Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

35 minutes ago, Џуманџи рече

Наравно да су жене криве и кад бирају и кад не бирају, веруј да многе и дан-данас родитељи продају тим мушкарцима, опуштено, није ни то запостављено иако смо се грешно позападњачили.  -.-

Molim te.... nije ovo sudan pa da te roditelji prodaju muskarcima. :) 
Ja postene i cestite muskarce u manjini imaju decu. Znam lakdrdijase, lopuze i krimose. 
I po nekog svalera. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

28 minutes ago, Santi рече

Naravno. Šta, treba da neguju tekovine kamenog doba?

dok su zene bile poslusne, recimo eto, do pre 100 godina, radjale su zdrave generacije, deca su bila vaspitana da budu dobra, poslusna, da imaju srama i stida, kako decaci, tako i devojcice.

Sada poslusnosti vise nema. ide se protiv Bozije volje i protiv Bozijih zapovesti, i naravno, kako onda da ocekujes blagoslov.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Sofija_ рече

kako onda da ocekujes blagoslov.

Mislis u vidu toga da je danas manji broj, procentualno, onih koji gladuju, koji su bolesni, koji umiru nasilnom smrcu NEGO IKADA u proslosti?! Sa druge strane nikad veci broj onih koji imaju veci pristuo materijalnim i kulturnim dobrima nego sto su to imali vladari proslih vekova. I nije lose za blagoslov uzevsi u obzir kroz sta smo prosli u poslednjih 10 000 godina, naravno to nema veze sa bilo kakvom poslusnoscu ali je svakako cinjenicno tacno. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

21 minutes ago, Sofija_ рече

dok su zene bile poslusne, recimo eto, do pre 100 godina, radjale su zdrave generacije, deca su bila vaspitana da budu dobra, poslusna, da imaju srama i stida, kako decaci, tako i devojcice.

Sada poslusnosti vise nema. ide se protiv Bozije volje i protiv Bozijih zapovesti, i naravno, kako onda da ocekujes blagoslov.

Vaspitanje dece je sa porodice preslo na drzavu, skolu, ulice i ucitelje/profesore. BUkvalno je preslo sa onih ljudi kojima je stalo do te dece, do onih ljudi kojima je to jedan dosadan, monoton posao bez posebnog vezivanja. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Сања Т. рече

Софија, јеси ли у браку?

O svom privatnom zivotu, nemam obicaj da pricam po forumima :) osim sa ljudima koje licno upoznam. iznosim licni stav i misljenje, bez namere da bilo koga prozovem ili da se neka zena odavde oseti prozvanom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Santi рече

Naravno. Šta, treba da neguju tekovine kamenog doba?

 

Sto da ne? Zato sto 200 godina imamo mogucnosti da ljudi rade lakse poslove, pa zene mogu da se ubace u radnu snagu... znaci li da trebaju? 
NE pitam, trebaju li da mogu (trebaju da imaju izbora) ali nemoj da se lazemo.. biologija je iznad svega, a biologija zenu cini najsrecniju pored dece, a decu najzdraviju sa oba roditelja koji ucestvuju u vaspitanju. 

A  doslo je vreme da moze oba. Mogu da budu pisci, umetnice, dizajnerke sve online freelancerski i da cuvaju decu. 
A mogu i muskarci. 

To sto jenesto tradicionalno, ne znaci da ne valja. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Млађони рече

Sto da ne? Zato sto 200 godina imamo mogucnosti da ljudi rade lakse poslove, pa zene mogu da se ubace u radnu snagu... znaci li da trebaju? 
NE pitam, trebaju li da mogu (trebaju da imaju izbora) ali nemoj da se lazemo.. biologija je iznad svega, a biologija zenu cini najsrecniju pored dece, a decu najzdraviju sa oba roditelja koji ucestvuju u vaspitanju. 

A  doslo je vreme da moze oba. Mogu da budu pisci, umetnice, dizajnerke sve online freelancerski i da cuvaju decu. 
A mogu i muskarci. 

To sto jenesto tradicionalno, ne znaci da ne valja. 

Ti si bas progutao red pill u kompletu ali nisi procitao uputstvo. :)



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Mislis u vidu toga da je danas manji broj, procentualno, onih koji gladuju, koji su bolesni, koji umiru nasilnom smrcu NEGO IKADA u proslosti?! Sa druge strane nikad veci broj onih koji imaju veci pristuo materijalnim i kulturnim dobrima nego sto su to imali vladari proslih vekova. I nije lose za blagoslov uzevsi u obzir kroz sta smo prosli u poslednjih 10 000 godina, naravno to nema veze sa bilo kakvom poslusnoscu ali je svakako cinjenicno tacno. 

Ko veruje u blagoslov, on onda i zna sta to znaci, i sta sam pisala, i na sta sam mislila. U sta ti verujes, ne znam. :) 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Млађони рече

biologija zenu cini najsrecniju pored dece, a decu najzdraviju sa oba roditelja koji ucestvuju u vaspitanju

Pa onda biologija zahteva da se svi bavimo poljoprivredom sa decom u naručju!

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Paradoksologija рече

Pa onda biologija zahteva da se svi bavimo poljoprivredom sa decom u naručju!

A non sequitur (Latin for "it does not follow"), in formal logic, is an argument with a conclusion that does not follow from its premises.

Logika za feministe. :)

Dakle, radjanje pravljenje i cuvanje dece je bioloska funkcija. Bioloska funkcija koja ima urodjeni instinkt, nagradjuje mozak itd.Niko nije mene NAUCIO da zelim seks. :) Vec mi je instinkt to rekao kad je doslo vreme.

Bavljenje poljoprivredom nije bioloska funkcija. Samim tim ne sledi da treba da se bavim poljoprivredom.

E sad, mozemo da diskutujemo o evolutivnoj psihologiji, ili mozemo feministicku hipotezu o "socijalnom konstruktu" i slicnim glupostima i da se ponasamo kao da sevolucija sesva samo od vrata na dole? :)
Mozemo da pogledamo r/K strategije parenja, i moze da pogledamo tournamend vs pairbonding vrste? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Paradoksologija рече

Pa onda biologija zahteva da se svi bavimo poljoprivredom sa decom u naručju!

sta fali poljoprivredi? :)  doci ce vreme kad ce ljudi iz grada bezati na selo, jer nece vise imati sta da se jede, a mleko iz slavine ne moze da curi :) 

ili hoces ceo zivot da jedes zeleno pile iz Matijevica :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Млађони рече

A non sequitur (Latin for "it does not follow"), in formal logic, is an argument with a conclusion that does not follow from its premises.

Mislim, poljoprivreda je način da majka bude uvek pored dece a da oba roditelja što više vremena provode uz decu. Ne idu ni do prodavnice, sve je tu :D

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...