Jump to content

890. мхе на аеродрому Батајница прославила Крсну славу. Освештан нови хангар


Препоручена порука

@Avocado

Ma ti si bezobrazan, vređaš, izvrćeš stvari i menjaš teze. Ne znam što sam ti uopšte posvetio ovoliko vremena. Prosto me mrzi da raspetljavam svaku tvoju nedoslednost i igru asocijacija (iliti zamenu teza), ignorisanje onoga što ti ne odgovara, a još manje da odgovaram na tvoje uvrede. A uvrede obično dođu kad se čovek iznervira i ne zna šta bi konkretno rekao, nego udari na ličnost.

Sve ono gore može da opovrgne,  ali sutra, i to možda, ako budem raspoložen.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Иван ♪♫ рече

@Avocado

Ma ti si bezobrazan, vređaš, izvrćeš stvari i menjaš teze.

Пројекција је један од најпознатијих механизама одбране. Састоји се од тежњи и склоности особе да своје жеље, импулсе или садржаје подсвести који нису прихватљиви за сопствени его, пројектује на друге особе приписујући им сличне особине.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Avocado рече

Takođe, na koji način se privilegovanje jedne verske zajednice u državnoj insistuciji uklapa sa ovom Ustavnom normom: "Crkve i verske zajednice su ravnopravne i odvojene od države."

Од случаја када државни орган, институција или органи јединице локалне самоуправе прослављају одређени верски празник као званични празник, треба разликовати ситуацију када неко од поменутих тела дозволи вршење богослужења или верских обреда својим члановима или корисницима услуга, при чему оно сâмо не прославља верски празник. Такво допуштење је посебно оправдано и не представља кршење начела световности у ситуацији када се богослужење или верски обред врши у болницама, заводима за извршење кривичних санкција, војним и полицијским објектима, за које је већ речено да представљају институције за које су чланови, односно корисници услуга ближе везани. Ипак, у погледу сваког таквог допуштења неопходно је водити рачуна о томе да сама институција материјално не учествује и не помаже у организовању и вршењу богослужења и верских обреда, будући да садашњи Устав забрањује такву праксу

Члан 31. (став 4, 5 и 6) Закона о црквама и верски заједницама (Сл. гласник РС 36/2006) гласе:

Богослужење и верски обреди се могу обављати на захтев надлежног органа и у болницама, војним и полицијским објектима, заводима за извршење кривичних санкција и другим институцијама и објектима, а у школама, установама социјалне и дечје заштите само у пригодним приликама.

Надлежни органи институција из става 4. овог члана дужни су да у складу са могућностима обезбеде вршење богослужења и верских обреда на захтев чланова тих институција или на захтев корисника њихових услуга.

Цркве и верске заједнице, у договору са надлежним органом институције, одређују начин и услове под којима ће удовољити захтевима да се у њој повремено, стално или пригодно обављају богослужење и верски обреди.

Е да, и да не би гунђао како ово горе наведено није у складу са Уставом -

Ustavni sud je na 1. sednici Ustavnog suda o većanju i glasanju, održanoj 16. januara 2013. godine, u predmetu IUz-455/2011, doneo odluku kojom je odbio predloge i odbacio inicijativu za ocenu ustavnosti i saglasnosti sa potvrđenim međunarodnim ugovorom odredbe člana 4, člana 7. stav 2,  čl. 10. do 16, člana 18, člana 26. stav 2, člana 29. stav 2, člana 31. st. 2. do 4. i člana 40. Zakona o crkvama i verskim zajednicama („Službeni glasnik RS", broj 36/06). Sud je odbacio predloge i inicijativu za pokretanje postupka za ocenu ustavnosti odredaba člana 8. st. 3. do 5. i stava 9, člana 9, čl. 24. i 27, člana 32. st. 3. do 5. i člana 43. navedenog zakona. Sud je odbacio predlog za utvrđivanje neustavnosti navedenog zakona u celini.

