Jump to content

Jedna Korisna AKcija - za one koji su daleko od Boga

Оцени ову тему


Препоручена порука

Postavio bh ovde poziv za jednu korisnu akciju.

 

Nekad sam bio zatrovan sa raznim lazima modernih vavilonskih nauka, ali srecom Bog mi se smilovao i izveo me iz te duhovne tame. Bog i Biblija su mi bili strani. To je velika muka i mrak za svakog coveka koji tumara bez Boga mracnim putevima ovoga sveta.

 

Lako je coveku koji ima Boga ali kako da oni izgubljeni dođu do Boga?

 

Na primer bilo bi lepo napraviti seriju predavanja o kreacionizmu i spajanju nauke i religije ili na primer serija predavanja o Biblijskoj arheologiji, predavanja o opasnostima okultizma(astrologija,vracarstvo,magija) i raznih drugih serija predavanja po Srbiji. Načini da se dopre do ljudi koji nece da idu u crkvu i negiraju duhovne potrebe svoje duse. Za to je potrebna organizacija zakup velikih prostora za vise predavanja, placanje bilborda po gradovima za reklamu, stampanje flajera i drugog reklamnog materijala, pojavljivanje na lokalnim TV i radio stanicama i sl. A sve to kosta , trazi vreme i sredstva.

 

Međutim za ostvarivanje ovoga projekta mora da se nastupa kao pravno lice i  potrebni su potpisi ljudi koji su voljni da podrze akciju svojim potpisom. Ako je neko zainteresovan da da podršku treba sledeće: 

 

U pismu, na obicnom čistom papiru, napišite: 

 

Potpis za osnivanje:

Instituta za Biblijska Istraživanja

Ime i prezime:

Reg.br. (mali broj iz licne karte)

Vaš svojeručni potpis (kako se inače potpisujete)

 

NA PRIMER:

 

Potpis za osnivanje:

Instituta za Biblijska Istraživanja

1. Ime i prezime: Marko Marković

2.Reg.br. 004925035     PU u Novom Sadu 

(broj licne karte koji se nalazi sa prednje strane lične karte,  mesto izdavanja se nalazi isro na prednjoj strani lične karte dole levo)

3. Vaš svojeručni potpis (kako se inače potpisujete)

 

Napomena: ne treba da pišete vaše adrese, ne treba ni JMBG. Samo gore navedeno.

 

Pismo običnom poštom poslati na sledecu adresu:

 

Nebojša Šarac

21410 Futog

ul. Bosanska 14

Za osnivanje IBI-ja.

 

Ili ko ima mogućnost može da skenira taj papir i da ga pošalje na e-mail [email protected]  ja cu ga odstampati kod mene.

 

Mogu sva punoletna lica , državljani Srbije sa prebivalištem u Srbiji ili stranci koji imaju stalni boravak u Srbiji.(tj. ličnu kartu Srbije)

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поздрав.

Која је сврха прикупљања потписа? На који начин то доприноси томе што сте навели као циљ? (Ако добро разумем организовање серије предавања).

Чисто да проверим, предавања би била усмерена за промоцију "креационизма"? Шта подразумевате под "спајање науке и религије"? Каква још предавања бисте имали на уму?

Хвала на одговорима!

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чему тај ИБИ и зашто ван Цркве?

Имамо мисионарско одељење у оквиру ког можете дати предлог уколико сматрате корисним. Такође постоји и телевизија ТВ Храм тако да постоје и техничке могућности за реализацију само опет исто питање, чему та истраживања ван искуства Цркве?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па већ постоји таква институција... Код МП-а 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Понекад имам осећај да се људи ухвате Св. Писма као у шуми изгубљен човек за мед. Толико слатко, хранљиво и непроцењиво, прави спас за изгубљеног али како мед можемо одвојити и независно проучавати од вредних и савршених пчела које су нам га даровале вредно радећи у својој кошници? :pcelica:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pokusacu da stavim odgovore na sva vasa pitanja na jednom mestu.

Kao sto sam rekao nekad sam bio ateista i vecini prosecnih ljudi danas u ovom demonizovanom, izopacenom svetu prepunom lazi je tesko da dođe do Boga i istine. Kao da su okamenjeni u nekim svojim izmisljenim svetovima, okovani u grehu. Znam posto sam i sam dugo bio deo ovoga sveta kao i mnogi drugi.

