Jump to content

Еп. Арсеније: "Престолонаследник и идеја о поновном успостављању монархије уживају безрезервну подршку Српске Православне Цркве на челу са Патријархом

Оцени ову тему


Препоручена порука

Србију крунисати краљем
 
Удружење Краљевина Србија објавило је Декларацију за обнову парламентарне монархије и промену Устава Србије, коју је предложио бивши председник Народне скупштине Предраг Марковић.
Удружење делује под покровитељством престолонаследника Александра Другог Карађорђевића. Одржало је прекјуче први конгрес и свечану академију у Врњачкој Бањи поводом 75 година од проглашења пунолетним и ступања на трон престолонаследниковог оца, односно последњег југословенског краља Петра Другог Карађорђевића. Том приликом, Удружењу је од СПЦ уручен и Орден Светог Саве Другог степена.
 
Марковић је у свом обраћању истакао да Србија данас "има политичку класу, али нема политичку елиту".
 
- Човек не бира време у коме ће живети. Али бира шта ће у времену које му је дато учинити за себе, своју породицу, своју државу. Наде народа које се пробуде на улици увек се изневере у кабинетима - рекао је Марковић и позвао учеснике скупа да се окупе око промене Устава која ће демократију у Србији успоставити као парламентарну монархију и тако доврше процес крунисања демократије.
Конгресу и свечаној академији, који су одржани уз благослов патријарха Иринеја, присуствовали су и престолонаследник Александар и принцеза Катарина, владика топлички Арсеније, иначе патријархов викарни епископ.
 
- Сви смо данас овде јер верујемо да част и понос могу да се обнове. Да то дугујемо својој земљи и својим прецима. Можемо много да научимо од времена у ком су живели и страдали наши преци - поручио је принц Александар.
 
Академик Матија Бећковић је био спречен да дође, па је у поздравном допису подсетио да је краљ Петар Други Карађорђевић Други светски рат "почео као најславнији, а завршио као најтрагичнији европски владар".
 
Присталица све више
Председник Марио Мајсторовић је подсетио да је Удружење Краљевина Србија основала група студената Београдског универзитета 2008. године, као нестраначко, невладино и непрофитно удружење под покровитељством престолонаследника Александра, са примарним циљем обнове монархије у Србији.
 
- Наше Удружење је постало највеће монархистичко удружење у Србији са сталним растом броја чланова. Тренутно броји више од 18.000 чланова, махом млађих од 35 година, који су организовани у преко 80 одбора и повереништава широм Србије - истакао је Мајсторовић.
 
- Повратак му је забрањен, имовина конфискована, држављанство одузето.
Република Србија нема друге историје осим историје Комунистичке партије.
Кобно је да се та историја продужује и да Србија поред круне коју има остане гологлава, као да је нема.
Србија је краљевина, а српски народ је народ једнога краља - поручио је Бећковић.
 
Владика Арсеније нагласио је да престолонаследник и идеја о поновном успостављању монархије уживају безрезервну подршку Српске православне цркве на челу са патријархом.

 

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/561617/Srbiju-krunisati-kraljem

 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вечита српска будалаштина   и  мит , како ће нам сванути,када будемо краљевина,плус и она руска царевина,па Бог да нас види... joooj

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србију крунисати краљем

 

Удружење Краљевина Србија објавило је Декларацију за обнову парламентарне монархије и промену Устава Србије, коју је предложио бивши председник Народне скупштине Предраг Марковић.

 

 

 

Принц Александар волети ово!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Текст декларације је саставио г. Предраг Марковић, члан Крунског савета и некадашњи председник Народне скупштине.
 
   
 
Много је дана за Србијом.
 
Неки су испуњени славом победа и достигнућа, неки стидом и страхом пораза и понижења, а највећи број заборавом, незнањем и неразумевањем.
 
Србија памти многе датуме а заборавља процесе и околности које им претходе и који им следе.
 
Такав датум је и 27. март. Дан када су грађани Србије, у тадашњој Краљевини Југославији, масовно устали против пакта са фашизмом тражећи само једно: да престолонаследник Петар Други Карађорђевић и пре времена ступи на трон и спасе част државе и народа од уплашене и корумпиране власти. Они су знали оно што смо ми изгледа заборавили: Само Краљ може да заштити народ и државу од власти.
 
Данас, када истиче 75 година у којима је истина о 27. марту скривана и кривљена у историјском огледалу идеолошких победника на тај заборав немамо право.
 
Датуми и јубилеји служе да се људи опомену шта им ваља чинити.
 