Ustavni sud je odbio predloge i odbacio inicijativu za ocenu ustavnosti pojedinih spornih odredbi Zakona o crkvama i verskim zajednicama, jer je, saglasno svom sopstvenom tumačenju tih odredbi, utvrdio zbog čega su navodi iz predloga i inicijative neprihvatljivi.

Мислим да смо решили сва претходна питања и да нема више потребе да "их" браниш од "нас".

Сада само још једно питањце -

Како је могуће да енглески атеисти нису исфрустрирани тиме што се у британској химни спомиње Бог? Седе када се свира химна? И Пакистанци седе? Зар том грозном средњовековном химном нису прекршена њихова људска права? И видим, руше и химну и државу....

О, Господе, Боже наш, устани,
разбацај јој непријатеље
и учини да пропадну.
Збуни им мишљења,
осујети њихове преваре.
У тебе се уздамо,
Боже, све нас спаси!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@АлександраВ

Ma on to kao pravnik vrlo dobro zna, ali ne ide u prilog njegovoj priči.

Ovde je problem u shvatanju sekularnosti, šta znači da su država i crkva odvojeni. To, po mom shvatanju, znači da se crkvene starešine ne mogu mešati u institucionalne odluke samo na osnovu svog crkvenog autoriteta, da se odluke neće donositi referenciranjem Svetog Pisma (a jadna bi bila ona država čiji zakoni ne nose hrišćanske vrednosti), i da nema diskriminacije po verskoj osnovi ni po pitanju zapošljavanja ni uopšte po pitanju međuljudskih odnosa.

Praktikovanje svoje vere uopšte ne narušava princip sekularnosti. Time što su se piloti okupili u hangaru, čija su prava ugrozili? Ničija. Da li su smeli da se okupe u hangaru i čitaju molitve? Naravno da su smeli, jer svojim okupljanjem niti su koga ugrozili, niti su kome nametali veru, niti su doneli bilo kakvu strateški važnu vojnu odluku (već deluje smešno, zar ne). Prema tome, ne narušava se princip sekularnosti, i samim tim se ne krši nikakav zakon ni ustav. 

Nije sekularnost proterati i zabraniti bilo šta što i najmanje podseća na veru. To nije sekularnost, to je već progon. Sekularizam ne znači zabranu verksih radnji, već odvojenost državne institucije, odnosno procesa odlučivanja od religije, a ne odvajanje ljudi od religije, ili hangara od religije. 

A ovo što antiteisti hoće jesu zabrane. Oni bi proterali sve što i najmanje podseća na veru. Odakle da proteraju? Pa iz hangara, iz zgrada, sa grbova (vojni grbovi, državna zastava, i sl.). Da se tim ljudima zabrani praktikovanje i uopšte izražavanje svoje vere na radnom mestu. I to je neprihvatljivo.

Možeš proterati veru iz zgrade, ali ne možeš iz ljudi. I zato su njihovi zahtevi besmisleni, ali i represivni.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, АлександраВ рече

Мислим да смо решили сва претходна питања и да нема више потребе да "их" браниш од "нас".

Ово је још неко поменуо, Иван ваљда, али нигде не видим да он брани "неке њих" од "(других) неких нас", а можда и нисам најбоље испратила, мада чисто сумњам. :)

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, Avocado рече

Ne vrdam ja, već ti. Pitao sam te da citiraš jednu rečenicu koja bi potvrdila ono što si prethodno napisao i ne možeš da je nađeš... šta da ti radim...

Znači stavim ti link i ti tvrdiš da ti ništa nisam ,,našao", sa sve linkom u onome što si sam citarao. Možda je trebalo da naglasim da na link treba da se klikne...

 

13 hours ago, Avocado рече

Jesam poredio sa komunistima, nisam napisao bez ikakvog smisla, ako ne razumeš smisao to je samo tvoj problem... tačnije, razumeš ti odlično smisao ali te žulja... pa si prešao u kontranapad koji otprilike glasi da ne smem da ni na koji način i ni u jednom kontekstu da poredim hrišćane sa komunistima jer su oni dželati a vi žrtve... sad kad sam ti ukazao na to da to nije tačno... sad ja generalizujem... mani se budalaština...