Neko je pitao "zasto van crkve". To uopste nije van crkve niti protiv crkve ili bilo sta anti crkve. Problem je sto danas crkva tesko dolazi do srca ljudi, vise je posmatraju kao  neku instituciju koja stoji kao nekakav spomenik i pitaju se cemu sluze - ovo je stav vecine sekularnih ljudi danasnjice. U njihovim umovima je "program" da kada vide mantiju ili krst, ikonu  ili zgradu koja se zove crkva i u kojoj je jako mracno oni automatski zatvaraju um i srce i Bog ne može da dopre do njih, kod mnogih ne samo da se javlja nepoverenje i nezaiteresovanost vec kod mnogih se javlja bes i mrznja prema crkvi, ljudima iz crkve i na kraju prema samom Bogu.

Nikad kao danas u prošlosti nije postojala takva široka lepeza obmana, laži i raznih grehova koje se nude coveku kao zamena za Boga i Bibliju, nikad. Ljudi masovno hrle u smrt pre smrti i jedini način da se vecini proba pomoci je ne da neko dođe i kaže "mi smo od Boga dođite kod nas" i odmah izvadis Bibliju i pocnes da im pricas o Bogu i Svetom pismu. Ne moze to tako lako sa vecinom  ljudi danas.

Primer kako bi to trebalo da izgleda:

Organizuje se recimo serija predavanja i prvo sto je vazno je da se na reklami uopste ne spominju reci kao crkva, hriscanstvo, Bog i sl. Vec se prvim par predavanja govori o onome sto je tome coveku idol na ovome svetu, ono cime hrani dusu mesto Boga. Na primer ako neko voli nauku (bilo koje vrste prave i kvazi nauke) krene se od toga i polako se coveku prvo skrece paznja na Bibliju i Boga  pa tek posle nekoliko predavanja kad mu srce omeksa onda moze da mu se pristupi sa istinom. danas nije religija kao ideja najveci idol danas je najveci idol nauka ljudi misle da ce time resiti sve svoje probleme. Ako je nekome problem kurvarstvo i preljuba na pravi se serija predavanja o "ljubavi, seksu i odnosima medju polovima" i onda se polako ta osoba vodi ka Bogu ni slucajno odmah jer odmah ide zid. Ljudi koji se bave preljubom imaju strasnih problema sa nezadovoljstvom i osecajem gađenja i odvratnosti cesto posle seksa i dr. problema ali sa njima mora polako da se radi - oni su robovi greha i zabluda. ili ljudi koji su su u okultizmu astrologija vračarstvo magija i sl. predavanja krenu od njihovim lazi i onda se polako navode ka Bibliji i istini kao da oni sami dolaze do zakljucka. To ne ide kao sto danas rade crkve bilo koje mi smo tu pa ako hocete dođite ako necete pa mozemo mi i bez vas i nace su crkve sve dosta velik i inertan sistem nedovoljno fleksibilan i prilagodljiv u bilo kom smislu i pozitivnom i negativnom. Mora da se skloni za pocetak bilo sta sto podseca na reč religija  i polako da se pristupa ljudima lagano im lececi dusu i otvarajuci ih za istinu o Bogu.

Za tako nesto hocu da osnujem organizaciju preko koje cu to i raditi (ne idu takvi projekti kao fizicko lice mora da postoji organizacija modernog imena). Bavio sam se raznim poslovima i stvarima u zivotu, na srecu i nesrecu, tako da znam kako da to organizujem i sta treba da se radi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У реду, само да бисте основали привредно друштво, нису потребни било какви потписи или подаци других лица... Једино ако желите да оснујете удружење, али и за то су довољна три оснивача. Чисто техничке напомене.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта би тачно подразумевало спајање науке и религије, пошто причаш о "модерним вавилонским наукама" и о правим и квази-наукама, као и о томе да је наука данас највећи идол људима? Које би се то науке и како спајале са религијом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Deja Vu рече

Zato ih je bolje saseci u korenu kao sto je trebalo jos odavno sa ovom temom.

Mozda treba zalivati ljubavlju i negovati da izraste u nesto dobro i lepo?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Nebojsa Sarac рече

Pokusacu da stavim odgovore na sva vasa pitanja na jednom mestu.