Пре десет година, Србија је, после трауматичних искустава, идеолошких и друштвених експеримената, ратова и сеоба у 20. веку, обновила своју државност 5. јуна 2006. године и тако створила могућност препознатљивог деловања на међународном плану и простор за јасно дефинисање своје улоге на Балкану, међу суседима и међу европским државама. Пре тога, одлуком Народне скупштине Србија је вратила државне симболе, и поносно подигла своју заставу заузимајући видљиво место у заједницама држава и народа.
 
Пре десет година, на Митровдан 8. новембра 2006. проглашен је Устав Србије. Тако су, на унутрашњем плану, и стручњаци и скупштина и грађани прихватили читав низ компромисних решења да би на начелима највишег правног акта отпочели процеси пуног успостављања државе. Нажалост, наметнута криза око статуса Косова и Метохије, светска економска криза, ванредни изборни циклуси, преиспитивање европског опредељења, даље успоравање приватизације и одлагање реституције и суштинских реформи, додатно су одложили и угрозили успостављање државе у пуном капацитету.  Институције нису оспособљене да делују самостално или нису у потпуности формиране. Читаве области у којима је неопходно стално и ефикасно функционисање, надзор или заштита  државе, у недостатку системских и законских решења, често без средстава и кадрова, месецима чекају сагласност партијских коалиција и политичке одлуке. У међувремену, и држава и друштво се додатно раслојавају и сиромаше а разлике међу људима, друштвеним слојевима и регионима се повећавају, претећи да угрозе основно јединство и постојеће функционисање државе.
 
Данас су сви ови датуми и обавеза шта нам ваља чинити.
 
Краљевина у парламентарној монархији не значи да Краљ врши власт. То је уставна гаранција и право Краља да штити народ од власти. Да власт коју формирају странке усмерава и ограничава на државне послове и државне интересе.
 
Власт мора да буде безлична а држава да има лице. Круна са заставе, и круна са грба који представљају државу, та круна мора да стоји и на глави да нам држава не остане обезглављена.
 
Када је та глава била глава из куће Карађорђевића, Србија је побеђивала у ратовима, Србија је ширила своју територију и уједињавала земље и грађане; а у миру, у Србију су се људи досељавали а они који су одлазили да се школују, – враћали се.
 
И последњи пут када су грађани Србије имали истинску наду (после година беде и пораза) иза те наде стајао је одлучан позив ЊКВ Александра Другог на крунисање демократије.  Био је довољан његов позив из изгнанства да се тој нади дају победничка крила. Данас је он подстанар у свом дому јер су странке приватизовале државу у привидно демократском уређењу. Докле је год тако и грађани Србије ће бити подстанари у својој држави. Зато се све теже одлучују да имају децу, зато се све лакше одлучују да дом потраже у туђој држави. Грађани морају јасно да виде да свако има право да живи у свом дому. Да је сваком гарантовано право на оно што су његови преци стварали  јер му само то гарантује да ће и његови потомци наследити оно што он ствара. Странке треба да се боре око извршне власти која је пролазна и смењива а демократија мора да има институције које гарантују трајност и сигурност посла и државе, и мора да има на челу оног ко је несмењив. Оног ко зато што представља своју породицу стиче наследно право да представља и државу. Оног коме народ може да се жали на власт. Оног који је круна државе. Оног на чијој глави стоји та круна из грба, круна са заставе. Због чега увек знате да је ваш дом тамо где се та застава вијори.
 
Човек не бира време у коме ће живети. Али бира шта ће у времену које му је дато учинити за себе, своју породицу, своју државу.
 
Дошло је време да ми учинимо шта треба.
 
Данашњи јубилеј нас опомиње: не смемо више да чекамо.
 
Дошло је време наше обавезе да довршимо  процес крунисања демократије. Да покренемо промену Устава која ће демократију у Србији успоставити као парламентарну монархију, која ће ојачати институције као гаранта истинске демократије и трајну брану свакој личној и свакој партијској узурпацији власти.
 
Дошло је време да за десетогодишњицу обновљене самосталности Србије, 5. јуна, припремимо Предлог промене Устава, – Устав Краљевине Србије. Да до десетогодишњице проглашења Устава, 8. новембра, прикупимо потписе грађана за тај Предлог и предамо га Народној скупштини. Дошло је време да покренемо процес који ће крунисати Србију.
 
Дошло је време, и нећемо стати док свој посао не завршимо у свом времену.
 
Што се не крунише, – то се окруни.
 

 

У Врњачкој Бањи, 27. марта 2016.

