Jump to content

Sta je to vreme?


Препоручена порука

Zato se desilo ono na Tavoru, Mojsije i Ilija se javljaju iz Eshatona bez obzira sto su im tela ovde kod nas na Zemlji tj. telo Mojsija, a gde je Ilija otisao ko zna mozda u neki drugi univerzum ili su ga poveli vanzemaljci :D

 

Ovo inace nije moja tvrdnja, nego zakljucci izvedeni iz tih diskusija, jer je mnogo zeznuto. 

 

Ne znam da li je ta teza da se javljaju iz eshatona prihvatljiva. Moze biti, ali je najizvjesnije da je Mojsije bio vaskrsnut, Ilija se tu svorio ko zna odakle "iz narucija Avramovog" ma sta to bilo, i nakon te scene se vratili obojica tamo ma gdje i u kom to vremenu bilo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam da li je ta teza da se javljaju iz eshatona prihvatljiva. Moze biti, ali je najizvjesnije da je Mojsije bio vaskrsnut, Ilija se tu svorio ko zna odakle "iz narucija Avramovog" ma sta to bilo, i nakon te scene se vratili obojica tamo ma gdje i u kom to vremenu bilo. 

Ni to ne pije vodu jer bio onda Mojsije bio prvina a ne Hristos.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni to ne pije vodu jer bio onda Mojsije bio prvina a ne Hristos.

 

Pa kako je Lazar vaskrsnut prije Hristovog vaskrsenja, pa prije toga jairova kceri? Mojsije je vaskrsnut specijalno za taj dogadjaj na Tavoru. Vaskrsenje je stvar tehnicke prirode, i u moci je Boga da vaskrsava kad god hoce i ne zavisi od nikakvih proslih ili buducih dogadjaja. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kako je Lazar vaskrsnut prije Hristovog vaskrsenja, pa onda ono malo dijete? Mojsije je vaskrsnut specijalno za taj dogadjaj na Tavoru. Vaskrsenje je stvar tehnicke prirode, i u moci je Boga da ga vaskrsava kad god hoce i ne zavisi od nikakvih proslih ili buducih dogadjaja. 

Lazarovo vaskrsenje i Hristovo vaskrsenje nisu isto.Lazar nije ušao u život večni,on je umro posle.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lazarovo vaskrsenje i Hristovo vaskrsenje nisu isto.Lazar nije ušao u život večni,on je umro posle.

 

Slazem se u tom pogledu da to nije isto vaskrsenje, ali ko kaze da je Mojsije dobio to drugo vaskrsenje? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja pre verujem da je događaj na gori Tavor prikaz Božanske slave i  nestvorenih energija i duhovnog sveta iz koga se javljaju Ilija i Mojsije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja pre verujem da je događaj na gori Tavor prikaz Božanske slave i  nestvorenih energija i duhovnog sveta iz koga se javljaju Ilija i Mojsije.

 

Problem se javlja u tome sto je Hristos obecao da ima njih koji nece okusiti srmti dok ne vide Carstvo Bozije, zato smatraju da je dogadjaj na gori ucenicima pokazao eshaton, ali oni su vidjeli samo nestvoreno svjetlost, bilo im je lijepo i vidjeli su Iliju i Mojsija. 

 

Dve su mogucnosti, to su Ilija i Mojsije vaskrsnuti za vjecni zivot, ili Ilija jos u starom tijelu, a Mojsije "probudjen" u svom tijelu da bi bio iste casti s Mojsijem. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem se javlja u tome sto je Hristos obecao da ima njih koji nece okusiti srmti dok ne vide Carstvo Bozije, zato smatraju da je dogadjaj na gori ucenicima pokazao eshaton, ali oni su vidjeli samo nestvoreno svjetlost, bilo im je lijepo i vidjeli su Iliju i Mojsija. 

