Jump to content

И пре него су ушле у скупштину ДВЕРИ су начиниле политичко самоубиство

Оцени ову тему


Препоручена порука

Здравко Милићевић: Шта се десило с коалицијом ДСС-Двери?

Здравко Милићевић: Шта се десило с коалицијом ДСС-Двери?

 

После ових избора поставља се питање шта се догодило, па да неке странке које су од избора много очекивале, нагло падну на црти испод и око цензуса. Ако изузмемо младе и неискусне људе који још нису ни схватили шта је политика или оне где су сви у коалицијама хтели да буду председници, па су се у таквим амбицијама распадали, највише од свега чуди потпуна пропаст странке Двери, која је некада уливала велику наду.

ДСС овде и није толико релевантна, јер је за очекивати било да бивше странке власти у каснијим изборима направе слаб резултат, што потврђује и данашњи статус некадашњег председника Србије, Бориса Тадића. Народна мудрост каже: "Треба знати када је добро зауставити се." Зато је и бивши председник Војислав Коштуница замало избегао потпуну политичку катастрофу, док садашња челница ДСС-а, госпођа Рашковић Ивић, изгледа тешко успева да избегне велику непопуларност.

Али, највеће разочарање су управо Двери. Од некадашњег покрета који је уливао наду и који су подржавали чувени српски национални интелектуалци, као што је професорка Смиља Аврамов или др Мила Алечковић, затим, песник Добрица Ерић и друге јавне личности, Двери су данас само бледа сенка. У време док сам и сам био симпатизер овог саборног покрета, без икаквих средстава, са само пар плаката и са скромном кампањом, без учешћа на телевизији и у потпуној блокади медија, Двери су успеле да освоје из прве руке 4,4 посто бирачких гласова.

dssdveriIzbori.jpg

Данас, када су Двери ушле у коалицију са још једном политичком странком, када је њихова кампања очигледно била веома скупа, јер су сви градови Србије били преплављени најскупљим стакленим билбордима "Срећа за Србију", када су сви становници ове земље, а и они ван ње, по сведочењу, сви корисници интернета, морали да их гледају чим отворе интернет, јер је ова коалиција платила најскупљу "тараба интернет кампању" коју нисте могли да избегнете (аутоматско наметање: Упознај Обрадовића, упознај Рашковић Ивић, итд.), када су њихова лица у кампањи била озарена срећом и када су. скупо одевени и лепо очешљани. давали најоптимистичкије изјаве о победи, данас су они на ивици да пређу или не пређу изборни цензус са јасним гласовима једино из Чикага! Другим речима, данас су они са десет пута више средстава него некада, освојили само 0,5 више гласова!

Очигледно је да је реч о потпуном фијаску. Прича о крађи гласова овде је итекако већ изанђала, реч је највероватније о стварном паду популарности. А ако бисмо поделили проценте на два коалициона партнера, Двери би добиле нешто више од 3 посто гласова, што значи да би са много више средстава данас добили мање гласова, него некада када су били потпуно нова и непозната политичка странка.

Будућност ове коалиције очигледно је неизвесна, а чак и ако уз велика натезања коалиција уђе у скупштину, она је данас у Србији тек седма, осма странка (заправо две странке) по снази и то иза многих бивших досовских странака.

IzboriKoalicije.jpg

Да ли је ово порука српског народа да, упркос свему, није довољно имати само новац за кампању? Или је то одговор на претерану агресивност њихове кампање? Шта год да је у питању, за ДСС све ово није ни чудно, будући да је њена председница својим несмотреним изјавама постала прилично непопуларна у српском бирачком телу. Али, за некадашњу странку Двери ово је опасан пад популарности и дефинитивни раскид са некадашњом прошлошћу, пуном наде.

И да несрећа буде још већа, коалиција Двери-ДСС, од које се ограђују њени бивши чланови, па чак изгледа и некадашњи председник ДСС-а Војислав Коштуница, ступа у свом незадовољству у нову ширу коалицију са  Тадићем, Пајтићем и другима, које Србија не памти баш по слави. Овим чином Двери-ДСС као да судбински још више тону, боље рећи, Двери чине сопствено политичко самоубиство.

Аутор је пуковник у пензији

 

http://www.vidovdan.org/drustvo/item/72236-zdravko-milicevic-sta-se-desilo-s-koalicijom-dss-dveri

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 81
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Двери је требало да буду омладинска-интелектуална заједница окупљена око Литургије, а не политичка странка. Мишљење моје и, могу да пренесем са једне јавне трибине, највеће разочарење послиједњих година професора Жарка Видовића.