Možeš ti šta hoćeš da porediš, ali nema sve smisla, kao što u ovom slučaju nije ni imalo. I to je jedan konkretan kontekst, a ne bilo koji, ne izvrći i ne generalizuj stvari, kako ti sad neko nešto u globalu brani. Demantovan si tačno i samo u onome što si izjavio. I sam si priznao kada si napisao: ,,Znamo. Pa?". Objašnjenja su u prethodnim porukama, i nemam nameru tebe radi da se ponavljam, pa ko čita neka prosudi.

 

13 hours ago, Avocado рече

Ako tebe ne mrzi da zaobilaziš odgovore, ni mene ne mrzi da ponovim: Koje su to tačno vrednosti? Jel služenje vojske u jedinici koja nema svoju slavu nepravoslavno???

Ja ti govorim ono što ima smisla u kontekstu teme.

Koje su to vrednosti?  Zezaš me jel da? Pa o čemu pričamo sve vreme? Pročitaj naslov teme. Očekuješ da ti odgovorim na ovako nešto?

Da li je služenje nepravoslavno u jedinici koja nema slavu?  ,,Pravoslavno služenje" zavisi od ličnosti do ličnosti. I potpuno je nevezano sa temom, a to je sekularnost i da li sme da izrazi svoju veru. Ono što si verovatno hteo da kažeš, a izrazio si izokola ovakvim pitanjem, a ne direktno, jeste da ti misliš da zabrana izražavanja vere na radnom mestu ne ugrožava prava vernika? Ugrožava, kao što sam ti već rekao, tako nešto bi podrazumevalo zabranu praktikovanja vere, i to nema veze sa sekularnošću.

 

13 hours ago, Avocado рече

Znači ovih par prethodnih puta kada si napisao da je "privilegija" to si lupetao... ili sad lupetaš da je "ravnopravnost"? Šta je od ta dva?

Svi imaju jednako pravo na izražavanje vere. Privilegija je kad imaš dan odmora za slavu. 

Opet izbegavaš da potvrdiš da pred zakonom jesu svi ravnopravni, i uz to si i bezobrazan.

 

13 hours ago, Avocado рече

Ako jedinica ne slavi slavu onda je to pravljenje homogene mase? :aplauz::))12:smeha:

Opet se praviš lud, kao da nisi napisao ono što jesi. A napisao si da treba da slave samo ono što im je zajedničko. To upravo jeste homogenizovanje i uniformisanje. Tako da si to cerenje uputio samom sebi.

 

13 hours ago, Avocado рече

Još od samog početka ove rasprave i više puta skrećem pažnju da se moje primedbe ne odnose na lične slobode... ja nemam ništa protiv da svako od njih vrši svoje verske obrede tj. "da jedni piju čaj, a drugi kafu" i to je razlog zašto je tvoja analogija pogrešna... koliko puta moram to da napišem da bi prestao da smaraš sa tim?

Jesi protiv ako to rade na radnom mestu, iako nikoga ne ugrožavaju, niko nije silom prisutan, niko nije dužan da ih trpi, ali tebi opet smeta. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 hours ago, Avocado рече

Пројекција је један од најпознатијих механизама одбране. Састоји се од тежњи и склоности особе да своје жеље, импулсе или садржаје подсвести који нису прихватљиви за сопствени его, пројектује на друге особе приписујући им сличне особине.

Prvo si uvredljiv, a kada bivaš suočen s tim, onda se vadiš kako je to umišljeno, odnosno projekcija.

Moj nastup jeste oštar, ali nije ponižavajući. Tvoj nastup jeste ponižavajući, kada iz čista mira pravoslavne izjednačiš sa komunistima, moje pisanje u startu nazoveš bullshit-om, glupim, ismevaš i šalješ me kod psihijatra. Tipičan ,,dijalog" sa antiteistima...

