Jump to content

Проф. др Радмило Рончевић о заблудама теорије еволуције


Ignjatije

Препоручена порука

1 hour ago, Јанко рече

Љубав и доброта према човеку као боголиком бићу и однос према творевини која треба да служи човеку. Потпуно бесмислено је користити појам "суровост" у животињском и биљном свету као адекватну људској...

Ljubav i dobrota prema čoveku ne postoji u TE,niti je čovek neko bogoliko biće kome tvorevina služi,on je samo jedna grana na drvetu života nastala potpuno slučajno jer po teoriji evoluucije ona nema nikakv cilj osim opstanka.

Surov je način kreiranja ako je bio takav kako ga opisuje TE.To se teško može uklopiti sa Bogom koji je ljubav.Da se kaže da je krvavi umetnik bi bio adekvatniji opis.

Alu suštinski problem je teološke prirode,smrt postoji i pre samog nastanka čoveka,ne postoji nikakav pad u greh niti smrt kao posledica istog.Čak šta više smrt je Bogu neophodna za stvaranje svih vrsta.Smrt nije nešto što degradira i unišatava tvorevini ona je razvojni faktor bez koga bi kreacija bila nemoguća.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

То и ја питам. Или не треба? Јасно да атеисти немају ништа осим ТЕ и зато је тако обожавају (обоготворавају, прецизније речено). Само, код огромне већине њих је у глави да је то САМО ЊИХОВА теорија која се никако не уклапа у ЊИХОВУ визију хришћанског Бога. Толико...

Ciste projekcije... izmisljas gluposti koje nemaju uporiste  u realnosti...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Kratos рече

Ljubav i dobrota prema čoveku ne postoji u TE,niti je čovek neko bogoliko biće kome tvorevina služi,on je samo jedna grana na drvetu života nastala potpuno slučajno jer po teoriji evoluucije ona nema nikakv cilj osim opstanka.

Surov je način kreiranja ako je bio takav kako ga opisuje TE.To se teško može uklopiti sa Bogom koji je ljubav.Da se kaže da je krvavi umetnik bi bio adekvatniji opis.

Alu suštinski problem je teološke prirode,smrt postoji i pre samog nastanka čoveka,ne postoji nikakav pad u greh niti smrt kao posledica istog.Čak šta više smrt je Bogu neophodna za stvaranje svih vrsta.Smrt nije nešto što degradira i unišatava tvorevini ona je razvojni faktor bez koga bi kreacija bila nemoguća.

Smrt postoji i bez TE. Cak i da se dokaze da je TE pogresna, u prirodi i dalje vazi i vazio je odnos predator-plen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, cloudking рече

Ciste projekcije... izmisljas gluposti koje nemaju uporiste  u realnosti...

Ако ти кажеш...

Док се неки држе за ваздух у стилу "то још не знамо али ће наука једног дана сигурно доказати". Не, није обоготворавање, само моја пројекција...

Лив ин пис енд стеј вел, мај брадр.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јанко рече

Ако ти кажеш...

Док се неки држе за ваздух у стилу "то још не знамо али ће наука једног дана сигурно доказати". Не, није обоготворавање, само моја пројекција...

Лив ин пис енд стеј вел, мај брадр.

Kad bi neko od vas dizajnera bar zaista pruzio neki BILO KOJI, makar jedan jedini dokaz koji bi pobio TE i kada bi TE prestala da bude validna, ja bih i dalje bio ateista... to povezivanje TE sa ateizmom je cista projekcija, narocito kad uzmes u obzir da od 100 nasumicno odabranih evolucionista, bar 80% su vernici... Evo cak je tako i na uzorku clanova na ovom forumu.

 

Sto se nauke tice, i pre par vekova su se isto tako ljudi kao ti smejali ljudima koji su govorili da cemo vremenom odgovoriti na mnoga pitanja... i tada je bio neki janko koji je odmahivao glavom i mislio da je najpametniji na kugli zemaljskoj :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, grigorije22 рече

Smrt postoji i bez TE. Cak i da se dokaze da je TE pogresna, u prirodi i dalje vazi i vazio je odnos predator-plen.

Trebao si, kolega, pre nego sto si ovo rekao, dobro, ali, dobro, da promislis kakva sva tumacenja,  ovakva tvoja izjava moze da proizvede.

Znam, sta ces sad da odgovoris, ali, pazi, ovo i jeste neko grubo i normalno i sledstveno tumacenje evolucije i  prosta konstatacija koju moze da izvede svako. Covek je u prirodi, najsavrseniji predator i na vrhu lanca ishrane  zivog sveta. A, najsavrseniji predator i onaj ko je na vrhu lanca ishrane sta radi , ako nema adekvatnog suparnika ? I to po evolucionom kljucu cini po PRIRODI stvari ?