Е, сада, да ли је у реду да их нападају они који су их "пржили" да постану политичка странка.

Осим тога, изгледа, да су постигли историјски успјех: Ђорђе Вукадиновић ће бити народни посланик.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, александар живаљев said:

Ђорђе Вукадиновић ће бити народни посланик

Коначно ће се влаху испунити жеља

12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

narod u startu nije bitnije podrzavao dveri nit vrednosti oko kojih su se oni okupili.

ja sam tako vesel bio 2012, mislio sam nova snaga u srbiji, sa tradicionalnim vrijednostima, a ne ovim holivudskim, medjutim razocaro sam se jos jednom u narod, debelo uticalo an mene da dizem ruke i odem u inostranstvo, zaista tako! zasta ja da gubim svoje vreme, za bolesno drustvo, ne mogu vise, neko ce drugi morati mene da zamjeni u srbiji, uvozite iz tadzikistana, oni su vrijedni, mozda vam dignu standard

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 hours ago, Жељко рече

Здравко Милићевић: Шта се десило с коалицијом ДСС-Двери?

Здравко Милићевић: Шта се десило с коалицијом ДСС-Двери?

 

После ових избора поставља се питање шта се догодило, па да неке странке које су од избора много очекивале, нагло падну на црти испод и око цензуса. Ако изузмемо младе и неискусне људе који још нису ни схватили шта је политика или оне где су сви у коалицијама хтели да буду председници, па су се у таквим амбицијама распадали, највише од свега чуди потпуна пропаст странке Двери, која је некада уливала велику наду.

ДСС овде и није толико релевантна, јер је за очекивати било да бивше странке власти у каснијим изборима направе слаб резултат, што потврђује и данашњи статус некадашњег председника Србије, Бориса Тадића. Народна мудрост каже: "Треба знати када је добро зауставити се." Зато је и бивши председник Војислав Коштуница замало избегао потпуну политичку катастрофу, док садашња челница ДСС-а, госпођа Рашковић Ивић, изгледа тешко успева да избегне велику непопуларност.

Али, највеће разочарање су управо Двери. Од некадашњег покрета који је уливао наду и који су подржавали чувени српски национални интелектуалци, као што је професорка Смиља Аврамов или др Мила Алечковић, затим, песник Добрица Ерић и друге јавне личности, Двери су данас само бледа сенка. У време док сам и сам био симпатизер овог саборног покрета, без икаквих средстава, са само пар плаката и са скромном кампањом, без учешћа на телевизији и у потпуној блокади медија, Двери су успеле да освоје из прве руке 4,4 посто бирачких гласова.

dssdveriIzbori.jpg

Данас, када су Двери ушле у коалицију са још једном политичком странком, када је њихова кампања очигледно била веома скупа, јер су сви градови Србије били преплављени најскупљим стакленим билбордима "Срећа за Србију", када су сви становници ове земље, а и они ван ње, по сведочењу, сви корисници интернета, морали да их гледају чим отворе интернет, јер је ова коалиција платила најскупљу "тараба интернет кампању" коју нисте могли да избегнете (аутоматско наметање: Упознај Обрадовића, упознај Рашковић Ивић, итд.), када су њихова лица у кампањи била озарена срећом и када су. скупо одевени и лепо очешљани. давали најоптимистичкије изјаве о победи, данас су они на ивици да пређу или не пређу изборни цензус са јасним гласовима једино из Чикага! Другим речима, данас су они са десет пута више средстава него некада, освојили само 0,5 више гласова!

Очигледно је да је реч о потпуном фијаску. Прича о крађи гласова овде је итекако већ изанђала, реч је највероватније о стварном паду популарности. А ако бисмо поделили проценте на два коалициона партнера, Двери би добиле нешто више од 3 посто гласова, што значи да би са много више средстава данас добили мање гласова, него некада када су били потпуно нова и непозната политичка странка.

Будућност ове коалиције очигледно је неизвесна, а чак и ако уз велика натезања коалиција уђе у скупштину, она је данас у Србији тек седма, осма странка (заправо две странке) по снази и то иза многих бивших досовских странака.

IzboriKoalicije.jpg

Да ли је ово порука српског народа да, упркос свему, није довољно имати само новац за кампању? Или је то одговор на претерану агресивност њихове кампање? Шта год да је у питању, за ДСС све ово није ни чудно, будући да је њена председница својим несмотреним изјавама постала прилично непопуларна у српском бирачком телу. Али, за некадашњу странку Двери ово је опасан пад популарности и дефинитивни раскид са некадашњом прошлошћу, пуном наде.

