Jump to content

Може ли се веровати у Бога и имати поверења у теорију еволуције


Дејан

Препоручена порука

пре 20 часа, Иван ♪♫ рече

Interesantno, napustaju veru? Nije greska u pisanju, nisi htela da napises nauku?

Meni je uvek delovalo da je ljudima lakse da odbace sve sto im se kosi sa verom.

 

U Rumuniji masovnije napustaju veru jer Rumunska Crkva zvanicno zastupa potpuno iskljuciv stav prema Teoriji evolucije zivih organizama, pa studenti sa Teorijom iskljucivog kreacionizma odbacuju, nazalost, i Hrista. Ta je pojava masovno prisutna, proverite.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Дидим рече

И то је добро, да не мислимо да су сви у нашој заједници по нечему различити или не дај Боже бољи од осталих људи на земљи.

Ne mislim na same ljude uopšte, već na pristupe. Analogija bi mi bila da pojedini srpski učitelji počnu da mučno i dugotrajno, kroz drilovanje i recitacije, uče decu slovima po sistemu koji ponegde koriste u Kini. Nema smisla ni potrebe. A ne mislim da su Kinezi generalno lošiji ljudi, samo mi je za neke aspekte kulture drago što ne moram ja da ih trpim.

  • Свиђа ми се 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, nikola888 рече

Objasnio lepo i otac Joil da je evolucija samo za manite ljude i zanimljiv mi je taj psiholoski sklop coveka koji moze da veruje da mu je majmun deda !!!

Pa i meni je zanimljiv sklop coveka koji veruje da je isus hodao po vodi i pretvarao vodu u vino (abraka dabra! :D)

пре 11 часа, nikola888 рече

Evo ja vec kolko godina zivim ovde na zemlji pa jos nisam evoluirao u Hi Mena recimo a voleo sam taj crtani tako da je to jedna teska budalastina 

Pa ko ti kriv kad ne umes... ako si ti nesposoban da se pretvoris u hi mena, kao prvo ima ko nije nesposoban a drugo nemoj za to da okrivljujes druge. Evo pogle kako se coek pretvorio u hi mena a ti ovde lupas da je to nemoguce:
2b2271f1b61e2bfdf5da8d5225d35739.jpg

пре 11 часа, nikola888 рече

nisam ja fan oca Joila ,ima i on gde prica svasta al za ovu evoluciju se slazem sa njim 1000 posto

Jasno ti je da ova recenica zapravo znaci da se slazes sa svojim misljenjem a ne sa misljenjem oca Joila?

пре 11 часа, nikola888 рече

 jer ipak ne licim na majmuna nego se nadam da sam sazdan po liku Bozijem !!!

Kao prvo pogledaj malo bolje.

Kao drugo, da li je  i ovaj lik sazdan po bozijem liku?
Tribe-vs-Pride_02_graded-943x531.jpg

Ko od vas dvojice vise lici na boga? 

 

пре 11 часа, nikola888 рече

naravno da jesam ali ovim redom : Covek , Sloven , Srbin ,Pravoslavac 

I-ha... pa ja sam veci vernik od tebe iako sam ateista... izem ti pravosalvca kad mu pravoslavlje dodje tek negde na cetvrtom mestu! :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Благовесник рече

U Rumuniji masovnije napustaju veru jer Rumunska Crkva zvanicno zastupa potpuno iskljuciv stav prema Teoriji evolucije zivih organizama, pa studenti sa Teorijom iskljucivog kreacionizma odbacuju, nazalost, i Hrista. Ta je pojava masovno prisutna, proverite.

Не мора да значи да су одбацили Христа, него само ограничену цркву која без резерве заступа ТЕ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Кратос рече

Kaže još jedna luđačka teorija polupanih ateista,posle krca u lijeđa doša na red i krc i u mozgu.:))

Hahaha na cemu li je otac Joil:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, nikola888 рече

naravno da jesam ali ovim redom : Covek , Sloven , Srbin ,Pravoslavac 

Cim je tebi hriscanstvo poslednje, uopste me ne cudi sto ovako razmisljas:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, todor рече

Не мора да значи да су одбацили Христа, него само ограничену цркву која без резерве заступа ТЕ.

Gube veru u Boga. Zato, ne treba zastupati ostar i iskljuciv krajnje kracionisticki stav kao sto to cini Rumunska Crkva koja odbacuje svaki spomen na Teoriju evolucije. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Благовесник рече

Gube veru u Boga. Zato, ne treba zastupati ostar i iskljuciv krajnje kracionisticki stav kao sto to cini Rumunska Crkva koja odbacuje svaki spomen na Teoriju evolucije. 

Ako ljudi imaju kriterijume na osnovu kojih odbacuju TE, zasto da ne budu jasni da je TE budalastina? Ako bi pristali da tolerisu lazi i zamlacivanje zbog broja vernika, opet bi jedan deo ljudi otisao.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Благовесник рече

Gube veru u Boga. Zato, ne treba zastupati ostar i iskljuciv krajnje kracionisticki stav kao sto to cini Rumunska Crkva koja odbacuje svaki spomen na Teoriju evolucije. 

Ја сам те разумео и нисам могао да поверујем да румунска Црква толико пукла па искључиво подржава ТЕ и неки због тога као ''губе веру''.

А то што се ригидно држи библијског стварања, то је у реду. Коме се не свиђа ено код папе је еволуција баш супер теорија. :Д

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Благовесник рече

Gube veru u Boga. Zato, ne treba zastupati ostar i iskljuciv krajnje kracionisticki stav kao sto to cini Rumunska Crkva koja odbacuje svaki spomen na Teoriju evolucije. 

Ako mozes, postavi neki izvor ili clanak u vezi ovoga sto pises :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, drvce рече

Ako ljudi imaju kriterijume na osnovu kojih odbacuju TE, zasto da ne budu jasni da je TE budalastina? Ako bi pristali da tolerisu lazi i zamlacivanje zbog broja vernika, opet bi jedan deo ljudi otisao.

Mozda su jednostavno procjenili koja opcija okuplja veci broj vjernika, narocito ako ima toliku moc da ih zadrzi u Crkvi a ostale su pustili niz vodu:D

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Mozda su jednostavno procjenili koja opcija okuplja veci broj vjernika, narocito ako ima toliku moc da ih zadrzi u Crkvi a ostale su pustili niz vodu:D

To neki rumunjski kalkulator...

  • Хахаха 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, drvce рече

To neki rumunjski kalkulator...

Kalkulator rumuNjske crkve kaze vise vjernika podrzava kreacionizam pa je onda bolje da i mi podrzimo, jer vise vjernika, vise novca, a obicno su manje obrazovani i ne ticu ih se mnogo odluke Sabora i lakse je na njih uticati:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...