Strasne reci, zaista. :cmizdrenje:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bokisd рече

Trebao si, kolega, pre nego sto si ovo rekao, dobro, ali, dobro, da promislis kakva sva tumacenja,  ovakva tvoja izjava moze da proizvede.

Znam, sta ces sad da odgovoris, ali, pazi, ovo i jeste neko grubo i normalno i sledstveno tumacenje evolucije i  prosta konstatacija koju moze da izvede svako. Covek je u prirodi, najsavrseniji predator i na vrhu lanca ishrane  zivog sveta. A, najsavrseniji predator i onaj ko je na vrhu lanca ishrane sta radi , ako nema adekvatnog suparnika ? I to po evolucionom kljucu cini po PRIRODI stvari ?

Strasne reci, zaista. :cmizdrenje:

 

Nema tu nikakvog tumacenja. Predatori koji se hrane mesom ubijaju i jedu svoj plen. To je cinjenica koju vidimo prostim opazanjem danas, i gledajuci fosile u proslosti. Drugo, covek uopste nije savrsen predator a kamoli najsavrseniji. Bez tehnologije covek je fakticki najlaksi plen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

I to po evolucionom kljucu cini po PRIRODI stvari ?

Za nekog ko se izdaje za osobu koja "ne zna i zeli da nauci" previse cesto iznosis ovakve "cinjenice"... sad odjednom znas koji je "evolucioni kljuc"?

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Za nekog ko se izdaje za osobu koja "ne zna i zeli da nauci" previse cesto iznosis ovakve "cinjenice"... sad odjednom znas koji je "evolucioni kljuc"?

Ne brini se, nisam nijedan od bilo kojih,  koji su pre ucestvovali u nekim ranijim diskusijama na ovom forumumu ili nekim drugim forumima. :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Ne brini se, nisam nijedan od bilo kojih,  koji su pre ucestvovali u nekim ranijim diskusijama na ovom forumumu ili nekim drugim forumima. :)

 

Ja samo gradim argumente ka cinjenici da si trol ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, grigorije22 рече

Nema tu nikakvog tumacenja. Predatori koji se hrane mesom ubijaju i jedu svoj plen. To je cinjenica koju vidimo prostim opazanjem danas, i gledajuci fosile u proslosti. Drugo, covek uopste nije savrsen predator a kamoli najsavrseniji. Bez tehnologije covek je fakticki najlaksi plen.

Bolje da nisi dodatno odgovarao, samo bezveze komplikujes svoju poziciju.

Sto lepo, neka napredna zivotinja na evolucionom stablu, ne izmisli neku napredniju tehnolosku alatku. Ah..... pa ne moze.....covek je TA najnaprednija ziva vrsta na evolucionom stablu i evolucija mu dala nesto napredniji mozak i nacin funkcionisanja...i, eto, zamisli, izmisli  tehnologiju i postade najjaci predator.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Bolje da nisi dodatno odgovarao, samo bezveze komplikujes svoju poziciju.

Sto lepo, neka napredna zivotinja na evolucionom stablu, ne izmisli neku napredniju tehnolosku alatku. Ah..... pa ne moze.....covek je TA najnaprednija ziva vrsta na evolucionom stablu i evolucija mu dala nesto napredniji mozak i nacin funkcionisanja...i, eto, zamisli, izmisli  tehnologiju i postade najjaci predator.

 

Ja iskreno ne razumem tvoju poentu, jel moze malo preciznije objasnjenje?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Ja iskreno ne razumem tvoju poentu, jel moze malo preciznije objasnjenje?

Nemoj da mislis da nesto trolujem, ali, da si samo procitao ovu stranicu topika, i moju konverzaciju sa @grigorijem, video bi poentu. Pogledaj, ne zelim da se vracam na te stvari, jer, su po meni vrlo problematicne za teoriju evolucije u vrlo negativnom kontekstu i ne zelim vise nesto da se bavim takvim stvarima i pitanjima, jer mi licno ne prijaju ( takva pitanja ) i mozda samo u nuzdi mogu nesto da diskutujem.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bokisd рече

Bolje da nisi dodatno odgovarao, samo bezveze komplikujes svoju poziciju.

Sto lepo, neka napredna zivotinja na evolucionom stablu, ne izmisli neku napredniju tehnolosku alatku. Ah..... pa ne moze.....covek je TA najnaprednija ziva vrsta na evolucionom stablu i evolucija mu dala nesto napredniji mozak i nacin funkcionisanja...i, eto, zamisli, izmisli  tehnologiju i postade najjaci predator.

 

Ti ili imas neki problem u glavi ili si trol. Ovde ti je milion puta nacrtano da ne postoje napredne i nazadne zivotinje. Postoje samo zivotinje koje su bolje prilagodjene od drugih u datoj okolini.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...