Jump to content

Руског космонаута у свемиру чувао Свети Серафим Саровски

Оцени ову тему


Препоручена порука

Руски космонаут Сергеј Рижиков рекао је да је на мисију на Међународној космичкој станици oко врата понео реликвију, односно честицу моштију руског свеца Серафима Саровског.

Image00003.jpg

Космонаут Рижиков са иконом Светог Серафима Саровског

Рижиков, који се недавно вратио са мисије, рекао је руским новинарима да ће реликвију Светог Серафима Саровског, коју је добио од манастира у родном граду, дати православној цркви у Звезданом граду код Москве где се налази центар за обуку космонаута.

Космонаути обично носе са собом на мисије мале предмете попут играчака своје деце или ЦД-ова да их подсећају на кућу.

sw_serafim1Серафим Саровски је један од најпоштованијих руских светаца, познат по испосничком животу, а умро је почетком 19. века.

Рижиков се са још два члана посаде свемирске станице вратио на Земљу у понедељак, а реликвију ће цркви предати у четвртак.

2350645_800

Свемирска истраживања у време Совјетског Савеза су често представљана као доказ непостојања бога, док у данашње време свемирске бродове „сојуз“ благосиљају православни свештеници, а космонаути остављају иконе на космичкој станици.

Слетање капсуле „сојуз МС-02“ са члановима 50. експедиције на МКС, међу којима је био и Рижиков, у Казахстану

Слетање капсуле „сојуз МС-02“ са члановима 50. експедиције на МКС, међу којима је био и Рижиков, у Казахстану

Русија је јуче прославила Дан свемира, на 56. годишњицу лета Јурија Гагарина у свемир.

БЕТА

 

View full Странице

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:aplauz::dobro:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Милан Ракић рече

Свемирска истраживања у време Совјетског Савеза су често представљана као доказ непостојања бога

Иначе, ево једне "тривие", но претпостављам да ју знате...

Након 120461, пошто радио комуникација између Гагарина и КЛ на Земљи није јавно преношена, ТАСС је након успешног атерирања (по стандардима није било успешно, с обзиром да се Гагарин катапултирао на неких 25-30000 фт, али су Совјети тада слагали светску јавност-што наравно не умањује његов подвиг), светској јавности су "пренешене" Гагаринове речи како он ето "није видео Бога", тамо "горе"...

Испоставило се касниједа то нису Јуријеве речи, него Хрушчовљеве :))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, iz Gagarinovog zivota je poznato da je povremeno posecivao i neku staru monahinju, poznatu isposnicu... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Давно сам прочитао, не сећам се где, да је Јуриј видео из брода сноп светлости, који се уздиже ка небу, са позиције Канавке, Свете Горе, и Косова. То је, по причи коју сам чуо, изазвало преокрет у њему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бабушка, которая перекрестила Гагарина (+фото)

http://www.pravmir.ru/babushka-kotoraya-perekrestila-gagarina-foto/

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Милан Ракић рече

Свемирска истраживања у време Совјетског Савеза су често представљана као доказ непостојања бога, док у данашње време свемирске бродове „сојуз“ благосиљају православни свештеници, а космонаути остављају иконе на космичкој станици.

Да цркну комуњаре од муке! :)

Супер!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само што ови новинари не знају да она икона коју држи на фотографији није св Серафим.

:)))

Изгледа да је Св Сергеј Радоњешки.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vedran рече

Само што ови новинари не знају да она икона коју држи на фотографији није св Серафим.

:)))

Изгледа да је Св Сергеј Радоњешки.

Јесте.

Мсм, Свети Сергије Радоњешки. 

Слика је настала јесенас, када је Рижиков био на неком разигравању са америчким колегама, па је у један недељни дан био на служби у руској цркви у Хјустону, те је би чтец

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...