Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Кратос рече

Bog?

 

A NZ je ikona a istina je  život budućeg veka al ovde neki i NZ hoće da prikažu kao istinu već ostvarenu a mi svi živimo u matriksu....smrt je iluzija,glad je iluzija,patnja je iluzija sve je to već pobeđeno i ostvareno al mi pojma nemamo o tome,osim ovih gnostičkih poznavalaca eshatološke relanosti.

Како није остварен Нови Завет зар није било то што пише у Новом Завету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Bog?

 

A NZ je ikona a istina je  život budućeg veka al ovde neki i NZ hoće da prikažu kao istinu već ostvarenu a mi svi živimo u matriksu....smrt je iluzija,glad je iluzija,patnja je iluzija sve je to već pobeđeno i ostvareno al mi pojma nemamo o tome,osim ovih gnostičkih poznavalaca eshatološke relanosti.

Ti si iluzionista po tebi Hristos niti se ovaplotio niti se preobrazio niti je umro na Krstu niti je vaskrsnuo to je sve iluzija i to će se tek zbiti.

A Telo i Krv Isusovo koje jedemo je vino i hleb da prezalogajimo dok prepričavamo iluziju koja je zaludela svet i postala centralna tačka ovog cirkusa od matriksa u kojem smo rodjeni i umiremo ne stvarno nego kao iluzija u večnoj čekaonici bez izlaza.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Vedran рече

Хоћеш другу дефиницију?

Бог је вечност! И само у Њему је можеш наћи. 

Nesporno.Ali ovde ima nekih koji misle da su je već našli a ne da će tek da je nađu.Već sada su u večnosti iako im realnost svedoči drugačije.Znači kad odeš na saranu,nije taj čovek tamo umro,on je već spašen,to što njegovo telo polažu u grob je matriks,iluzija,on je ustvari proslavljen, i što gledaš i poštuješ tela svetitelja tipa Vasilija Otroškog to nije usvari njegovo telo,on je već u eshatološkom,vaskrsnut a ti u matriksu poštuješ ono izloženo u Manastiru,Ma ledilo od teologije.:)):ok:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti si iluzionista po tebi Hristos niti se ovaplotio niti se preobrazio niti je umro na Krstu niti je vaskrsnuo to je sve iluzija i to će se tek zbiti.

A Telo i Krv Isusovo koje jedemo je vino i hleb da prezalogajimo dok prepričavamo iluziju koja je zaludela svet i postala centralna tačka ovog cirkusa od matriksa u kojem smo rodjeni i umiremo ne stvarno nego kao iluzija u večnoj čekaonici bez izlaza.

Тако је добро си га проценио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti si iluzionista po tebi Hristos niti se ovaplotio niti se preobrazio niti je umro na Krstu niti je vaskrsnuo to je sve iluzija i to će se tek zbiti.

A Telo i Krv Isusovo koje jedemo je vino i hleb da prezalogajimo dok prepričavamo iluziju koja je zaludela svet i postala centralna tačka ovog cirkusa od matriksa u kojem smo rodjeni i umiremo ne stvarno nego kao iluzija u večnoj čekaonici bez izlaza.

Kako sad čekaonica bez izlaza kad smo već vaskrsnuti?Sam sebi upadaš u usta.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ponekad se pitam da li živite vi sa Isusom, jer imam osećaj da će Hristos vama tek doći, kao da nikada niste od Njega zaista čuli reči: Ja sam u vama i vi ste u meni.

Како Божански премудро. Ја сам у вама и ви у мени. Није рекао само "ја сам у вама" или само "ви сте у мени". Него и једно и друго! Нема насиља над човеком "ја сам у вама хтели ви то или не" или "ви сте у мени свиђало вам се или не". Него само кроз љубав се остварује ово заједништво. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Kako sad čekaonica bez izlaza kad smo već vaskrsnuti?Sam sebi upadaš u usta.

Gde kupuješ tako loš tamjan?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Августин рече

Како није остварен Нови Завет зар није било то што пише у Новом Завету.

Šta piše da je bilo?Sveopšte vakrsenje?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Gde kupuješ tako loš tamjan?

Kod Mitketa.Nego šta traži onaj Vasilije tamo Ostrogu kad je već vaskrsnut?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече

Nesporno.Ali ovde ima nekih koji misle da su je već našli a ne da će tek da je nađu

Не, не! Ниси добро схватио. Не "већ нашли", него "већ налазе". На то смо позвани сви, ако ћемо да се зовемо Хришћани. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Šta piše da je bilo?Sveopšte vakrsenje?

A pobogu čoveče više hoće li iko ikada vaskrsnuti van Hrista Isusa ili će Hristos Isus morati da vaskrsava milijarde i milijarde puta ponaosob???????

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Kod Mitketa.Nego šta traži onaj Vasilije tamo Ostrogu kad je već vaskrsnut?

Kratose ja ti moram reći sledeće, tata se zabrinuo za tebe u kakvo si društvo upao ovde i sad kad si ti otišao malo sa drugarima na limunadu tata ti se ulogovao na tvoj profil i hoće da te posvađa sa nama jereticima.

Nemojte to gospodine da radite pogotovo ne sa Vasilijem Ostroškim, on je znate živ možete da nastradate ako se lažno prestavljate pa taman da se prestavljate za sina svog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Рапсоди рече

А што ти сада мени судиш, кад не знаш какво је моје покајање.:) 

Ја никоме не судим ....а за тебе знам да си већ у рају....:)

Значи ипак судиш. Пресудила си му рај! 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A pobogu čoveče više hoće li iko ikada vaskrsnuti van Hrista Isusa ili će Hristos Isus morati da vaskrsava milijarde i milijarde puta ponaosob???????

Isus jednom vaskrsava sve tuto kompleto jedne na život večni druge na kaznu i prekor večni al to je budući događaj.Ako već jeste šta traži Vasilije Otroški još uvek tamo tj njegovo telo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...