I onda kad bivaš suočen sa time, i kad se čovek pobuni protiv bezobrazluka, ti ne samo da se praviš kao da ništa nije bilo, nego još imaš i obraza da me nabeđuješ da umišljam. 

Ko čita neka sam proceni...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, АлександраВ рече

Од случаја када државни орган, институција или органи јединице локалне самоуправе прослављају одређени верски празник као званични празник, треба разликовати ситуацију када неко од поменутих тела дозволи вршење богослужења или верских обреда својим члановима или корисницима услуга, при чему оно сâмо не прославља верски празник. Такво допуштење је посебно оправдано и не представља кршење начела световности у ситуацији када се богослужење или верски обред врши у болницама, заводима за извршење кривичних санкција, војним и полицијским објектима, за које је већ речено да представљају институције за које су чланови, односно корисници услуга ближе везани. Ипак, у погледу сваког таквог допуштења неопходно је водити рачуна о томе да сама институција материјално не учествује и не помаже у организовању и вршењу богослужења и верских обреда, будући да садашњи Устав забрањује такву праксу

Pa sve vreme pričam upravo ovo...  da treba razlikovati te dve situacije, a vi uporno pričate o bogosluženju iako sam već X puta rekao da nije to tema već "случај када државни орган, институција или органи јединице локалне самоуправе прослављају одређени верски празник као званични празник".

 

Цитат

Како је могуће да енглески атеисти нису исфрустрирани тиме што се у британској химни спомиње Бог?

Britanski vladar je istovremeno i "šef" crkve. Britanija nije sekularna država (što sam takođe već pomenuo na ovoj temi u ovoj poruci).

Takođe, ja nisam ni pisao da je naša himna neustavna...

 

Цитат

 И видим, руше и химну и државу....

Jel ti to impliciraš da ja rušim državu? Država će da se sruši ako državne institucije ne slave slavu?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

46 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Znači stavim ti link i ti tvrdiš da ti ništa nisam ,,našao", sa sve linkom u onome što si sam citarao. Možda je trebalo da naglasim da na link treba da se klikne...

Za ovo sam tražio citat:

Poredio sam ignorisanje manjine, a ni jednog jedinog trenutka nisam napisao da je isto, izjednačeno, podjednako, itd. A slobodan si da me demantuješ nekim citatom

U poruci koju si citirao ja nisam napisao ništa što opravdava tvoju interpretaciju te poruke.

 

Цитат

Možeš ti šta hoćeš da porediš, ali nema sve smisla, kao što u ovom slučaju nije ni imalo. I to je jedan konkretan kontekst, a ne bilo koji, ne izvrći i ne generalizuj stvari, kako ti sad neko nešto u globalu brani. Demantovan si tačno i samo u onome što si izjavio. I sam si priznao kada si napisao: ,,Znamo. Pa?". Objašnjenja su u prethodnim porukama, i nemam nameru tebe radi da se ponavljam, pa ko čita neka prosudi.

 

Da bi pisao da sam "demantovan" i da sam "priznao" potrebno je da sam u nekom trenutku tvrdio da vernici nisu stradali pod komunistima. Naprotiv, iz prve rečenice moje poruke za koju si se uhvatio je sasvim JASNO DA JESU... ona glasi: "Smaralo i komunističku većinu kad su vernici prigovarali."... napisao sam i da mi je drago što ja i njima mogu da kažem (negativno) kakvi su bili, kao što mogu da kažem i vama.

Zapravo sam pokušao da ti tom porukom objasnim da nije lepo kad se neko buni da pišeš da te "smara" ili da je neko "frustriran" kao što Aleksandra piše i stavio sam u kontest koji možeš da razumeš. To sigurno razumeš jel da? Razumeš koliko je glupo i ružno da se napiše npr. "vernici frustrirani tlačenjem su smarali komuniste zbog nedostataka verskih sloboda u SFRJ"... ili "žene frustrirane neravnopravnošću su smarale muškarce da im daju pravo glasa"? To ne znači da je situacija ista, da su ugrožavanja podjednako teška i tako nešto ni jednog trenutka nisam ni napisao, pa nemam šta da priznam.