 

http://kraljevinasrbija.com/aktuelnosti/deklaracija-udruzenja-kraljevina-srbija/

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sto podsto nije tačno. Jer Srpska Pravoslavna Crkva smo svi mi (i kroz nas i ovi -hm- naši ateisti) i ne samo episkop Arsenije ili patrijarh Irinej. Ako je episkop Arsenije ovo zaista ovako izjavio, onda bi trebao malo bolje da bira svoje reči.

Mislim, jesmo za monarhiju. Ali to nije ljudska monarhija. Iz našeg pravoslavnog monarhizma ne sme da se izvodi da podržavamo da se neko od nas kruniše kraljem.

 

Pa ko bi bio kralj, ako ne konrektan covjek? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Karađorđevići, dakle, uopšte nemaju pravo na srpsku krunu.

Да ли можеш да цитираш неко правило или закон на основу кога то тврдиш, или ти то само онако по осећају?

Прадеда престолонаследника је био Краљ Србије, потом Краљ државе СХС, а деда и отац престолонаследника су имали титулу Краљ Југославије.

Титула није нешто што је зацементирано за вјек и вјеков. 

Карађорђевићи су српска краљевска династија. 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas su zvanično kraljevski dom Jugoslavije

На основу чега ово тврдиш?

И које Југославије?

Краљевине која не постоји или ФНРЈ тј. СФРЈ, која такође не постоји?

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако црквена јерархија подржава монархију, чини ми се да би требало да савјетују сада већ маторим момцима, Петру, Филипу и Александру Карађорђевићу, да се што прије жене или монаше, овако дају погубан примјер, ионако "емотивном кугом" зараженој омладини, а краљевска породица би требало да буде неки идеал. Поред тога, историјски је питање обезбјеђивања наслиједника, највише оптерећивало монархију.

 

На моју жалост, испраћај из Саборне цркве у Бгд за Опленац краља Петра Другог и краљице Марије, показао је или да је идеја монархизма у Србији искоријењена, или да је јавност деморалисана по питању окупљања око било које теме. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Danas imamo demokratiju, i demokratija zahteva svoje ideale, svoje vrednosti, i da svako od nas diže svoju zadnjicu, da pokrene svoj mozak i da se angažuje.

 

Joj, s tebe bi ogromnu radost imao naš tatiček Masarik:

 

Ima li naša demokracija nedostatke moramo prevazilazit

te nedostatke ali ne prevazilazit demokraciju. T.G. Masaryk

12718128_813499338754921_299161258129431

 

 

Što se kralja tiče mi imamo krále poctivého, Moravského,

evo kralja Kijovského, tamo odakle je moj pradjeda rodom:

15 JÍZDA KRÁLŮ

 

 

Svaki od ovih mladenaca svake godine ima šansu na toj narodnoj folklornoj

svečanosti bit demokratski izabran i imenovan kraljem, neki su to već i bili.

Jízda králů: povídání a zpívání legrůtů ročník 1998

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала.

Не, хвала.

Не треба свака шуша бити краљ само зато што су му преци то били, а овог подржава (можда) његова ложа и ови око њега што се ложе да ће бити дворске... фаце.

Може краљ ако се 3/4 народа изјасни на референдуму о монархији, а овај ни тада што се мене тиче.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Писмо академика Матије Бећковића, књижевника и члана Крунског савета које је прочитано на првом конгресу Краљевине Србије 27. марта 2016. у Врњачкој Бањи.

 
   
 
Драги пријатељи,
 
Краљ Петар II Карађорђевић је био дете, али Круна није била дете. Дете је проглашено пунолетним да би наследило и понело Круну у најкобнијем часу за њега и његов народ, државу и династију.
 
Пред очи света  ступио је са црним флором око руке, после мученичке смрти свог оца витешког Краља Александра. То сироче представљало је мистично тело нације. Проглашен је пунолетним на данашњи дан 1941. године. Краљевао је у својој земљи девет дана: од 27. марта до 6. априла 1941. године. Са својом владом  стигао је  у Лондон као најславнији и најмлађи европски краљ, први који је Хитлеру бацио рукавицу у лице. У Лондон су се склонили сви европски краљеви и одатле руководили покретом отпора. По свршетку рата сви су се вратили у ослобођене земље, славом овенчани, сем  краља оног народ који је у борби против фашизма поднео највеће жртве. Југословенска краљевска војска је издана и поражена, али не од противника него од.савезника. Краљ је почео рат као најславнији, а завршио као најтрагичнији европски краљ. Повратак му је забрањен, имовина конфискована, држављанство одузето. И њему и осталим члановима династије на челу са тек рођеним сином Престолонаследником Александром и његовом мајком Краљицом Александром, која никад није видела народ и земљу чија је краљица била. Победник, туђин и апостата, уселио се у Краљевски двор и у њему, као доживотни председник, остао до смрти. Његови верници певали су:“Краљу Петре ти си први / Ми смо жељни твоје крви!“ Пола века у школама се учило да је краљ покрао злато и побегао из своје земље. То злато је ових дана нађено код оног који га је оптуживао. Војска изгинула за Краља и Отаџбину остала је без гроба и гробља.
 
Од те дуге и замршене историје довољно је да се загледамо у три фотографије. Ону на којој се Винстон Черчил дубоко клања Краљу Петру, ону на којој  се види озарено лице предесдика Рузвелта док с њим разговара и ону на којој се назире  последњи сјај у готово угаслим очима Николе Тесле док се рукује са својим Краљем.
 
Браћо и сестре,
 
Република Србија нема друге историје осим историје Комунистичке партије. Кобно  је да се та историја продужује и да Србија поред Круне коју има остане гологлава, као да је нема.
 
Србија је Краљевина, а српски народ је  народ једнога Краља!
 
Живла Краљевина Србија!
 
Живео Краљ!
 
Ваш
 
Матија БЕЋКОВИЋ

 

http://kraljevinasrbija.com/aktuelnosti/pismo-matije-beckovica/

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Писмо академика Матије Бећковића, књижевника и члана Крунског савета које је прочитано на првом конгресу Краљевине Србије 27. марта 2016. у Врњачкој Бањи.

 
   
 
Драги пријатељи,
 
Краљ Петар II Карађорђевић је био дете, али Круна није била дете. Дете је проглашено пунолетним да би наследило и понело Круну у најкобнијем часу за њега и његов народ, државу и династију.
 
Пред очи света  ступио је са црним флором око руке, после мученичке смрти свог оца витешког Краља Александра. То сироче представљало је мистично тело нације. Проглашен је пунолетним на данашњи дан 1941. године. Краљевао је у својој земљи девет дана: од 27. марта до 6. априла 1941. године. Са својом владом  стигао је  у Лондон као најславнији и најмлађи европски краљ, први који је Хитлеру бацио рукавицу у лице. У Лондон су се склонили сви европски краљеви и одатле руководили покретом отпора. По свршетку рата сви су се вратили у ослобођене земље, славом овенчани, сем  краља оног народ који је у борби против фашизма поднео највеће жртве. Југословенска краљевска војска је издана и поражена, али не од противника него од.савезника. Краљ је почео рат као најславнији, а завршио као најтрагичнији европски краљ. Повратак му је забрањен, имовина конфискована, држављанство одузето. И њему и осталим члановима династије на челу са тек рођеним сином Престолонаследником Александром и његовом мајком Краљицом Александром, која никад није видела народ и земљу чија је краљица била. Победник, туђин и апостата, уселио се у Краљевски двор и у њему, као доживотни председник, остао до смрти. Његови верници певали су:“Краљу Петре ти си први / Ми смо жељни твоје крви!“ Пола века у школама се учило да је краљ покрао злато и побегао из своје земље. То злато је ових дана нађено код оног који га је оптуживао. Војска изгинула за Краља и Отаџбину остала је без гроба и гробља.
 
Од те дуге и замршене историје довољно је да се загледамо у три фотографије. Ону на којој се Винстон Черчил дубоко клања Краљу Петру, ону на којој  се види озарено лице предесдика Рузвелта док с њим разговара и ону на којој се назире  последњи сјај у готово угаслим очима Николе Тесле док се рукује са својим Краљем.
 
Браћо и сестре,
 
Република Србија нема друге историје осим историје Комунистичке партије. Кобно  је да се та историја продужује и да Србија поред Круне коју има остане гологлава, као да је нема.
 
Србија је Краљевина, а српски народ је  народ једнога Краља!
 
Живла Краљевина Србија!
 
Живео Краљ!
 
Ваш
 
Матија БЕЋКОВИЋ

 

http://kraljevinasrbija.com/aktuelnosti/pismo-matije-beckovica/

 

Бећковићу као писцу скидам капу.

Делимо и иста, монархистичка убеђења.

Али, не по сваку цену и не са Александром на челу.

Понављам, кад се 2/3 народа на референдуму изјасни за монархију, може.

Наравно, парламентарна, као у Британији.

Много јефтиније за одржавање него нови председнички апарат (и прикљученија, тј сва родбина председника и апарата) сваке 4 године. Краљу се зна колика је апанажа, а ови колико исисају то ни они не знају.

А и краљевске родбинске везе можда могу мало да "погурају", мада сам скептичан. 

  • Волим 1
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...