Jump to content

МОБИНГ У СПЦ: Владика понижавао свештеника

Оцени ову тему


Препоручена порука

Није ми познато шта је вл. Никанор радио за време рата. 

Под претпоставком да је тачно то што ти кажеш, не видим ни ту неки проблем.

Какав пример је требало да им да? Да каже незаштићеном народу да остану заједно са њим да сачекају усташке кољаче.

Да је среће да је неко људе повео на време да извлаче своје породице из тог ужаса, а одбрана је посао војске, не епископа. Полако са судом.

Jedna od situacija je bila i pisanje njegovih izveštaja sinodu, pisao je "ratni  štab episkopa gornjokarlovačkog", postao je predmet sprdnje. Episkopi imaju sedište ili izmešteno sedište, ratne štabove imaju generali vojske.

Ti ne vidiš problem u tome što jedan duhovnik napusti svoju pastvu? Ne vidiš problem što neko pobegne prvi, umesto poslednji?

Ne vidiš problem što se oglušio o preporuku Patrijarha Pavla kojiji mu je rekao da ostane sa svojim narodom?

Ne vidiš ni problem u tome što je njegova izjava više nego licemerna: " Mene patrijarh Pavle ne poštuje iz njemu znanih razloga", a pticama na grani je jasno zašto ga  nije poštovao.

Kakvim sudom sudiš tako će ti i biti sudjeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ћемо са оних 250 хиљада што је "побегло"?

Prijatelju, ti ljudi , a medju njima sam bio i ja, mi nismo "pobegli" mi smo proterani. Kukavice su pobegle na vreme, a danas se samoetiketiraju kao branioci vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел ти то судиш једном епископу, да је кукавица, фолирант, лажов???

Svakako, uvek i na svakom mestu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prijatelju, ti ljudi , a medju njima sam bio i ja, mi nismo "pobegli" mi smo proterani. Kukavice su pobegle na vreme, a danas se samoetiketiraju kao branioci vere.

I patrijote po "zanimanju"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedna od situacija je bila i pisanje njegovih izveštaja sinodu, pisao je "ratni  štab episkopa gornjokarlovačkog", postao je predmet sprdnje. Episkopi imaju sedište ili izmešteno sedište, ratne štabove imaju generali vojske.

Ко зна зашто је тако писао, не верујем да се ложио, можда је стварно његово седиште имало функцију и ратног штаба.

Мислим, није ни важно, шта год да је, ако су се неки из Синода заиста спрдали са тим, то говори више о њима. Лако је кад си на сигурном.

 

Ti ne vidiš problem u tome što jedan duhovnik napusti svoju pastvu? Ne vidiš problem što neko pobegne prvi, umesto poslednji?

Ne vidiš problem što se oglušio o preporuku Patrijarha Pavla kojiji mu je rekao da ostane sa svojim narodom?

Ne vidiš ni problem u tome što je njegova izjava više nego licemerna: " Mene patrijarh Pavle ne poštuje iz njemu znanih razloga", a pticama na grani je jasno zašto ga  nije poštovao.

Ни у чему не видим проблем. Био је у сред ватре и морао је да доноси одлуке, а то није лако. Неће ваљда да слуша ове што му из Бг-а диригују из удобних фотеља. Шта му је друго преостало него да се склони од зла.

 

''Ко је далеко од зла, он најмање подозријева злу. (Св. Григорије Богослов).'' http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/Duhovnagradina/DuhovnaGradina15.htm

 

Ако је неко од владика мислио да је тада тамо било потребно присуство духовног лица, могао је неко од њих да га замени. Неки јунак добровољно да се пријави. 

 

Kakvim sudom sudiš tako će ti i biti sudjeno.

То ти кажем, ти судиш једном епископу што је напустио неконтролисано ратно згариште. Сви су отишли када су видели бесмисао свега, па и он.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим, није ни важно, шта год да је, ако су се неки из Синода заиста спрдали са тим, то говори више о њима. Лако је кад си на сигурном.
Ako je ikada bio na sigurnom, sem +Nikanora i njemu sl?

Nije +Nikanor hodio mučeničkom Kosovskom zemljom, Krajiškom, hodili du neki drugi, bez ikakve zaštite. Sluge Božije po delima poznajemo. Nije +Nikanor taj koji je obilazio, pronalazio i sahranjivao nevino stradale i bio sa narodom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo što poluprosvećeni pravoslavci raznorazne uzbunjivače i teoretičare zaverama i ubedjene u sopstvenu pravednost etiketiraju za branioce vjere pradjedovske, a ovi drugi koji su uvek bili tamo gde je oltar krvav, prolaze kako je svaki sveti otac prolazio, etiketiran kao novotarac, izdajnik i sl.

E moj Srbine...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljiva obrazlozenja od svih  (antiglobalista i gobalista,antiekumenista i ekumenista),procitah i vidjeh da SVI uzimahu Hristovo ime u usta tju pero.

A cemu,svi zadojeni mrznjom,prema kome?

Bratu svome ,svi vidimo mrvice u ocima bratovim ,nevazno bio to vladika ovaj ili onaj,pop ovaj il` onaj,artemijevac,katolik,pa na kraju i srb rab Boziji,a sebe ne vidimo,Bog da mi oprosti,uzeli smo se igrati Boga i sudti sta ko treba da radi ne po savjesti vec po MOM sudu,kao babe ispred kapija smo.

 

A crkve sve praznije,koljevki sve manje,sela se gase,ljudi nestaju i odlaze,DOKLLE VISE NARODE DOKLE?

Pomolimo se iskreno da nam Gospod ljubavi da ,pa da krenemo naprijed po onom putu sto nam nasi sveti ostavise,a ne trazimo neki drugi put ,misleci da je ljepsi i laksi neg` nas.

E moj rode,sudite lakse je :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта би са оним ,,БЛАЖЕНИ СТЕ....''?

....значи ја то о блаженствима ништа нисам схватио?

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A cemu,svi zadojeni mrznjom,prema kome?
Brate, niko nije dao niti jedan razlog da se mržnja uzme kao temelj našeg pisanja.

Ako neko zaključi da sam ja neko ko mrzi, to znači da je to njegov arhetip mene, odnosno, ne poznaje me pa sebe reflektuje u meni.

Ljubav je ta koja radja odgovornost, odgovornost je ta koja radja  reči, dostojan ili nedostojan. Odgovorni ljudi čiste sopstveno dvorište.

Ja se izvinjavam svima pošto sam u Pravoslavnu Crkvu ušao kroz dela vladike Nikolaja koji kaže da promene nema bez osude, a ta osuda mora biti samoosuda, ja drugačije ne umem.

Dakle, kritikujem sebe i zajednicu kojoj pripadam, na taj način vršim pozitivan pritisak kako bi se čistilo naše dvorište.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...