 

Цитат

 

Ja ti govorim ono što ima smisla u kontekstu teme.

Koje su to vrednosti?  Zezaš me jel da? Pa o čemu pričamo sve vreme? Pročitaj naslov teme. Očekuješ da ti odgovorim na ovako nešto?

Da li je služenje nepravoslavno u jedinici koja nema slavu?  ,,Pravoslavno služenje" zavisi od ličnosti do ličnosti. I potpuno je nevezano sa temom, a to je sekularnost i da li sme da izrazi svoju veru. Ono što si verovatno hteo da kažeš, a izrazio si izokola ovakvim pitanjem, a ne direktno, jeste da ti misliš da zabrana izražavanja vere na radnom mestu ne ugrožava prava vernika? Ugrožava, kao što sam ti već rekao, tako nešto bi podrazumevalo zabranu praktikovanja vere, i to nema veze sa sekularnošću.

 

Ne govoriš ono što ima smisla u kontekstu teme. SVE VREME vučeš na to kao da ja hoću da nekom zabranim izražavanje vere na radnom mestu iako sam mnogo puta objasnio da uopšte ne pričam o tome i do je dostiglo razmere bezobrazluka. Prosto, više ne verujem da se kao nismo razumeli, nego se praviš blesav. Ali evo, imam rešenje i za to, mogu da preformulišem pitanje:

Koje su to vrednosti kojih ja tražim da se jedan pravoslavni vojnik odrekne ako ima pravo da izražava svoju veru, ima sveštenika i kapelu u jedinici, ima pravo da se pričesti, ispovedi, proslavi svoju kućnu slavu, ima pravo da proslavi u jedinici Božić, Uskrs i druge važne verske praznike, ali ta jedinica kao jedinica nema svoju posebnu slavu i sveca zaštitnika?

 

Цитат

 

Svi imaju jednako pravo na izražavanje vere. Privilegija je kad imaš dan odmora za slavu. 

Opet izbegavaš da potvrdiš da pred zakonom jesu svi ravnopravni, i uz to si i bezobrazan.

 

Šta je s tobom? Ko bre priča o "danu odmora za slavu"?

Pričali smo o tome da jedinica slavi slavu... i ti si napisao više puta da to nije prisila nego privilegija.
 

Цитат

Opet se praviš lud, kao da nisi napisao ono što jesi. A napisao si da treba da slave samo ono što im je zajedničko. To upravo jeste homogenizovanje i uniformisanje. Tako da si to cerenje uputio samom sebi.

 

Da kao kolektiv na nivou kolektiva slave samo ono što im je zajedničko, a ne na nivou pojedinca. Niđe veze sa homogenizovanjem i uniformisanjem... samo sa elementarnom pristojnošću da drugom ne namećeš nešto što je nespojivo sa njegovim shvatanjima...

 

Цитат

Jesi protiv ako to rade na radnom mestu, iako nikoga ne ugrožavaju, niko nije silom prisutan, niko nije dužan da ih trpi, ali tebi opet smeta. 

Naravno da nisam protiv i to sve vreme pišem. Staviću i sve citate u sledećoj poruci da ti pokažem koliko je bezobrazno da navlačiš kao da ja pišem protiv izražavanja vere na radnom mestu.

Nego, što si preskočio ova pitanja?

A šta je pogrešno u mojoj ilustraciji? (da pogađam/nagađam: to što ti znaš da bi ovo tebi bilo neugodno, a takođe "znaš" da nepravoslavnim vojnicima nije neugodno).

I još jedno: ako bismo zaista Muramasa, ti i ja putovali, da li bi sa moje strane bilo lepo i u redu da na kola nalepim nalepnicu "ateisti na putu u Grčku" ili bi to bilo nekorektno prema tebi?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Иван ♪♫ рече

@АлександраВ

Ma on to kao pravnik vrlo dobro zna, ali ne ide u prilog njegovoj priči.

