Jump to content

Препоручена порука

пре 1 сат, Nikola Stojanovic рече

@SerbCro Hahahah, sta ti je zena covece i problem sa duvanom resava. Ma u pravu je bre, onaj sto kaza da nije zena , dijamant bi bio obican kamencic. Pustite prirucnike nadjite svi po zenu. I Vi zene isto! :D:D

Dobra ti je ta za dijamant. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 38
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@SerbCro Nije to brate moje u originalu, to je stvaralac neki kazao. Nemoj mi verovati, nisam siguran , ali mislim da je Balzak. :D:D

  • Свиђа ми се 1

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.9.2018. at 21:42, Milica Bajic рече

Ако се овако осећаш, обавезно онда и ти прочитај ову књигу коју сам препоручила. Није поента у престанку пушења силом. Потребно је променити свест о томе, самим тим и начин живота, открити лепе стране које почињу да се дешавају, осећај слободе. То јесте тешко када сам радиш на томе, али овако, уз стручну помоћ у старту, то стварно постане easy way.

Ја не пушим пуне три године, заборавила сам и како то изгледа, ни мало ме не привлачи. Не могу да схватим разлог због чега сам се тако и толико тровала.

 

Pametnice. #samokažem :P :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 4.7.2018. at 21:29, Изида рече

Управо сам запалила цигарету, а постављам ову тему. Сто пута сам покушала да престанем, али без успеха. Горим рођене паре пред очима. Плус нисам ни здрава. Барем више не пушим у кући, већ на тераси. Чак и зими. И то ми је проблем.

Има ли неко неки савет? 

starac Tadej kaže jedi tri dana samo jabuke. više nećeš moći pušiti. gadiće ti se. eto. ubrzo će post. pa probaj. ;) dao Bog da uspiješ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.7.2018. at 22:11, Изида рече

Нисам. Покушаћу. Хвала ти!

Немој ни да покушаваш то тако неће ићи.

За почетак прочитај пажљиво ову поруку

У њој ћеш наћи с чим се суочаваш и зашто је то тако тешко

Ја сам неколико пута престајао са пушењем и увекме ђаво превари да поново пропушим, 

Али сам сваки пут научио нешто о замкама које он поставља тако да сам на крају и успео да оставим пушење пре неких десетак година после двадесет и неке године пушачког стажа.

Али за почетак прочитај ово што сам линковао па ћемо да видимо како ћемо даље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.1.2019. at 14:07, SerbCro рече

Poceo s travom,, nastavio s cigarama, trave se oslobodio dok sam se okrenuo Bogu, cigareta nikako. Borbe, ostavljanja, cak I godinu dana jednom, I onda opet. Bacanje tek kupljenih paklica u smece, obecanja, odluke, griznja savjesti, onda prevrtanje cijelog namjestaja po kuci posle ponoci u pokusaju naci bar pol neke pljuge koja je slucajno ispala, bar nekog pikavca, bar jedan dim...Onda se pojavila Ona, rekla ako me volis, ostavices cigare, I ja ostavim, tek tako, kao od sale, samo jedna noc je bila kriticna dok smo se posvadjali.

Sada vec oko 5 god bez cigara, I skoro 5 god braka. :)

Јел видиш како мотиви утичу на вољу. 

Без доброг мотива нема ни воље.

А исто тако си могао да видиш како воља падне кад мотив изгуби смисао, када сте се посвађали.

Кад нађемо, кад смислимо прави мотив, онда ништа није тешко, нема апстиненцијалне кризе.

једноставно кад се појави мисао о пушењу наш мотив је отера и нема потешкоће да се престане са пушењем.

А ако је наш мотив лош, или једноствно нисмо ни смислили мотив, Кад се појаве мисли које нас маме да пушимо ми немамо чиме да се одупремо и падамо у замку. Некоме је мотив здравље, Ја нисам имао здравствених проблеме тако да тај мотив није могао да држи воду за мене. 

Дешавало се да нема пара,па ми паре буду мотив: али дођу паре и мотив падне и пропушим.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо бића смисла; и мотив да би био добар мора да буде набијен смислом,

Значи нора да да јасан одговор зашто ми желимо да престанемо да пушимо? Шта ми тиме добијамо?Мотив мора да даје више него што узима; морамо да имамо у виду да се одричемо свог ужитка и да би мотив био добар он мора да даје више.

Мени се дешавало да после пар месеци заборавим мотив и први пут када ме сколете мисли да запалим једну ја немам мисли којима ћу да се одбраним и готово, пао сам. Тако да сам за следећи пут решио да запишем мотив и да га стално држим у новчанику. Значи ратна стратегија.

Добро је одвојити петнаестак минута дневно које би провели у размишљању како да престанемо да пушимо и у смишљању правог мотива.

Прави мотив кад дође: он те моментално повуче  да престанеш да пушиш. у њему видимо смисао и то у нама изазове одушевљење и истог тренутками осећамо да можемо тода урадимо, Устајемо остављамо цигаре у страну, неко их згужва, и више их не узимамо.Ја сам знао да навијем аларн на раније време како би се ујутру сетио да сам престао да пушим, да ме ђаво не би сањивог преварио.

Следећи пут пишем о томе шта је одлучност и како њу да користимо у нашој борби са самим собом.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлучност је чврсто држање онога шта смо намерили да учинимо. Непоколебљива истрајност. Нормално треба бити разуман да се понекад и одустане кад видимо да ћемо истрајношћу нанети више штете него користи. То се односи на неке друге ситуације, не код престанка пушења.

Ако наш интелект види да се колебамо, готови смо: већ ће он смислити неку мисао која ће нас убедити да запалимо..

И да поновим: ако сте мотивисани, ако сте одлучни нећете имати апстиненционалну кризу: значи као да никада до тада нисте пушили, Али ако се колебате имаћете брдо проблема са жељомда се запали, и са кризом.

Ови савети за  престанак пушења су уједно путоказ како човек да влада својом вољом.Наш интелект је мајстор да нас наговори да одустанемо од сваке добре акције која би наш живот повела на боље. Ако не научимо да владамо својим интелектом кроз вољи и контролу мисли које долазе од њега ми никада нећемо сазрети као личност, никада нећемо постати Човек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Још увек ништа. А стигла зима. Незгодно пушити на тераси.:(

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...