Jump to content

Протестантске "цркве"

Оцени ову тему


ribar

Препоручена порука

Kod nas postoje dve Evangelističke Crkve: slovačka i obična evangelistička crkva...A mislio sam da su Slovaci katolički narod, ali ne, ovi iz Vojvodine su svi evangelisti...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod nas postoje dve Evangelističke Crkve: slovačka i obična evangelistička crkva...A mislio sam da su Slovaci katolički narod, ali ne, ovi iz Vojvodine su svi evangelisti...

 

Pa zato su i otišli iz Slovačke jer je Slovačka pretežno katolička zemlja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Помаже Бог.

Служио сам се текстовима са сајта svetosavlje.org и других и направио мали "блог-сајт" .

Ту су сажети сви православни одговори протестантима и њиховим заблудама. Надам се да ће послужити онима који ступају у контакт са секташима (било у "куц куц" или онлајн варијанти :D

http://pravoslavniodgovori.blogspot.rs/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала велика на раду и труду! Мени је ово особито занимљиво и корисно. :skidamkapu:

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

протестаната има преко 900 милиона. расцепкани су на разне врсте и подврсте.

---

(не верујем да спадају у "секту"; разлика између секте и религије је у количини некретнина које поседује). :-) мало шале, не замерите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...
On 2/27/2016 at 22:06, lab_man рече

Kod nas postoje dve Evangelističke Crkve: slovačka i obična evangelistička crkva...A mislio sam da su Slovaci katolički narod, ali ne, ovi iz Vojvodine su svi evangelisti...

У Србији постоје 2 Евангеличке (не Евангелистичке) цркве. Једна је Словачка а ова друга је (иако нема у имену) Немачко-Мађарска. Раздвајање у Краљевини Југославији је дошло чини ми се 1928. Њихови следбеници су Евангелици (јер Евангелисти су Матеј, Марко, Лука и Јован). Ово сам написао онако како је мени објаснио бискуп Словачке евангеличке цркве у Реп. Србији.

Иначе већина Словака у Војводини су Евангелици (насупрот 8% у Словачкој) јер им је овде гарантована верска слобода од прогона приликом контрареформације, пошто је Војводина била крај Аустроугарске монархије и били су нека врста одбране од Турака.

И све шта год чините, од срца чините као Господу, а не као људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Rev. рече

У Србији постоје 2 Евангеличке (не Евангелистичке) цркве. Једна је Словачка а ова друга је (иако нема у имену) Немачко-Мађарска

И која је разлика између ове две?

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, verum est in beer рече

И која је разлика између ове две?

Ово ме подсети . :D


Čuvala baka sama na selu 2000 ovaca. Došla novinarka da napravi reportažu o tome pa pita baku:
- Recite Vi nama kako uspevate da sami čuvate 2000 ovaca?
Baka:
- Pa ja ti to radim celoga zivota, navikla sam ja na to.
Novinarka:
- A koliko Vam teži jedna ovca?
Baka:
- Crna ili bela?
Novinarka:
- Pa recimo bela.
Baka:
- 30 kg
Novinarka:
- A crna?
Baka:
- Pa isto.
Novinarka:
- Dobro, a koliko mleka daje jedna ovca?
Baka:
- Crna ili bela?
Novinarka:
- Pa recimo bela.
Baka:
- Pa 2 litra.
Novinarka:
- A crna?
Baka:
- Pa isto.
Novinarka:
- Dobro, a koliko vune od jedne ovce dobijete?
Baka:
- Crne ili bele?
Novinarka:
- Recimo crne.
Baka:
- 3 kg.
Novinarka:
- A bele?
Baka:
- Pa isto.
Prsne novinarka, vozi je baka . . .
Novinarka:
- Pa dobro, koja je razlika između crnih i belih?
Baka:
- Pa bele su moje.
Novinarka:
- A crne?
Baka:
- Pa isto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, verum est in beer рече

И која је разлика између ове две?

Нема теолошке разлике осим у језику богослужења. 

И све шта год чините, од срца чините као Господу, а не као људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/30/2016 at 23:43, Rev. рече

Нема теолошке разлике осим у језику богослужења. 

pa sto su se onda cepali zbog jezika...u ovoj drugoj, da li se služi na mađarskom ili nemačkom?

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10/2/2016 at 20:38, lab_man рече

pa sto su se onda cepali zbog jezika...u ovoj drugoj, da li se služi na mađarskom ili nemačkom?

Znaš kako je... Nemci su imali najviše para, Slovaci najviše vernika... Koliko sam upoznat trenutno se kod nas služi na slovačkom i mađarskom, mada u Srbijipostoji i jedan nemački sveštenik zadužen za nemačke vernike...

Više o razlozima cepanja može da se pronađe u knjizi dr Branka Bjelajca Protestantizam u Srbiji knj. 1

И све шта год чините, од срца чините као Господу, а не као људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...