Praktikovanje svoje vere uopšte ne narušava princip sekularnosti. Time što su se piloti okupili u hangaru, čija su prava ugrozili? Ničija. Da li su smeli da se okupe u hangaru i čitaju molitve? Naravno da su smeli, jer svojim okupljanjem niti su koga ugrozili, niti su kome nametali veru, niti su doneli bilo kakvu strateški važnu vojnu odluku (već deluje smešno, zar ne). Prema tome, ne narušava se princip sekularnosti, i samim tim se ne krši nikakav zakon ni ustav. 

Nije sekularnost proterati i zabraniti bilo šta što i najmanje podseća na veru. To nije sekularnost, to je već progon. Sekularizam ne znači zabranu verksih radnji, već odvojenost državne institucije, odnosno procesa odlučivanja od religije, a ne odvajanje ljudi od religije, ili hangara od religije.

Цитат

Ono što si verovatno hteo da kažeš, a izrazio si izokola ovakvim pitanjem, a ne direktno, jeste da ti misliš da zabrana izražavanja vere na radnom mestu ne ugrožava prava vernika?

Цитат

Svi imaju jednako pravo na izražavanje vere. Privilegija je kad imaš dan odmora za slavu. 

 

Ovo je vrhunski bezobrazluk posle svih ovih mojih poruka:

 

Цитат

To su individualne, lične slobode i to je sve u redu naravno... ali ako sam dobro razumeo ovde jedinica ima "svoju krsnu slavu" pa je valjda onda imaju svi pripadnici jedinice?

 

Цитат

Ne znam zašto baš uvek u ovim temama mešate dve sasvim različite stvari: sekularnost i slobodu veroispovesti, koje uostalom regulišu i sasvim drugi članovi Ustava (11. i 43. ustava, evo LINK ako želiš da baciš pogled). Postoje i postojale su sekularne države u kojima nije (u potpunosti ili delimično zaštićena) sloboda veroispovesti, npr. Severna Koreja, ranje sve komunističke države uključujući i SFRJ itd. Postoje nesekularne države u kojima je u potpunosti zaštićena sloboda veroispovesti, npr. Velika Britanija, Grčka. Prosto, te dve stvari su potpuno različite i za temu sekularnosti je potpuno irelevantno to da li je neko bio na nešto prinuđen ili nije... babe i žabe...

Цитат

Apsolutno nije tema to što je vojnicima omogućeno ispoljavanje njihovih ličnih verskih uverenja, kao što već rekoh, sloboda veroispovesti je sasvim druga stvar. Problem je što je ovde određeno da vojna jedinica (dakle, kolektiv a ne pojedinci) ima svoju slavu. To je utvrđivanje pravoslavne vere kao državne. Isto važi i za slave gradova, opština, javnih preduzeća, itd.

Цитат

Kada bude objavljeno da je svetac zaštitnik neke naše vojne jedinice Muhamed ili majka Tereza napisaću.... zaista ne znam kako ne razumete o čemu pričam, a mislio sam da sam dovoljno objasnio. Sasvim je jedna stvar tvoje lično ispoljavanje veroispovesti i nemam ništa protiv toga za sve verske zajednice u vojsci... dakle, našem pravoslavnom vojniku se mora omogućiti da slavi svoju slavu, da se pričesti, ispovedi, da proslavi najvažnije pravoslavne praznike i nemam ništa protiv i isto važi i za muslimane i za katolike (imam problem sa finansiranjem toga ali to je posebna priča). Ali to svakako nema nikakve veze sa tim da neku jedinicu (u kojoj su ljudi različite veroispovesti) praktično proglasiš za pravoslavnu tako što ta jedinica ima svoju slavu. Jel razumeš da su to (bar meni a možemo i tome da pričamo ako se ne slažeš) dve različite stvari od kojih jedna nije neustavna a druga (po mom mišljenju) sasvim očigledno jeste. Dakle, nema potrebe da ubacuješ lična verska prava u ovu priču, nisu ni sporna.

