. Posle nekoliko nedelja navici ces svoj organizam i vratices se u normalu. Sigurno i da je post na vodi koristan, jer mozak najbolje radi kada je stomak prazan. 

CVECE NAJLEPSE MIRISE U BASTI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.7.2018. at 21:29, Изида рече

Управо сам запалила цигарету, а постављам ову тему. Сто пута сам покушала да престанем, али без успеха. Горим рођене паре пред очима. Плус нисам ни здрава. Барем више не пушим у кући, већ на тераси. Чак и зими. И то ми је проблем.

Има ли неко неки савет? 

Идите код оца Јоила ( није шала) сво који су пушили, а пожелели да оставе  пушење, по повратку су на необјашњив начин оставили. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.7.2018. at 21:29, Изида рече

Управо сам запалила цигарету, а постављам ову тему. Сто пута сам покушала да престанем, али без успеха. Горим рођене паре пред очима. Плус нисам ни здрава. Барем више не пушим у кући, већ на тераси. Чак и зими. И то ми је проблем.

Има ли неко неки савет? 

Ćebe zimi.:smeh1:

  • Оплаках :)) 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има књига, може да се скине бесплатно у пдф-у, зове се -Лако је престати пушити (Easy way to stop smoke- Allen Carr), од срца препоручујем, мени је помогла, а знам и за још неке људе из окружења. Колико год назив звучао као ови модерни приручници за живот, није само то, човек се стварно потрудио да помогне. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cigare su skupe - ali pre svega cigare su otrov i proizvode razna oboljenja, teške do neizlečive bolesti, od propadanja zubi itd. preko opstruktivnih pluća, srca, ateroskleroze, moždanog ili srčanog udara pa sve do ranznih raka, da li rak pluća, mozga, stomaka, pankreasa i stotinu drugih jadi....

Problem je što mislimo da nama neće da se desi, sve dok nam se ne desi. Kada nam se desi, onda kukamo što smo bili toliko glupi i gde smo sami sebe doveli.

I zato bolje prestanite sa cigarama, pre nego što MORATE da prestanete sa cigarama.

Lako nije, ali drugačije ne ide. Ja ne pušim sad 75 dana, ali nije da ne bi hteo jednu da zapalim. Ali ne smem. Sad moram da rastem bez cigara. Pišem samo kako jeste. Ono ne puši dve nedelje i sve će biti u redu, to nije tako... u principu ostajemo ceo život zavisni ravno alkoholičarima, ali što duže ne pušimo to se bolje vladamo sa tim da ne pušimo i ono nam manje fali. Depresija od 4. ili 6. nedelje je normalna, ali vele da ako traje duže od tri meseca da se ipak ode kod lekara.

Znam, jedna Jeanne Calment je pušila do njene 119. godine! Ali na takvu jednu Calment dolaze njih stotinu ako ne i hiljadu i hiljade koji su stradali zbog pušenja. Kolika je verovatnost da ćemo da spadnemo u grupu jedne Calment ili u onu stotinu ako ne i hiljadu i hiljade koji stradaju od cigara? To je to.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Dragi рече

Pišem samo kako jeste. Ono ne puši dve nedelje i sve će biti u redu, to nije tako... u principu ostajemo ceo život zavisni ravno alkoholičarima, ali što duže ne pušimo to se bolje vladamo sa tim da ne pušimo i ono nam manje fali. Depresija od 4. ili 6. nedelje je normalna, ali vele da ako traje duže od tri meseca da se ipak ode kod lekara

Ако се овако осећаш, обавезно онда и ти прочитај ову књигу коју сам препоручила. Није поента у престанку пушења силом. Потребно је променити свест о томе, самим тим и начин живота, открити лепе стране које почињу да се дешавају, осећај слободе. То јесте тешко када сам радиш на томе, али овако, уз стручну помоћ у старту, то стварно постане easy way.

Ја не пушим пуне три године, заборавила сам и како то изгледа, ни мало ме не привлачи. Не могу да схватим разлог због чега сам се тако и толико тровала.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod mnogih nas cigare deluju (delovale su) antidepresivno. No to je bila privremena pomoć jesmo trpeli i begali ali nismo stvarno rešavli svoje probleme, samo smo odlagali. Mislim na tetku, pisao sam o njoj na mom profilu, koja puši sad koliko, četrdeset, pedeset godina, koja se sa cigarama sve moguće izdržala i pretrpela - tetka nije morala danima da jede, samo cigare i kafa, uvek je imala snagu, ali zato danas ima rez, ožiljak, od vrata do stomaka a čeka je možda treća operacija. Znači, cigare mogu da pomognu, samo po koju cenu..

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dragi 

Жао ми је што пролазите кроз све то. Страшно је када се болест усели у кућу. Чини ти се- никад да прође. Али добро је што је то све што се дешава управо почетак излечења. Не каже се безвезе да је болест Божија посета.

Само то што кажеш да цигарете делују антидепресивно мит је такав да ми дође да зовем mythbusters -е да разбију фаму :) Цигарете делују управо супротно на твој нервни систем, али то ти не бих ја објашњавала, све је онако братски разјашњено у горе поменутој књизи. Осећај је док читаш као кад те најбољи ортак загрлио и ниси више сам у целој причи. А на све то, ортак је мноого паметнији од тебе ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Poceo s travom,, nastavio s cigarama, trave se oslobodio dok sam se okrenuo Bogu, cigareta nikako. Borbe, ostavljanja, cak I godinu dana jednom, I onda opet. Bacanje tek kupljenih paklica u smece, obecanja, odluke, griznja savjesti, onda prevrtanje cijelog namjestaja po kuci posle ponoci u pokusaju naci bar pol neke pljuge koja je slucajno ispala, bar nekog pikavca, bar jedan dim...Onda se pojavila Ona, rekla ako me volis, ostavices cigare, I ja ostavim, tek tako, kao od sale, samo jedna noc je bila kriticna dok smo se posvadjali.

Sada vec oko 5 god bez cigara, I skoro 5 god braka. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@SerbCro Hahahah, sta ti je zena covece i problem sa duvanom resava. Ma u pravu je bre, onaj sto kaza da nije zena , dijamant bi bio obican kamencic. Pustite prirucnike nadjite svi po zenu. I Vi zene isto! :D:D

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...