Kao sto sam rekao nekad sam bio ateista i vecini prosecnih ljudi danas u ovom demonizovanom, izopacenom svetu prepunom lazi je tesko da dođe do Boga i istine. Kao da su okamenjeni u nekim svojim izmisljenim svetovima, okovani u grehu. Znam posto sam i sam dugo bio deo ovoga sveta kao i mnogi drugi.

Neko je pitao "zasto van crkve". To uopste nije van crkve niti protiv crkve ili bilo sta anti crkve. Problem je sto danas crkva tesko dolazi do srca ljudi, vise je posmatraju kao  neku instituciju koja stoji kao nekakav spomenik i pitaju se cemu sluze - ovo je stav vecine sekularnih ljudi danasnjice. U njihovim umovima je "program" da kada vide mantiju ili krst, ikonu  ili zgradu koja se zove crkva i u kojoj je jako mracno oni automatski zatvaraju um i srce i Bog ne može da dopre do njih, kod mnogih ne samo da se javlja nepoverenje i nezaiteresovanost vec kod mnogih se javlja bes i mrznja prema crkvi, ljudima iz crkve i na kraju prema samom Bogu.

Nikad kao danas u prošlosti nije postojala takva široka lepeza obmana, laži i raznih grehova koje se nude coveku kao zamena za Boga i Bibliju, nikad. Ljudi masovno hrle u smrt pre smrti i jedini način da se vecini proba pomoci je ne da neko dođe i kaže "mi smo od Boga dođite kod nas" i odmah izvadis Bibliju i pocnes da im pricas o Bogu i Svetom pismu. Ne moze to tako lako sa vecinom  ljudi danas.

Primer kako bi to trebalo da izgleda:

Organizuje se recimo serija predavanja i prvo sto je vazno je da se na reklami uopste ne spominju reci kao crkva, hriscanstvo, Bog i sl. Vec se prvim par predavanja govori o onome sto je tome coveku idol na ovome svetu, ono cime hrani dusu mesto Boga. Na primer ako neko voli nauku (bilo koje vrste prave i kvazi nauke) krene se od toga i polako se coveku prvo skrece paznja na Bibliju i Boga  pa tek posle nekoliko predavanja kad mu srce omeksa onda moze da mu se pristupi sa istinom. danas nije religija kao ideja najveci idol danas je najveci idol nauka ljudi misle da ce time resiti sve svoje probleme. Ako je nekome problem kurvarstvo i preljuba na pravi se serija predavanja o "ljubavi, seksu i odnosima medju polovima" i onda se polako ta osoba vodi ka Bogu ni slucajno odmah jer odmah ide zid. Ljudi koji se bave preljubom imaju strasnih problema sa nezadovoljstvom i osecajem gađenja i odvratnosti cesto posle seksa i dr. problema ali sa njima mora polako da se radi - oni su robovi greha i zabluda. ili ljudi koji su su u okultizmu astrologija vračarstvo magija i sl. predavanja krenu od njihovim lazi i onda se polako navode ka Bibliji i istini kao da oni sami dolaze do zakljucka. To ne ide kao sto danas rade crkve bilo koje mi smo tu pa ako hocete dođite ako necete pa mozemo mi i bez vas i nace su crkve sve dosta velik i inertan sistem nedovoljno fleksibilan i prilagodljiv u bilo kom smislu i pozitivnom i negativnom. Mora da se skloni za pocetak bilo sta sto podseca na reč religija  i polako da se pristupa ljudima lagano im lececi dusu i otvarajuci ih za istinu o Bogu.

Za tako nesto hocu da osnujem organizaciju preko koje cu to i raditi (ne idu takvi projekti kao fizicko lice mora da postoji organizacija modernog imena). Bavio sam se raznim poslovima i stvarima u zivotu, na srecu i nesrecu, tako da znam kako da to organizujem i sta treba da se radi.

Sve to vec postoji i fercera kao sat pod dirigentskom palicom dr Miroljuba Petrovica.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Muramasa рече

Kad vidim da neko tvrdi da je Zemlja stara 6000

Kako ne, Zemlja je nastala pre 6000 godina...

Nedugo nakon otkrića točka. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 hours ago, Nebojsa Sarac рече

Pokusacu da stavim odgovore na sva vasa pitanja na jednom mestu.

