Jump to content

Препоручена порука

On 9/5/2014 at 15:52, Vesna Milovic рече

Čula sam i to da ljudi, koji su se učlanili u neku stranu zarad posla, još uvek nisu dobili posao. Znači i unutar stranke treba tražiti ''vezu''!  :(

 

Тај феномен бих назвао метастраначким запошљавањем.

 

On 9/5/2014 at 16:00, Милосављевић рече

Весна Бараћ

 

Верица. Једна од ретких заборављених хероја ове несреће од државе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Верица. Једна од ретких заборављених хероја ове несреће од државе.

 

Весна је из милоште за Верицу као Млађо за  Младена.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Весна је из милоште за Верицу као Млађо за  Младена.

 

Је л'? У мом селу није. Користимо Века, Веца, Вера, Верка... Весна је посебно име. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекет је кажу када се договориш 30 % од плате (твоје) иде у страначке сврхе за "чланарину"

 

За то сам и ја чуо... Нпр., ако је минималац у Републици Србији 23000 динара, а тај неко те примио на `посао` да те плаћа 20000, њсваког месеца ти он 5-ог у месецу уплати ту плату (23000), а ти 6-ог, вратиш 3000 динара том бизМисМену :))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Је л'? У мом селу није. Користимо Века, Веца, Вера, Верка... Весна је посебно име. :)

 

Код нас се користи и Весна, и као посебно име и као скраћено за Верица... шта знам... :)

 

 

За то сам и ја чуо... Нпр., ако је минималац у Републици Србији 23000 динара, а тај неко те примио на `посао` да те плаћа 20000, њсваког месеца ти он 5-ог у месецу уплати ту плату (23000), а ти 6-ог, вратиш 3000 динара том бизМисМену  :))) 

 

Вероватно и јесте истина. Нису проблем људи који пристају на то, већ они који то обезбеђују.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верица. Једна од ретких заборављених хероја ове несреће од државе.

Жена се `истиштила` својим ангажоваем у овој `долини плача`... Господ нека је усели у Рајско насеље!

 

E88DE7FB-A0D7-4FEA-A495-0910877D8B40_mw1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje bi sada trebalo da bude: Kako se zaposliti u lopovskoj državi? 

Teško je odgovoriti na ovo pitanje. Oduvek sam bila protiv ovakvog rešenja, ali neko ko je u bezizlaznoj situaciji a ima porodicu verovatno mora i to da prihvati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje bi sada trebalo da bude: Kako se zaposliti u lopovskoj državi? 

Тако некако? И да ли сте спремни да, обзиром на морални колектив-ПОЈЕДЕТЕ ТО ГО(М*)НО

 

* да се лакше залепи за непца...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala Bogu nisam bio u takvoj situaciji da mi je egzistencija dovedena u pitanje, pa da posegnem za partijskim zaposljavanjem. Zbog teske situacije za zivot, uvijek sam zato da ko moze odjedri preko grane. Naravno ovo je za one koji imaju petlju, imaju godina, znaju jezik ili su bar sposobni da ga nauce brzo. Da sam u situaciji da ne mogu da biram izuzev odlaska preko grane, ne znam kako bi postupio ako bi bas morao ostati, ako bi sve opcije bile iscrpljenje vjerovatno bi se usudio traziti posao preko veze. Ali uvijek bi to shvatao privremeno dok ne dodjem u situaciju da mogu da se zaposlim normalnim putem. Tako da kome je u pitanju egzistencija, neka se usudi na taj korak. Ima tu naravno varijacija. Nije isto preko veze dobiti posao za koji si kvalifikovan i sposban, i dobiti posao za koji nisi kvalifikovan i kojeg ne znas da radis. U drugom slucaju ces mnogo vise stete donijeti sistemu nego u prvom ako uopste. Nazalost mracna strana ovog je sto ako tako rade mnogi to onda stvara vrzino kolo koje se tesko prekida i korpucija jaca, jer vlast onda sve vise dozvoljava, a narod sve vise hoce i onda se tesko rastosiljati toga.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije dovoljno samo biti u partiji, mora da proradi konekšn - dal Durmitor, dal Manjača - bez toga ne mere...