И да несрећа буде још већа, коалиција Двери-ДСС, од које се ограђују њени бивши чланови, па чак изгледа и некадашњи председник ДСС-а Војислав Коштуница, ступа у свом незадовољству у нову ширу коалицију са  Тадићем, Пајтићем и другима, које Србија не памти баш по слави. Овим чином Двери-ДСС као да судбински још више тону, боље рећи, Двери чине сопствено политичко самоубиство.

Аутор је пуковник у пензији

 

http://www.vidovdan.org/drustvo/item/72236-zdravko-milicevic-sta-se-desilo-s-koalicijom-dss-dveri

Ово је само још један у низу трећесрбијанско - видовданско - радикалски политички памфлет - како те, Ињац , није срамота ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како те Недељно није срамота да ме вазда прозиваш?!

+ почео си да ми лепиш неке етикете ко усташе Србима типа: србоћетнићко-бољшевићко-разбојнички!

Зар морају сви људи да мисле као ви Дверјани па да их онда не буде срамота?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, nedeljko рече

Ово је само још један у низу трећесрбијанско - видовданско - радикалски политички памфлет - како те, Ињац , није срамота ?

A zašto bi njega bilo sramota što kritikuje Dve(o)rske lude?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26/04/2016 at 21:35, александар живаљев рече

Двери је требало да буду омладинска-интелектуална заједница окупљена око Литургије, а не политичка странка.

On 26/04/2016 at 21:35, александар живаљев рече

 

Да али као омладинско-интелектуална заједница / с обзиром на њихово деловање / нису могли имати политички имунитет .

Њихово деловање и јавно иступање није могло никако бити аполитично .....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, kordun рече

ne slusaj ih crnogorko,

То црногорко....искључиво у географском контексту ....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

нису могли имати политички имунитет .

Њихово деловање и јавно иступање није могло никако бити аполитично .....

Слажем се. Али политичност, у изворном смислу ријечи, припада свим грађанима, па и нама који се трудимо да будемо вјерници.

Из ког разлога нам је потребан већи политички имунитет, могућност да мислимо и дјеламо слободно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Жељко рече

Како те Недељно није срамота да ме вазда прозиваш?!

+ почео си да ми лепиш неке етикете ко усташе Србима типа: србоћетнићко-бољшевићко-разбојнички!

Зар морају сви људи да мисле као ви Дверјани па да их онда не буде срамота?

То твоје трећесрбијанско - видовданско - радикалско служење режиму које је решило да ми укине право да бирам није - мишљење.

То се зове - слугерањство.

У тренутку када овај коме служиш покушава да прекроји изборну вољу грађана Србије ти отвараш теме са видовданско - информерским политичким памфлетима.

Гори си, бре, од оног Вучићевића - он, барем, не крије ко му је послодавац.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako pogledate program dveri 2012 citavu sustinu stranke su izmenili. Cak ih je Vladan Glisic napustio kad je vidio da su ih preuzele americke obavestajne sluzbe, a to je jasno jer su isli od plana da udju u evroazijsku uniju u 2012 do politicke neutralnosti u 2016 i koaliciju sa DSS-(DOS)..Sve je jasno kao dan, dveri su angazovane od amerikanaca i drugih zapadnih sila da ukradu sto vise glasova od SRS i suzbiju snagu opozicije ali glavno je da sabotiraju približavanje evroazijskom savezu i vojnom savezu koji predvodi rusija ODKB. Hvala bogu narod je pametan i vidio je o cemu se tu radi.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Istochnik рече

Ako pogledate program dveri 2012 citavu sustinu stranke su izmenili. Cak ih je Vladan Glisic napustio kad je vidio da su ih preuzele americke obavestajne sluzbe, a to je jasno jer su isli od plana da udju u evroazijsku uniju u 2012 do politicke neutralnosti u 2016..Sve je jasno kao dan, dveri su angazovane od amerikanaca i drugih zapadnih sila da ukradu sto vise glasova od SRS i suzbiju snagu opozicije ali glavno je da sabotiraju približavanje evroazijskom savezu i vojnom savezu koji predvodi rusija ODKB. Hvala bogu narod je pametan i vidio je o cemu se tu radi.

Е, ово су, Ињац, плодови твога рада.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, nedeljko рече

Е, ово су, Ињац, плодови твога рада.

 

Izvini nedjo ali moj komentar nije plod zeljkovog rada nego istine. Dveri su mi u 2012 bili bas simpaticna stranka i nadao sam se u nove ljude i novu snagu, imali su odlican program ali eto krenili su u koaliciju sa DSS i promjenili politicki program na vojnu neutralnost, narod je rekao svoje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...