Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

11 minutes ago, Агница рече

За то сам да се људи воле,али у окриљу Божијег благослова и искључиво за њихово добро..

 

Ali kako da se vole kada im niko za vođenje ljubavi ne daje blagoslov, već ih napune strahom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ali kako da se vole kada im niko za vođenje ljubavi ne daje blagoslov, već ih napune strahom.

Даје им се благослов преко св. тајне брака..Они који то желе,нађу начин да то и остваре(таквима Господ лако отвара пут),а који неће нађу изговор правдајући живот у гријеху..

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

само да не мрзимо оне који се сексају а нису у браку, да им не лепимо етикете да нису успели да се суздрже, да су  се предали...бла бла

мислим да је боље да се не читају разни текстови јер није за свакога исто штиво, боље се посаветовати са свештеником од поверења него читати у књизи 

велика је ствар ући у брак јер то није "играчка", лако ми је са регистрацијом (папирчина) али ово је Света Тајна и никоме није стало да се олако тиме бави

на крају свако може и да исповеди предбрачни секс, ако се каје за исти, а сви други треба да гледају себе и своје кљусе 

ајд суздржи се са 20,23, 25....није свакоме природа иста, има неки који су чекали до 29те године

знам случај...

ех да су нам ове теме јаче од политике :suncanje:

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Агница рече

Даје им се благослов преко св. тајне брака..Они који то желе,нађу начин да то и остваре(таквима Господ лако отвара пут),а који неће нађу изговор правдајући живот у гријеху..

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока

Otvara im put sigurno, to je najbolji odgovor za sve, hehehe, pa zato u Srbiji imas preko milion nezaposlenih, a Vučić najavljuje otvaranje nekoliko puteva, to stoji:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Ronald рече

Mnogo faktora, prije svega odgovornost koju neko sa 18 može da ima, ali većina ne, onda finansijski uslovi koji su danas jako bitni, koji mogu biti poboljšani fakultetskim obrazovanjem itd. Onda i ostali faktori vezani za njih dvoje koliko oni uzimaju ozbiljno taj odnos itd., što baš i nije slučaj sa nekim tako mladim osobama. Takodje djevojcice većinom nisu spremne da se posvete djetetu u tim godinama, kao ni muškarci. Ima slučajeva, ali su skroz da preuzmu odgovornost rijetki. Iskreno ja da imam ćerku, ne bih volio da se uda sa 18,19 godina, naravno volio bih da ima momka.

Неко није одговоран никада па ипак улази у брак. Финансијски услови су увек били битни, у стара времена ниси ни могао да се ожениш ако немаш штајазнам краву, њиву,... Факултетско образовање може али не мора да побољша финансијску стабилност. Моја другарица фризерка се намлатила пара и возила БМВа док ја још нисам завршила факултет. И данас има више него ја (нека јој је са срећом). Удала се после средње школе за првог дечка, има децу и живи нормално. Да ли су особе спремне да се посвете потомству зависи и од тога да ли су васпитани за тако нешто. Данас, када маме ћеркама за 18 рођендан купују груди, ни не можемо да очекујемо да ће са 19 желети мужа и породицу. Ја имам ћерку и волела бих да се уда из љубави. Једино то - да се уда из љубави. Да ли ће пре тога имати сексуалне односе или не, ће бити њена лична одлука коју нећу преиспитивати, али ћу са њом разговарати о свему и бити ту као подршка њеној одлуци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Драшко рече

 

само да не мрзимо оне који се сексају а нису у браку, да им не лепимо етикете да нису успели да се суздрже, да су  се предали...бла бла

мислим да је боље да се не читају разни текстови јер није за свакога исто штиво, боље се посаветовати са свештеником од поверења него читати у књизи 

велика је ствар ући у брак јер то није "играчка", лако ми је са регистрацијом (папирчина) али ово је Света Тајна и никоме није стало да се олако тиме бави

на крају свако може и да исповеди предбрачни секс, ако се каје за исти, а сви други треба да гледају себе и своје кљусе 

ајд суздржи се са 20,23, 25....није свакоме природа иста, има неки који су чекали до 29:Dте године

знам случај...

ех да су нам ове теме јаче од политике 

 

Ima nekih koji su čekali, ali to je mali, zanemarljiv broj i pitanje je ko je šta i kako cekao:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Ronald рече

 

Ima nekih koji su čekali, ali to je mali, zanemarljiv broj i pitanje je ko je šta i kako cekao:-)

Имам две другарице, веома побожне које нису чекале, јер су схватиле да чекање није решење у њиховом случају, већ се шансе морају искористити, једна од њих је имала преко 40 и један од најлепших призора је био кад сам је срео на Бранковом мосту са стомаком до зуба....данас има дивног клипана

Уопште је нисам осудио, као ни једну другу (та има још већег клипана), јер су обе хтеле децу и схватиле су да не треба да чекају да се прво венчају, већ да им је пут отворен ка мајчинству, просто је њихова прича таква, знале су какви су им партнери и да исти не падају са неба сваки дан....

