Jump to content

ВАЖНО: СВЕТИ СИНОД РПЦ ТРАЖИ ВАНРЕДНИ САСТАНАК ПРИПРЕМНЕ КОМИСИЈЕ ПРЕД ЗАСИЈЕДАЊЕ СВЕПРАВОСЛАВНОГ САБОРА НА КРИТУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

35 minutes ago, Жељко рече

ЈА једину наду полажем у американско православље јер је оно неоптерећено историјом а самим тим и у малој мери политиком.

+1.

Ни разноразно смеће које се подвело под "предање" (и чување истог) не може да буде јако као код осталих "старих" ПЦ. Сада је најбоље време за мисионарење, ко је трајао - трајао је, добацио је донекле (свака част) ал' на млађима свет остаје, а они ће да исфилтрирају, ми смо преуплетени.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да знате да ја имам неки трип да ће се Рим и Москва сконтати једног дана, јер Рим је исувише омасовљен те тако теже подлеже спољним утицајима, стаменији је за сарадњу, исто као и Москва. Док смо ми остали боранија, а и на транзиту смо. :(

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))

@Жељко, а у ствари, кад мало боље размислим, ове наше владике и нису тако лоше. А знаш зашто? Чим њих нападају са свих страна, и са лева и са десна, развлаче, пљују...то значи да они још увек, како тако, држе кормило на курсу, да не кажем на центру. Проблема има, и било их је и биће, кад тога у Цркви није било, увек је у њој било свега и свачега, зато и јесте Црква, а она ко и народ, не може мантија ту много шта да уради мимо наше воље...

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@poelbuster 

Hvala. Priznajem, bio sam malo lukav, nisam znao s kakvom si namerom reagovao, pa sam hteo da proverim, posto te ne poznajem ni ovako s foruma, pa nemam osecaj. 

Ali pitanje je svakako bilo iskreno. Sabori su se, koliko znam, odrzavali u nekim teskim trenucima za Crkvu, pojava jeresi, raskola i sl. pa me sad zainteresovalo sta je to sto se sada dogadja. Probacu da izguglam detaljniju agendu, nadam se da ima na srpskom ili engleskom. Ima nesto i ovde na temama, ali koliko sam video, dosta je uopsteno. Ali pogledacu sta ima, da ne duzim.

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човјек просто не зна шта да очекује од сабора када је све овако накарадно почело. Са једне стране се надам да ће сви смоћи снаге и ради братске љубави оставити по страни личне интересе и политику како би православље заблистало у свој својој љепоти, а са друге ми не излази из главе гора кушања, те се питам на којем ли ће искушењу поједини да окину и упрскају овакав историјски догађај. Моћ је ултимативна дрога. Ако је посједујеш ладно можеш да подмириш и све остале страсти. Око исте и јесте до сада било највише трвења. Када све прође видјећемо ко је са каквим намјерама допутовао на сабор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...