Поуке.орг - инфо Написано Јун 18, 2018 Пријави Подели Написано Јун 18, 2018 Тумачећи, на почетку емисије, Свето Јеванђеље на трећу недјељу по празнику Педесетнице отац Жељко нас подсјећа да ми Хришћани треба да будемо носиоци свјетлости а не таме и да се богатимо Богом а не благом овога свијета. Звучни запис емисије Он је подсјетио на страдање Митрополита Јоаникија Црногорског и страдање наше Цркве у вријеме комунизма. Поучавајући нас о значају поста и правилима Петровског поста, који је у току, отац Жељко наглашава да ми постом треба да свједочимо своју вјеру. Како да научимо да бринемо о сваком свом поступку да не би саблазнили Бога и ближње своје, јер ријечи су Самога Господа: Тешко ономе од кога долази саблазан. О трпљењу у брачном животу и како да научимо да носимо крст свој без роптања, учи нас отац Жељко. Ово су само нека од питања на која ћете наћи одговоре ако чујете ову емисију и душекорисне духовне поуке оца Жељка Ћалића. Извор: Радио Светигора View full Странице Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука