Jump to content

Проф. др Радмило Рончевић о заблудама теорије еволуције


Ignjatije

Препоручена порука

пре 2 часа, pedja257 рече

I dalje je nepoznato skoro sve u vezi gravitacije.

У вези гравитације је скоро све познато, осим како се понаша у условима екстремно малих растојања и екстремно високих енергија. Илити у времену врло близу Великог праска и у средиштима црних рупа. Зато и не може да се квантизује, па немамо теорију квантне гравитације за разлику од свих осталих фундаменталних сила. У било којим другим условима у природи зна се одлично како гравитација функционише.

Једино што је још мистерија око ње је зашто је толико есктремно слабија од осталих сила. Али то није питање директно везано за њу, већ за тзв. хијерерхију сила која је посебан проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Иван ♪♫ рече

Veći mozak.




 




 

Ali, u genima je predispozicija  za veci mozak i za nacin funkcionisanja mozga . Znaci, opet je fora u genetskom materijalu, koji je uzrok razlike u velicini  mozga , a razlika je samo 1% i opet se vracamo na prvo pitanje .

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ali, u genima je predispozicija  za veci mozak i za nacin funkcionisanja mozga . Znaci, opet je fora u genetskom materijalu, koji je uzrok razlike u velicini  mozga , a razlika je samo 1% i opet se vracamo na prvo pitanje .
 

Čekaj, da li impliciraš da ta razlika ne potiče od razlike u genima??? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

У вези гравитације је скоро све познато

Nije.ne zna šta je uzrok gravitacije tj koje subatomske čestice.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Иван ♪♫ рече

Veći mozak.

 

 

Ali veličina nema veze sa time nego moždani reljef da tako kažem.Izbrazdanost.

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Иван ♪♫ рече

Čekaj, da li impliciraš da ta razlika ne potiče od razlike u genima???



 

Mislim, valjda je sve sto se tice naseg buduceg zivota i nacina funkcionisanja u tom genetskom kodu, kako kod nas, tako i kod simpanze. U tom kodu su  i velicina mozga i nacin kako ce da funkcionise. Gde je onda razlika u materijalu genetskog koda, da postoji ta razlika, koja uslovljava da je covek ipak dosta napredniji od simpanze.

Da li je u onih 1% ili u onih 99%. Ali, onda tih 99% nisu isti po kvalitetu. To je neko rezonovanje.

I, pitanje je da li samo velicina mozga ta koja daje prednost. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, о.Горан рече

Хаха... Наравно да јесмо, бар што се мене тиче. И нису то докази него махом хипотезе, интелектуалне конструкције,натегнути докази итд.

Исто (контра)питање ваља поставити и вама 

Znaci nisi...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Kratos рече

Ali veličina nema veze sa time nego moždani reljef da tako kažem.Izbrazdanost.

Napredniji je.

 

пре 16 минута, Bokisd рече

Mislim, valjda je sve sto se tice naseg buduceg zivota i nacina funkcionisanja u tom genetskom kodu, kako kod nas, tako i kod simpanze. U tom kodu su  i velicina mozga i nacin kako ce da funkcionise. Gde je onda razlika u materijalu genetskog koda, da postoji ta razlika, koja uslovljava da je covek ipak dosta napredniji od simpanze.

Da li je u onih 1% ili u onih 99%. Ali, onda tih 99% nisu isti po kvalitetu. To je neko rezonovanje.

I, pitanje je da li samo velicina mozga ta koja daje prednost. 
 

U tih 1%. Ako je 99% isto, onda je u onih 1%. To što broj 1 izgleda malo u odnosu na 99, ne znači da ne sadrži dovoljno informacija.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Иван ♪♫ рече

Da li je fosil hipoteza? Da li je sličnost među živim bićima hipoteza? Da li je genetska sličnost hipoteza? Genetska razlika između čoveka i šimpanze je 1%. Da li je činjenica da bakterije postaju otporne na antibiotike hipoteza

 

Фосили су највећи доказ нетачности еволуције, нарочито кад су тзв.  прелазне форме у питању. Нпр.шакоперка које стара`милионе година`, а уловљена више од 100 пута у задњих 80 година. Иначе, еволуционисти често од  неких делића скелета праве своје конструкције и граде причу која пролази код неупућених...

Наравно да постоји генетска сличност између свих живих бића која имају заједничког СТВОРИТЕЉА. Што се тиче приче о 1% ваља прочитати ово http://creation.com/1-percent-myth .