Цитат

Nismo se razumeli. Ne smeta mi da bilo koji čovek proslavlja slavu ili bilo koji verski praznik.

Dođe mi da te prijavim kao trola.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај, какво троловање. Да не знам твоје текстове од раније,  помислио бих да ти тролујеш .  Од једног лепог догађаја си направио страшан проблем и кршење закона и људских права . Знам да је вама адвокатима посао тражења длаке у јајету али брате, у овом случају нити то коме треба, нити ти то ко тражи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, -Владимир- рече

 нити то коме треба, нити ти то ко тражи. 

Dajte ljudi

Mozemo li da ne trazimo probleme

Pa zar u ovoj stravi u ulici....brestova....od  svega sto imamo na dnevnom  trash meniju politike its...ne mozemo da se radujemo da negde ima muslimana i srba rame uz rame

Da si cestitaju jedni drugima praznike...budu deo jedinice koja slavi slavu

Dobro je rekao Milan

U vojsci je zivot stvarniji od zakona forme "prava" i drugih ....sranja

Kad sam se skidao iz vojske pa mi zafalile neke gace da se razduzim...prvo sam se obratio Elvedinu...a sa njim i Paji iz Topole (bili su najbolji drugari)...odmah su skocili da izrovare od nekih gustera sve sto.mi treba da kazem "kapija"

Muslimani su vise postovali nase slave od mnogih Srba

A i mnogi.nasi pravoslavci  im rado cestitaju Bajram i druge praznike

Aman!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Драшко рече

Kad sam se skidao iz vojske pa mi zafalile neke gace da se razduzim...prvo sam se obratio Elvedinu...a sa njim i Paji iz Topole (bili su najbolji drugari)...odmah su skocili da izrovare od nekih gustera sve sto.mi treba da kazem "kapija"

Јесте! Ниси ни свестан да си био саучесник у "злочиначком" подухвату противправног лишавања гаћа локалних касарнских "гуштера", чији су извршиоци  били Србин Паја и Бошњак Елведин. А ти си као "џомба" био иницијатор тог дела!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

35 minutes ago, -Владимир- рече

Дај, какво троловање. Да не знам твоје текстове од раније,  помислио бих да ти тролујеш .  Од једног лепог догађаја си направио страшан проблем и кршење закона и људских права . Знам да је вама адвокатима посао тражења длаке у јајету али брате, у овом случају нити то коме треба, нити ти то ко тражи. 

Ne tvrdim da je strašan problem, imamo daleko gore i veće probleme. Kršenje Ustava svakako jeste, ljudskih prava nije, jer sekularnost ne spada u ljudska prava... i mogu da razumem da ti smatraš da je to nebitno i "traženje dlake u jajetu"... ali zaista misliš da je ok da posle one 4 moje poruke koje sam citirao Ivan i dalje uporno pokušava da predstavi kao da sam ja protiv prava na izražavanje vere, protiv toga da neko dobije dan odmora za slavu i slično? Jel to u redu?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/13/2016 at 19:13, Иван ♪♫ рече

Smara više ta ateistička puritanska priča, najveći broj ljudi jeste pravoslavan i normalno je da će biti pravoslavan, svoj i svoja ličnost svuda pa i na poslu. Vi ateisti kao manjina biste sad da namećete neke svoje vrednosti većini, e pa to je ono što nije u redu. 

 

Meni je smesno vec to pozivanje na vecinu od strane vecine. Kao sto ste sad vecina tako vec koliko sutra vise necete biti kao ni sto vec niste bili?

Secas se? Progon pravoslavaca? Jahanje popova?

Ovakvim stavovima ti apsolutno opravdavas komunisticko jahanje popova. U to vreme, sa time se slagala vecina stanovnista pa je stoga takvo ponasanje bilo sasvim ok?

 

Jel da?

 

A zasto ne?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...