Jump to content

Dronovi

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

Sve je više dronova u upotrebi u raznim oblastima. Kakvih sve dronova ima i koje su dozvole potrebne za njihovo korišćenje?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je stranica Direktorata civilnog vazduhoplovstva u vezi bespilotnih letelica:

 

http://cad.gov.rs/strana/20171/%D0%91%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8

 

Postoji pravilnik o bespilotnim letelicama na osnovu zakona od 2015.g. Potrebno je položiti ispit za sticanje potvrde za upravljanje bespilotnim vazduhoplovima, a dron koji želimo da koristimo treba upisati u Evidenciju vazduhoplova?

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Praktičan katalog sa osnovnim karakteristikama, jednostavno za razumjet.

Mnogo modela na jednom mjestu - lako i brzo se mogu ustanovit i usporedit parametri:

2. strana

https://www.droni.cz/katalog-dronu/page/2/

1. strana

https://www.droni.cz/katalog-dronu/ 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Milan Nikolic рече

Kakvih sve dronova ima i koje su dozvole potrebne za njihovo korišćenje?

Најлакше је да их поделимо на погоне. Имају обновљиви и необновљиви погони дронова. Са једне стране су они дронови који се напајају на соларне ћелије и радиоизотопе. Са друге стране су електрични, ракетни и са мотором за унутрашње сагоревање. Ови соларни су скоро кренули озбиљније, мислим да је НАТО прив произвео, али пар месеци касније је Русија избацила соларни модел дронова за партолирање Сибиром и Арктиком. Ти руски соларни дронови се праве да теоретски не требају да силазе уопште по 10 година, достижу висине од 20.000 метара...

Мени је за наше потребе, поготово за некога ко жели да снима професионално... Овај Мавићев дрон (DJI Mavic) најбоље што ја пронађох, јесте око 1000 евра цена. Али има дуплу повезивост са сателитима, има камеру и софтвере фул, избегава препреке... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Juče sam raspakivao tog Mavika, kupio ga moj drugar. Mnogo smo se petljali jer ne znamo dovoljno o dronovima.

 

Ja planiram da kupim DJI Fantom 4.

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тражио сам да видим, интересовало ме дали су ова два дрона имуни (у смислу сензора и софтвера за избегавање) на ограду од плетене жице или гране. Одма их очитају и избегну. Нема грешке:dobro:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...
×
×
  • Креирај ново...