 

još nisam u partiji, a dokle ću izdurati - ne zna se

 

 

:)

Не ваља свашта к срцу примати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекет је кажу када се договориш 30 % од плате (твоје) иде у страначке сврхе за "чланарину". 

 

Мислим да је цифра 10% на обичне послове, а до 30% иде кад те баш лепо удоме, кад примаш пар стотина хиљада месечно. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је цифра 10% на обичне послове, а до 30% иде кад те баш лепо удоме, кад примаш пар стотина хиљада месечно. 

 

Прогресивно опорезивање.  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teska situacija. U Bosni je jos gore. To je najtamniji tamni vilajet na Balkanu. Casnog nacina gotovo da i nema (cast srecnim izuzecima). Dosta para, jako poznanstvo (od kojih neke kombinacije nisu lijepe za pricu), stranacko 'prostituisanje'... inace nikad nidokle neces stici. Ozbiljni projekti se daju NVO sektoru (kao npr. recimo prevencija maloljetnicke delinkvencije), jer drzavni (citaj aktuelno stranacki) kadar nije u stanju da ih osmisli i sprovede... Naravno i zato da bi se uzele pare od stranaca i uhljebio opet neko 'poseban', jer ne može ni svaki NVO da dobije projekat... ima svega. To sto se tice 'drzavnih jasli'. A oni koji rade kod privatnika, imaju cast da osjete na svojoj kozi cari prvobitne akumulacije kapitala, i blagodeti neoliberalizma, bukvalno robovlasnicki sistem. Radis za 300 KM, nema garantovanih prava, negdje ni u wc da izadjes kad ti hoces (u jednoj fabrici recimo), pobunis li se, ceka rezervna armija rada... Jad, bijeda i siromastvo, uz nepotizam, korupciju, sve narodno bogatstvo opljackano (privatizovano za male pare, prethodno upropastene firme) ... krajnja ponizenost. 

 

/uf, malo je reci da je teska tema/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

тешка тема, да...

 

Ја сам одавно дигао руке од било каквог државног посла, бар за сада. Имао сам среће да упаднем у једну страну фирму, која је ценила рад. На крају и она пукне.. мада, ја нисам јер знам да ако се добро наоружаш сивијем и имаш добар наступ, добре су ти шансе да те негде приме (стране фирме), јасно је да крећеш од малих позиција, али ако се добро покажеш онда напредујеш. И сада када сам у току губљења посла, ни не размишљам о било каквим државним варијантама, већ где могу да почнем поново, или ако да Бог наставим... Ситуација је без мало озбиљна, а ја мислим да је најгоре за генерације које сада имају 40. година.. тотално између два света, а Србија агресивно поприма западни режим у приватном сектору, а државни, опет, не могу ни да помињем - јад, беда и туга. И чемер. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ako imas takvu kvalifikaciju da mozes raditi za privatnu firmu, a ipakk intelektualni posao... Ni ja nisam imala problema dok sam radila za strance, tj.kao prevodilac. Cijene sposobnost i vrednocu, ne pitaju za papir (nisam zavrsila taj faks). 

U Srbiji je ipak bolja situacija, zdravija, ipak je kulturni i civilizacijski nivo veci nego u Bosni. Ipak se malo vise vrednuje sposobnost, cini mi se, i nadam se da ce se probuditi, Srbija, i povuci za sobom i nas...  

Bila sam na razgovoru za jedan privatni staracki dom u NS, (posto imam i to drzavljanstvo) ali, avaj, premala je plata... (U Bosni je bukvalno duplo veca)... A bez stana, ne isplati se...  

а ја мислим да је најгоре за генерације које сада имају 40. година..
 

To. Jos mi imamo puno demobilisanih boraca, koji niti mogu da se zaposle, niti imaju godine za penziju, a recimo invalidi su, ili su vojna lica, oficiri, a ovi ukinuli vojsku i ljudi se nasli u limbu, i to je prilican socijalni problem kod nas.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...