Kao sto sam rekao nekad sam bio ateista i vecini prosecnih ljudi danas u ovom demonizovanom, izopacenom svetu prepunom lazi je tesko da dođe do Boga i istine. Kao da su okamenjeni u nekim svojim izmisljenim svetovima, okovani u grehu. Znam posto sam i sam dugo bio deo ovoga sveta kao i mnogi drugi.

Neko je pitao "zasto van crkve". To uopste nije van crkve niti protiv crkve ili bilo sta anti crkve. Problem je sto danas crkva tesko dolazi do srca ljudi, vise je posmatraju kao  neku instituciju koja stoji kao nekakav spomenik i pitaju se cemu sluze - ovo je stav vecine sekularnih ljudi danasnjice. U njihovim umovima je "program" da kada vide mantiju ili krst, ikonu  ili zgradu koja se zove crkva i u kojoj je jako mracno oni automatski zatvaraju um i srce i Bog ne može da dopre do njih, kod mnogih ne samo da se javlja nepoverenje i nezaiteresovanost vec kod mnogih se javlja bes i mrznja prema crkvi, ljudima iz crkve i na kraju prema samom Bogu.

Nikad kao danas u prošlosti nije postojala takva široka lepeza obmana, laži i raznih grehova koje se nude coveku kao zamena za Boga i Bibliju, nikad. Ljudi masovno hrle u smrt pre smrti i jedini način da se vecini proba pomoci je ne da neko dođe i kaže "mi smo od Boga dođite kod nas" i odmah izvadis Bibliju i pocnes da im pricas o Bogu i Svetom pismu. Ne moze to tako lako sa vecinom  ljudi danas.

Primer kako bi to trebalo da izgleda:

Organizuje se recimo serija predavanja i prvo sto je vazno je da se na reklami uopste ne spominju reci kao crkva, hriscanstvo, Bog i sl. Vec se prvim par predavanja govori o onome sto je tome coveku idol na ovome svetu, ono cime hrani dusu mesto Boga. Na primer ako neko voli nauku (bilo koje vrste prave i kvazi nauke) krene se od toga i polako se coveku prvo skrece paznja na Bibliju i Boga  pa tek posle nekoliko predavanja kad mu srce omeksa onda moze da mu se pristupi sa istinom. danas nije religija kao ideja najveci idol danas je najveci idol nauka ljudi misle da ce time resiti sve svoje probleme. Ako je nekome problem kurvarstvo i preljuba na pravi se serija predavanja o "ljubavi, seksu i odnosima medju polovima" i onda se polako ta osoba vodi ka Bogu ni slucajno odmah jer odmah ide zid. Ljudi koji se bave preljubom imaju strasnih problema sa nezadovoljstvom i osecajem gađenja i odvratnosti cesto posle seksa i dr. problema ali sa njima mora polako da se radi - oni su robovi greha i zabluda. ili ljudi koji su su u okultizmu astrologija vračarstvo magija i sl. predavanja krenu od njihovim lazi i onda se polako navode ka Bibliji i istini kao da oni sami dolaze do zakljucka. To ne ide kao sto danas rade crkve bilo koje mi smo tu pa ako hocete dođite ako necete pa mozemo mi i bez vas i nace su crkve sve dosta velik i inertan sistem nedovoljno fleksibilan i prilagodljiv u bilo kom smislu i pozitivnom i negativnom. Mora da se skloni za pocetak bilo sta sto podseca na reč religija  i polako da se pristupa ljudima lagano im lececi dusu i otvarajuci ih za istinu o Bogu.

Za tako nesto hocu da osnujem organizaciju preko koje cu to i raditi (ne idu takvi projekti kao fizicko lice mora da postoji organizacija modernog imena). Bavio sam se raznim poslovima i stvarima u zivotu, na srecu i nesrecu, tako da znam kako da to organizujem i sta treba da se radi.

Наш брат Небојша - неофит...

Надам се да ниси Мирољубов трол (верујем да ниси, али си га можда читао или гледао јер само он и Вук Ст. К. употребљавају реч курварство. Верујем да си ти ипак више читао Вуков превод Новог Завета него Мирољубове "излете" у свет науке...)

Ова идеја са маскирањем истине на почетку је више налик Јеховиним сведоцима, Суботарима или неким њу-ејџ покретима. Биће да си Истину упознавао кроз "страшилов", и још увек се осећа код тебе тај неофитски страх од Бога и казне, ваљало би упознати страх Божији и Бога који је Љубав.