 

Dve su mogucnosti, to su Ilija i Mojsije vaskrsnuti za vjecni zivot, ili Ilija jos u starom tijelu, a Mojsije "probudjen" u svom tijelu da bi bio iste casti s Mojsijem. 

Onda je problem što to prestaje da bude onda nešto što oko ne vide i uho ne ču.Prikaz Hristove Božanske slave i jeste viđenje CB.

Što moraju da budu vaskrsnuti?Možda su to bili njihovi duhovi,duše?Crkva većinski tumači da su to duše Mojsija i Ilije iz duhovnog sveta.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda je problem što to prestaje da bude onda nešto što oko ne vide i uho ne ču.Prikaz Hristove Božanske slave i jeste viđenje CB.

Što moraju da budu vaskrsnuti?Možda su to bili njihovi duhovi,duše?Crkva većinski tumači da su to duše Mojsija i Ilije iz duhovnog sveta.

 

Ali Ilija po predanju nikad nije umro, uzet je. Svjejedno je mouzes tumaciti, i da je Mojsije bio prisutan dusom, a moze se tumaciti i da je vaskrsnut (ozivljen) i sad je na mjestu sa Ilijom Cak bih ti mogao pottkrepiti to kazivanjem sv.Jefrema Sirina, ali ne da mi se sad traziti to, mozes mi vjerovati na rijec.  :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Време је непромењива ствар која стално тече.

Веома је велика заблуда када се каже да је то било другачије време или сада је друго време. Били су друкчији људи и у потпуности другачији систем, што нема никакве везе са временом. И тада је исто текло , као што и данас тече.

Што би ја волео да сам могао време да зауставим па да стално имам 18 година. :cheesy3:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Време је непромењива ствар која стално тече.

Веома је велика заблуда када се каже да је то било другачије време или сада је друго време. Били су друкчији људи и у потпуности другачији систем, што нема никакве везе са временом. И тада је исто текло , као што и данас тече.

Што би ја волео да сам могао време да зауставим па да стално имам 18 година. :cheesy3:

 

Odkud znas da je vreme uopste neka stvar? To jest da tece, pa makar metaforicno, ili da je nesto cijim bi se zaustavljanjem zaustavili i fizicki procesi? Kako znas da nije recimo matematicki model koji nas um konstrusise, vise ili manje tacno, za  raspoznavanje ucestalosti kretanja pojava oko nas? U tom slucaju tok je samou nasoj svesti i nema sta da se zaustaviti osim nekih pojedinacnih stvari cije kretanje markiramo tim vremenom.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче "ствари", тако сам се изразио,јер по мом схватању, да би текло нешто треба да буде у неком смислу ствар ( наравно да можда и грешим),  а сто се тиче заустављања, ту сам се само нашалио ( поставио сам смајл) јер  се време не може зауставити.

Што се тиче токова у нашој свести , можда си у праву.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче "ствари", тако сам се изразио,јер по мом схватању, да би текло нешто треба да буде у неком смислу ствар ( наравно да можда и грешим),  а сто се тиче заустављања, ту сам се само нашалио ( поставио сам смајл) јер  се време не може зауставити.

Што се тиче токова у нашој свести , можда си у праву.

 

Pa da, jer celokupnu fiziku je moguce raditi prateci jednacine sa pretpostavkom da vreme uopste nije nikakav stvar i da je tok samo u nasoj svesti a ne i nesto izvan nje. Sama fizika nece dati odgovor na pitanje sta je vreme kao sto nece ni na druga takva pitanja tipa sta je materija ili tamna energija.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што би ја волео да сам могао време да зауставим па да стално имам 18 година

 

Ne može vreme da se zaustavlja jer se nam šta ni zaustaviti.Mož da zaustaviš proces starenja.To je nauka već u stanju8 da uradi na biljkama.Ne znam za ljude da li je moguće.Ali čak i to da se desi ti ćeš i dalje da imaš osećaj trajanja što u suštini vreme i jeste.Barem za nas ljude. 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...