Jump to content

NY TIMES: УЧЕЊЕ ПИСАЊА РУКОМ ЈЕ И ДАЉЕ ВАЖНО

Оцени ову тему


Препоручена порука

7 minutes ago, АлександраВ рече

Не можеш да поцепаш папир, поломиш креду, направиш флеку ако дуго држиш фломастер, да остављаш јачи траг грчевитим пристиском који доноси бол који ти показује да није правилан притисак прибором на подлогу... Деци не треба симулација, треба им искуство. Симулација је одлична у току третмана различитих поремећаја, толико добрих ствари се појавило, штета што нама у Србији нису доступне, али биће ваљда некада. Пошто је нама потребна добра графомоторика, потребан нам је правилан хват оловке. За развој фине моторике добро је и шарање прстом по песку, добар је и таблет, добре су и пузле, не одбацујем ја то. 

ma pusti ti ove pobornike digitalije, neuporedivo je digitalno pisanje sa pravim analognim pisanjem, prosto digitalna podloga je skroz drugacija, nema tog otpora , a simulacija samog kreiranja linija nije ni blizu realnosti cak i kad su najskuplje wacom graficke table u pitanju.

 digitalni crtez uopste i ne lici na realni crtez, nema istu teksturu, prosto nema iste tipove linija. graficke table su jako korisne za neke druge stvari, za crtanje i pisanje nisu starom nacinu ni do koljena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 81
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

3 minutes ago, kordun рече

ma pusti ti ove pobornike digitalije, neuporedivo je digitalno pisanje sa pravim analognim pisanjem, prosto digitalna podloga je skroz drugacija, nema tog otpora , a simulacija samog kreiranja linija nije ni blizu realnosti cak i kad su najskuplje wacom graficke table u pitanju.

Dokle ne uzmem klin u ljevicu i cekic u desnicu, pa raspalim - nema tu poezije!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, drvce рече

Dokle ne uzmem klin u ljevicu i cekic u desnicu, pa raspalim - nema tu poezije!

al par puta po prstu, nema bez muke umjetnosti, taj ko to tvrdi laze...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Juan рече

А што се тиче тих процена на основу писања и начина држања оловке и положаја папира, за мене су у првом разреду говорили да сам ужасно лош ђак који нема скоро никакве шансе да успе у животу. Никада нисам научио лепо, уредно и брзо да пишем.

Нисам мислила на те процене у смислу предвиђања школског успеха, извини, нисам била јасна, мислила сам на процене писања у оквиру говорно-језичких поремећаја. Рукопис као леп или ружан је нешто друго. Постоје графомоторички елемети који тачно указују на постојање поремећаја, неки елементи на локализацију, и друго.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, kordun рече

al par puta po prstu, nema bez muke umjetnosti, taj ko to tvrdi laze...

To su oni gnjecavi nemazohisti...

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Aquilius Cratus рече

A simulacije jesu daleko bolje upravo za sticanje iskustva zato sto se stvori kontrolisano okruzenje u kojem bit po bit mozem oda faktorisemo napredak ucenja.

Мислим да симулација може бити веома корисна али не може бити ни боља ни гора за стицање искуства, симулација је симулација, реално искуство је реално искуство, не треба бежати ни од једног ни од другог, има користи од оба, с тим што ниси увек у прилици да будеш у контролисаном окружењу а у неконтролисаном реалном си кад хоћеш :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, АлександраВ рече

Мислим да симулација може бити веома корисна али не може бити ни боља ни гора за стицање искуства, симулација је симулација, реално искуство је реално искуство, не треба бежати ни од једног ни од другог, има користи од оба, с тим што ниси увек у прилици да будеш у контролисаном окружењу а у неконтролисаном реалном си кад хоћеш :)

Simulacija je realno iskustvo za onog nad kim se primenjuje. Zato i trpaju pilote u simulatore, da im ne bi lupali letelice i glave svoje i tudje gublili u "realnom" iskustvu. U tom smislu simulacija je koncentrat iskustva i to realnog.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, АлександраВ рече

Нисам мислила на те процене у смислу предвиђања школског успеха, извини, нисам била јасна, мислила сам на процене писања у оквиру говорно-језичких поремећаја. Рукопис као леп или ружан је нешто друго. Постоје графомоторички елемети који тачно указују на постојање поремећаја, неки елементи на локализацију, и друго.

 

Да. Исто има примену и у старијем животном добу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, Aquilius Cratus рече

@Juan

A da ni ne pocinjemo o tome da nam niko nikad u skoli nije pokazao ni jednu tehniku za ucenje crtanja, od kojih ima mali milion, nego su samo stavil neku sliku ili predmet i rekli eto vam crtajte. I onda oni koji su prirodno tome naklonjeniji oni su satro geniji a svi ostali tutumraci.

Мене су толико истраумирали на ликовном да сам потпуно замрзео цртање и сликање. Тек сам сад на таблету пробао да лечим трауме и нацртам нешто. Баш помаже то што нема оних силних бојица, оловака, фломастера и темпера који буде трауматична сећања.

29yqaz6.jpg

Знам да је смешно, али пре овога ми је највиши домет био Чича Глиша и птице у облику ротираног слова З. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molim administraciju da ukloni ove umetnine, stvaraju mi realno iskustvo bola i mucnine, hvala!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Juan рече

нам да је смешно, али пре овога ми је највиши домет био Чича Глиша и птице у облику ротираног слова З. :)))

To sto si dobio tablet nisi izgubio stid, valjda?!

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, drvce рече

To sto si dobio tablet nisi izgubio stid, valjda?!

Често изигравам кловна и забављам људе, па зашто не и на овај начин. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, drvce рече

U tom smislu simulacija je koncentrat iskustva i to realnog

ОК, у том професионалном смислу, и код одраслих, када си формиран и искуствено зрео на основном нивоу. Деца су друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Juan рече

Често изигравам кловна и забављам људе, па зашто не и на овај начин. :)

Mozemo da napravimo multimedijalni entertejnment dogadjaj: izlozba Huanovih slika i crteza uz prigodno drvcetovo prebiranje po zicama!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, АлександраВ рече

ОК, у том професионалном смислу, и код одраслих, када си формиран и искуствено зрео на основном нивоу. Деца су друго.

36 minutes ago, drvce рече

U tom smislu simulacija je koncentrat iskustva i to realnog

Е, сад имамо дјецу која преко визуелних медија прво науче да читају. Није ли онда за њих учење писања симулација?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...