Jump to content

ВАЖНО: СВЕТИ СИНОД РПЦ ТРАЖИ ВАНРЕДНИ САСТАНАК ПРИПРЕМНЕ КОМИСИЈЕ ПРЕД ЗАСИЈЕДАЊЕ СВЕПРАВОСЛАВНОГ САБОРА НА КРИТУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

54 minutes ago, Ђоле Пролеће рече

Рус зна да је практично спроведе у живот, али да исти положи за њу није баш рад

Како су ово неозбиљне речи! А они бројни мученици? joooj

Него, видим да пишеш у афекту. Мислим да се не треба пуно узбуђивати око овога. Кад би све било како ми замишљамо пали би у искушење да помислимо да већ овде, на земљи, имамо Царство.

Дух Свети нас подучава кроз све ово.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Како су ово неозбиљне речи! А они бројни мученици? joooj

Него, видим да пишеш у афекту. Мислим да се не треба пуно узбуђивати око овога. Кад би све било како ми замишљамо пали би у искушење да помислимо да већ овде, на земљи, имамо Царство.

Дух Свети нас подучава кроз све ово.

Па видим, ево муче се, све шљашти и сија, затворили се у своју себичност, подигли зидове, гледају са врха, праве нову Византију, глуме Бехемота, играју се политике, ЗИНУЛО ИМ ДУПЕ ЗА ДИЈАСПОРУ И ПАРЕ!

Сине, у односу на њих, колики су и колко их има, МИ СМО ЗА ЊИХ МУЧЕНИЦИ НАД МУЧЕНИЦИМА, све сам Стефан.

А кад си код афекта, Москви и Цариграду, тим увоштеним "ауторитетима" вере, треба један Хростос да са камџијиом упадне и разјури гомна! 

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги мој,

Прво ја теби нисам син. Јеси ли свештено лице?

Друго, ти ниси рекао за ове конкретно што "шљаште", него си рекао "Руси" су овакви, "Грци" онакви "Срби" овакви. Дакле, дао си паушалне оцене о целим народима. 

Треће, вероватно се у афекту ниси ни сетио да и они што "шљаште" могу да буду мученици, јер те историја Цркве тако учи. 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Vedran рече

Драги мој,

Прво ја теби нисам син. Јеси ли свештено лице?

Друго, ти ниси рекао за ове конкретно што "шљаште", него си рекао "Руси" су овакви, "Грци" онакви "Срби" овакви. Дакле, дао си паушалне оцене о целим народима. 

Треће, вероватно се у афекту ниси ни сетио да и они што "шљаште" могу да буду мученици, јер те историја Цркве тако учи. 

 

Ту бајку, сине (што је жаргон), причај некоме другом, не мени. Историја Цркве је историја политике, борбе за моћ и за власт, од Константина преко шизме па надаље, све до сад.  И да, Руси су самозаљубљени, само у себе заљубљени. Само себе воле. Православље је васељенско а не руско. Немају тапију на православље, ни Руси ни Фанариоти. И сад би требало преко нас малих да се ломи та ПОЛИТИКА, да нама пукне кичма због себичности "чувара вере". Лицемери, фарисеји!!!

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги мој,

"Сине" је жаргон који, ако се нема очински однос према ономе коме се обраћа, користи се да би се саговорник унизио. И то ти добро знаш. И зато ми се обраћаш са сине. Ја теби нисам син, ни по ком основу, према тобе не би било лоше да не разговараш са мном на тај начин. 

Ја ти ништа нисам рекао о томе да ли је историја Цркве пуна политике или не. То је тема о којој можемо разговарати, али не на овај начин, а верујем да бисмо се сложили у много чему.

За тебе је бајка да су неки који су "шљаштили" мученици Цркве Христове. Ок. Веруј како хоћеш.  Немам шта да ти друго кажем.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Vedran рече

"Сине" је жаргон који, ако се нема очински однос према ономе коме се обраћа, користи се да би се саговорник унизио. И то ти добро знаш. И зато ми се обраћаш са сине. Ја теби нисам син, ни по ком основу, према тобе не би било лоше да не разговараш са мном на тај начин. 

Ахахаа :smeh1: Не знаш ти сине шта је жаргон. Ја то и свом куму говорим, а и он мени...А то што си се ти увоштио од вере па си се "увредио", то је твој проблем. Отфикари тај свој орган који се вређа...

  • Волим 1

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да и мало имаш људски однос према мени (да не кажем хришћански!), чак и да нисам у праву, када сам ти рекао да ми се тако не обраћаш, ти би престао да то чиниш. Али то не радиш. 

Ја нисам твој кум, нити смо заједно овце пасли. Али све ти је слободно. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Vedran рече

Да и мало имаш људски однос према мени (да не кажем хришћански!), чак и да нисам у праву, када сам ти рекао да ми се тако не обраћаш, ти би престао да то чиниш. Али то не радиш. 

Ја нисам твој кум, нити смо заједно овце пасли. Али све ти је слободно. 

Ето, немаш среће, ја сам ти од оних рокенрола што не чешу уши другоме, воле да набадају прст у око и руше куле од песка.

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако! Изволи настави да рушиш шта год хоћеш и чеши само своје уши. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У праву је и Ђоле Пролеће и Ведран.

Милиони руских новомученика су страдали за православље.

Али ипак овде је у питању политика.

Сад питање је на чијој је страни Бог. Јер уме да се деси да и поред политике Бог буде на нечијој страни.
Ево пример Рима и Цариграда. И ту је била политика па ипак Бог остаде само једнима.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

КОНСТАНТИНОПОЉСКИ ПАТРИЈАРХ Г. ВАРТОЛОМЕЈ ДОПУТОВАО НА КРИТ

Данас је на Крит на челу делегације Константинопољског патријархата допутовао Свесвјатељши патријарх Вартоломеј.

На аеродрому су га дочекали највиши челници острва и постројена гарда.

У краткој изјави патријарх је рекао да овај историјски догађај "наравно помрачује недолазак неких помјесних цркава, али да се нада да ће они те своје одлуке промјенити током Сабора.

За сјутра је најављен долазак делегација осталих православних цркава.

Нарочито се очекује да би предстојатељи неких цркава које су отказале учешће на Сабору могли да пристигну 17.06. када ће се одржати Синаксис Предстојатеља који ће одредити даљи ток одвијања Сабора.

Патриарх Варфоломей во главе делегации Константинопольской Православной Церкви прибыл на Крит

http://www.sedmitza.ru/text/6384927.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.06.2016 at 0:13, Жељко рече

У праву је и Ђоле Пролеће и Ведран.

Милиони руских новомученика су страдали за православље.

Али ипак овде је у питању политика.

Сад питање је на чијој је страни Бог. Јер уме да се деси да и поред политике Бог буде на нечијој страни.
Ево пример Рима и Цариграда. И ту је била политика па ипак Бог остаде само једнима.

 

 

Valjda ostane komadić  Boga i nama. Nemojte ga uzeti cijelog .:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/15/2016 at 0:13, Жељко рече

У праву је и Ђоле Пролеће и Ведран.

Милиони руских новомученика су страдали за православље.

Али ипак овде је у питању политика.

Сад питање је на чијој је страни Бог. Јер уме да се деси да и поред политике Бог буде на нечијој страни.
Ево пример Рима и Цариграда. И ту је била политика па ипак Бог остаде само једнима.

 

 

Ko zna mozda nije ni sa jednima ni sa drugima, vec sa dohalkidoncima. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Možda sa Kligoncima?

Da nisi mislio na hobite? 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...