 

Што се бактерија тиче http://kreacionizam.bloger.index.hr/post/rezistencija-bakterija--zasto-nije-dokaz-za-teoriju-evolucije/8345416.aspx

 

Ја никог и не кривим што доказе еволуције сматра `убедљивим` јер је пропагадна машинерија јако агресивна на свим нивоима( по систему ГПП тј `где прође прође`), а уједно глуме жртве што је класично за све оне који индоктринирају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сам се чуо са проф Рончевићем и , колико сам стекао утисак, он себе не сматра креационистом већ пре свега критичаром ТЕ. Ето, могао би и он да буде гост на БФ, кад је већ то био Тарасјев, нека се чује и друга страна медаље-бар би тако требао да размишља сваки слободан ум. Једноставно, да студенти чују шта он има да каже по овом питању.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Иван ♪♫ рече

U tih 1%. Ako je 99% isto, onda je u onih 1%. To što broj 1 izgleda malo u odnosu na 99, ne znači da ne sadrži dovoljno informacija.

Bas sam i ja pomislio na te infornacije, o kojima se nesto ranije pricalo, ali, koliko mi se cini na metafizickoj ravni.


Vi kazete u 1%. Da li postoje naucna istrazivanja i cinjenice i kako da kazem, eksperimentalno  poznavanje celokupnog genetskog koda zivih bica, da bi znali tacno gde se tacno u kojem genu i skupovima, nalazi koja informacija povodom bilo kojeg pitanja nastanka ljudskog zivota ?

Pretpostavljam da jos nema takvih informaciju u fulu. Ali, se postavlja pitanje , ako bas ne postoje takva saznanja, kako onda mozemo  100% tvrdimo da je nesto bas takvo ?


Inace, ako je u tih 1% razlika izmedju coveka i simpaze, onda je to jos , cini mi se, zanimljivije i interesantnije stanje. Jer, postoji 99% kompatibilnosti i u tih 1% se nalazi sustinska razlika izmedju ova dva ziva bica, gde je covek superiorniji u svakom pogledu od simpaze.

Sledi, ne postoji nikakva korist od evolucionog hipotetickog izjednacavanja genetskih kodova coveka i simpanze. To je ta hipoteza, na hipotezu evolucije o ovim dvema zivuljkama......:laie_14:

I, postavlja se pitanje, ako je razlika u 1%, onda su i SVE bitne informacije za umni i duhovni zivot coveka  u tom delu koda. Gde cemo onda naci bitne informacije u nekim prototipovima i prelaznim formama, kada su otale samo kod coveka ? :scratch_head:


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Kratos рече

Nije.ne zna šta je uzrok gravitacije tj koje subatomske čestice.

Све честице, субатомске или не, су и узрок и на њих делује гравитација. Све што има или само енергију (све што мирује) или енергију и импулс (све што се креће) узрокује гравитацију и осећа гравитацију. А у то спада све што знамо у природи данас, још нико није пронашао нешто имуно на гравитацију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

У вези гравитације је скоро све познато, осим како се понаша у условима екстремно малих растојања и екстремно високих енергија. Илити у времену врло близу Великог праска и у средиштима црних рупа. Зато и не може да се квантизује, па немамо теорију квантне гравитације за разлику од свих осталих фундаменталних сила. У било којим другим условима у природи зна се одлично како гравитација функционише.

Једино што је још мистерија око ње је зашто је толико есктремно слабија од осталих сила. Али то није питање директно везано за њу, већ за тзв. хијерерхију сила која је посебан проблем.

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, GeniusAtWork рече

У вези гравитације је скоро све познато, осим како се понаша у условима екстремно малих растојања и екстремно високих енергија. Илити у времену врло близу Великог праска и у средиштима црних рупа. Зато и не може да се квантизује, па немамо теорију квантне гравитације за разлику од свих осталих фундаменталних сила. У било којим другим условима у природи зна се одлично како гравитација функционише.

Једино што је још мистерија око ње је зашто је толико есктремно слабија од осталих сила. Али то није питање директно везано за њу, већ за тзв. хијерерхију сила која је посебан проблем.

Bojim se da nisi sasvim razumeo profesora Husein Nasera koji je po svemu superioran. Pred njegovim uzvisenim duhom Darvin, Hoking i Dokins se valjaju kao svinje u blatu. Takbir brate moj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...