Што се тиче подучавања других, св. Григорије упозорава (нарочито неофите, тј новообраћенике у веру који одмах полете па би да сву Истину објаве целом свету а тек су загребали по површини):

" Прво себе треба очистити а онда чистити друге, умудрити себе а потом умудривати друге, постати светлост па друге просвећивати, приближити се Богу па друге приводити, себе осветити и освећивати друге."

Уосталом, ево лепих размишљања на ту тему код о. Саве Дечанског (нпр крени одавде на 137 стр. па 138...)

Поздрав и свако добро од Бога.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Momci,

Mislim da niste svesni sa kim imate posla. Po vecini vasih komentara deluje mi da vecina vas ustvari i ne radi puno toga korisnog po pitanju pomaganja drugim ljudima vec da ste vise u nekom svom staklenom prividno sigurnom svetu.

Srđan - Ti nesto i znas. Sto vise potpisa i podrske bude bilo sve je veca sansa da projekat zazivi i da nađe što veću podršku ljudi. ne trazi se od ljudi da nista rade ovda samo potpis. Kolko je vas koji citate ovo dalo potpis za neke pametne ili glupe peticije, za neke stranke ili izbore, za ocuvanje zivotne okoline ili za zivotinje i pse lutalice - a kada je u pitanju samo potpis,  bez ikakvog  rada i truda za spasavanje ljudskih zivota za vecni zivot onda je to problem!?! Sumnjivo je bolje da sacuvam svoj voljeni potpis za psa lutalicu ili nekog neverovatnog sposobnog politicara koji ce da mi promeni zivot  - ovde necu da sudelujem - ovo je suvise opasno  ko zna sta se krije iza toga izgleda da hoce da pricaju ljudima o Bogu .... To je suvise opasno i sumnjivo lepo je nama ovako.

Geniusatwork - pitao si  " А шта би тачно подразумевало спајање науке и религије, пошто причаш о "модерним вавилонским наукама" и о правим и квази-наукама, као и о томе да је наука данас највећи идол људима? Које би се то науке и како спајале са религијом? "  Druze nemoj da se uvredis izgledas dobronamerno ali ne mogu da verujem da postavljas takvo pitanje. Okreni se oko sebe zar si tek juce stigao kod nas na planetu. Moguce je da ne shvatas sta znaci druga Bozija zapovest i sta znaci problem idolopoklonstva ali nemam vremena da sada detaljno to objasnjavam. Nauka jeste idol broj jedan 21 veka. Od nauke ljudi sada traze odgovore i resenja za hranu, za problem smrt,i za cuda prirode i svemira, a ne pitaju se ko je to sve stvorio. Nauka bez Tvorca. Pred naukom se kleci i njoj su danas upucene molitve miliona ljudi danas. U njihovim srcima u dusama oni ne ostavljaju ni trunku prostora za Boga u srcu, umu i zivotu.

Drvce - shvaticu tu sliku kao pozitivnu salu iako nisam siguran tacno za zadnje namere.

Deja Vu - po nadimku bi rekao da te salecu demoni. Jedan moj prijatelj bi dao dijagnozu da si "blago demonizovan". Deza vi je demonski osecaj kojim demon stvara kod coveka osecaj da moze da zna buducnost - u Svetom pismu jasno pise da samo Bog zna buducnost i deza vi osecaj se kosi sa onim sto je Bog rekao. Pobozan covek  ne koristi demonske trikove i poslove u svom imenu ili nadimku. Po onom sto pise ispod tvog imena na postu  nesvesno otkrivas svoj karakter i rekao bi da imas dosta jeftine drskosti u sebi, a po komentaru koji si napisao ostavljas utisak coveka koji je sigurno Hristov najbolji vojnik iz koga prosto bujaju ideje i reci kojima bi se milioni ljudi moglo spasiti vecne smrti. Bez  tebe mi smo nista  i Hrist se pita sta bi bez tebe - da bi bilo lakse zvacemo te Deja Vu...

Za pametnog coveka koji zna Boga i zna da misli dovoljna su moja prva dva posta da vidi sustinu i da li vredi i da li zeli da da svoju podrsku tim naporima.

Pozdrav svim dobronamernim forumasima.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...