Jump to content

Ђаци Земунске гимназије волонтирали у народној кухињи при ВДС

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ученици III-6 одељења Земунске гимназије су данас помагали у раду народне кухиње при Верско добротворном старатељству (ВДС) СПЦ. О томе у краћем тексту сведочи њихов вероучитељ ђакон Дарко Радовановић

27907853_10214962975569900_5504405244113

Данас смо имали част, ђаци III-6 Земунске гимназије и ја да помажемо у Верском Добротворном Старатељству Српске Православне Цркве тачније у њиховој народној кухињи. Сусрели смо се са најсиромашнијим грађанима нашег града, а наши ђаци су им поред свога рада (а били су баш вредни!) поделили и своје осмехе и пажњу.

27913374_10214962976369920_5196763553634

Око 450 људи је прошло данас кроз кухињу и, по речима запослених, углавном су људи били необично мирни и насмејани. Ту је био и Кале Џедај, о коме сам већ писао, чувени проповедник љубави по аутобусима и трамвајима (каже он мени данас: ето, ви проповедате Бога у цркви а ја у превозу!). На спрату изнад кухиње се налазе лекарске ординације, кабинети... Где волонтирају лекари, адвокати, професори језика, по утврђеном распореду. 

27752623_10214962975849907_4332797726466
Е сад...

Шта сам хтео? У име оних који ово воде, позивам све добре људе да оду, барем једном, и помогну. Како било...

Неко може да донесе уља, неко може да поставља храну, неко да чита Пролог док се руча, а лекари могу да лече, професори подучавају...

По речима мојих ђака, то осећање корисности, дела милосрђа, дељење љубави је нешто због чега сигурно нећете зажалити што сте своје време "потрошили" на тако нешто. Љубав се показује и волети није само људски... Него је и Божански. Јер Бог је Љубав.

Дан Љубави нека нам буде сваки дан.

Ђакон Дарко РАДОВАНОВИЋ, ФБ
 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све похвале за вредног и изузетног вероучитеља о. Дарка Радовановића

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...