Неке прилике треба искористити

Не иде све увек по п.с.-у

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, АлександраВ рече

Неко није одговоран никада па ипак улази у брак. Финансијски услови су увек били битни, у стара времена ниси ни могао да се ожениш ако немаш штајазнам краву, њиву,... Факултетско образовање може али не мора да побољша финансијску стабилност. Моја другарица фризерка се намлатила пара и возила БМВа док ја још нисам завршила факултет. И данас има више него ја (нека јој је са срећом). Удала се после средње школе за првог дечка, има децу и живи нормално. Да ли су особе спремне да се посвете потомству зависи и од тога да ли су васпитани за тако нешто. Данас, када маме ћеркама за 18 рођендан купују груди, ни не можемо да очекујемо да ће са 19 желети мужа и породицу. Ја имам ћерку и волела бих да се уда из љубави. Једино то - да се уда из љубави. Да ли ће пре тога имати сексуалне односе или не, ће бити њена лична одлука коју нећу преиспитивати, али ћу са њом разговарати о свему и бити ту као подршка њеној одлуци.

Ima ljudi, ali je taj broj sve manji jel me razumiješ, kanoni u Crkvi vezani za predbračni odnose su doneseni kad nisi ni znao za koga ćeš se udati ili vjencati, u skladu sa tadašnjim kulturnim i svim ostalim okolnostima. Udala se posle srednje za prvog dečka? Pa sigurno su vodili ljubav, imala je i posao, a većina ljudi ovde nema, rcuni se ne mogu platiti bez novca, uprkos tome, neko se zaljubi u nekoga, ali nije u mogućnosti da stvori porodicu. Neće valjda ovi koji studiraju čekati kraj fakulteta kako bi tražili partnera.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ronald рече

Neće valjda ovi koji studiraju čekati kraj fakulteta kako bi tražili partnera.

Ма слажем се са тобом што се тиче тог дела, али се не слажем са наведеним разлозима тј. оно што сам малопре написала, да се не понављам :) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Драшко рече

Имам две другарице, веома побожне које нису чекале, јер су схватиле да чекање није решење у њиховом случају, већ се шансе морају искористити, једна од њих је имала преко 40 и један од најлепших призора је био кад сам је срео на Бранковом мосту са стомаком до зуба....данас има дивног клипана

Уопште је нисам осудио, као ни једну другу (та има још већег клипана), јер су обе хтеле децу и схватиле су да не треба да чекају да се прво венчају, већ да им је пут отворен ка мајчинству, просто је њихова прича таква, знале су какви су им партнери и да исти не падају са неба сваки дан....

Неке прилике треба искористити

Не иде све увек по п.с.-у

 

Draško tebra, jasno mi je za njih ali ja kažem za nekoga ko ima 18 i sad treba da čeka do 25ili 26, i pazi veza bi trebala podrazumevati uzdrzanje i od nekih radnji koje se takodje mogu podvesti pod sexualne. Teško je to, možeš i samm pretpostaviti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, АлександраВ рече

Ма слажем се са тобом што се тиче тог дела, али се не слажем са наведеним разлозима тј. оно што сам малопре написала, да се не понављам :) 

Ja ne generalizujem samo kažem da sa napretkom civilizacije imamo sve manji broj onih koji žele stupiti u brak prije 27,28 godine,  i to je i normalno jer se životni vijek produžava i sve ostalo popravlja,. a ogroman broj hrišćana to ne vidi, žive kao i svi ostali, ali mnogi moralisu kako treba i može se.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Ronald рече

 

Draško tebra, jasno mi je za njih ali ja kažem za nekoga ko ima 18 i sad treba da čeka do 25ili 26, i pazi veza bi trebala podrazumevati uzdrzanje i od nekih radnji koje se takodje mogu podvesti pod sexualne. Teško je to, možeš i samm pretpostaviti.

Потпуно разумем и боље да не кажем шта мислим :)

Јер знам ко ће да ме квоутује, и ко ће те њихове постове лајковати....

Све знам Рон

Има нас који смо силом прилика чекали до .. године 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

36 minutes ago, Драшко рече

мислим да је боље да се не читају разни текстови јер није за свакога исто штиво,

Црквена заповест је да се не читају јеретичке књиге.

Један од аутора овде приложеног је и Олег Стењајев, упозорила сам више пута на дотичног:

Не знам какви су (тј. ко су) остали свештеници, али је довољно што је са сајта митрополија.ме (познати су по копи-пејст методи), срамота што нико не уређује тај сајт савесно и одговорно.

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...