Jump to content

Промена Устава - Православље као званична државна религија?

Оцени ову тему


  

38 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за промену Устава Републике Србије којим би се установила званична државна религија, по узору на Грчку?



Препоручена порука

Veronauka u školi ne znači u suštini mešanje Crkve u politiku, kao i što ne znači kršenje sekularnosti, odnosno njeno skrnavljenje da to tako jasno nazovem.

 

I treba da se zna da ima 95% pravoslavaca u srbiji koja je država srpskog naroda i da svako radi svoj posao, veroučitelji da se brinu o obrazovanju,vladike o životu Crkve a političari o kvalitetu upravljanja državom.

 

Jedni drugima na ispovest neka dolaze ali zaista očekivati od sinoda da donosi neke važno političke odluke je užasno u suprotnosti sa duhom Hrišćanstva, koje sam imao prilike da pročitam u Istoriji Crkve.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istinska Hristova Crkva je uvek bežala od politike, sećamo se i vaseljenskih sabora i pokušaja da se ne podpadne pod uticaj politike, vlasti caareva,kraljeva ali i tu je išlo teško i svaralo veliku nevolju u istoriji Crkve.

 

A danas? Danas nam trebaju vladike i patrijarh u donošenju državnih odluka, kao da u našem državnom vrhu ne postoje blagočestivi Hrišćani ako govorimo o tome da je u Srbiji 95% pravoslavaca?

 

Pa upravo što se Crkva meša u politiku, umanjuje smisao političara iako neki od njih budu pravednici pred Bogom.

 

Što se Crkva ne meša u rad automehaničara onda? I to je ozbiljan posao ako automehaničar traljavo odradi posao može se desiti da ljudi izgube život. Treba li Crkva da kontroliše i automehaničare?

to su fraze kojima mediji ispiraju mozak,jel bi ti zabranio njegosa da ti ova pamet a da si u ono njegovo vreme? u nekim stavrima crkva pa cak i vojska imaju veci legitimitet od izvrsne vlasti, posebno kod srba dokazano 1001 put u teskim momentima po citav narod

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ja to zato sto sam adrenalin dzanki... jos me boli sto ce da me banuju pa sad iz inata "hodam  po ivici"... proci ce me kolko sutra, pa cu opet da pisem lepo i krotko kao do sada :D

 

(mada, Milojkov je na forumu... moguce da necu jutro docekati kao clan foruma :D )

Ne zato, nego što kad osetiš luft, tvoja debata se svodi na poentiranje. Verovatno nekome to prija u smislu šaljivog provoda na forumu ali zaista nije odgovorno i ozbiljno.

 

Vidiš da samo poentiraš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ецимо да људи укапирају да Путко није анђео са небеса који ће да спасе Русију од злих Амера

 

Putko? More bre nemoj da te kažem kod tasta, će da dobiš Polonijum u čaj. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to su fraze kojima mediji ispiraju mozak,jel bi ti zabranio njegosa da ti ova pamet a da si u ono njegovo vreme? u nekim stavrima crkva pa cak i vojska imaju veci legitimitet od izvrsne vlasti, posebno kod srba dokazano 1001 put u teskim momentima po citav narod

Gde si bre brate kordune da mi daš neki lekić da napunim mozak, ovako prazan te je jedva primetio. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ja to zato sto sam adrenalin dzanki... jos me boli sto ce da me banuju pa sad iz inata "hodam  po ivici"... proci ce me kolko sutra, pa cu opet da pisem lepo i krotko kao do sada :D

 

(mada, Milojkov je na forumu... moguce da necu jutro docekati kao clan foruma :D )

a sta ti imas protiv milojkova, pa vi ste politicki na istoj strani, nemojte medjusobno da se kacite

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно је да јавна предузећа и државне институције желе да имају крсну славу. Очигледно је да желимо свештенство у војсци. Очигледно је да жечимо верску наставу у школама...итд...итд...

Људи моји, направимо принципе који прате наш живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро. А јел постоји модел кооперативне одвојености, који раздваја државу од  цркве али ипак допушта сарадњу? На пример као у Немачкој?

Aleksandre na kakvu saradnju misliš?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

istorija tvori buducnost, a gologuz u buducnost ne ide ni ciganin, treba da se cuva ono sto su generacije prije tebe stekle i da se nadogradjuje novim korisnim stvarima, srbija ne drzi ni do proslosti ni do nicega, neg se prodaje za nekakvu buducnost, ne zna se jos kakvu.... ras, nekadasnja prestolnica srbije  se naalzi u sandzaku i po nejmu ovce pasu, eto koliko vi juznjaci drzite do tih stavri, zato je jug takav kakav jeste

 

Apsolutno me proslost ne zanima u egzistencijalnom smislu. 

 

Prema nasoj istoriji, kolko god bila bogata, imamo vrlo idolatrijski odnos. Svi znamo ko su bili Lazar, Dusan, Uros... znamo cak i po neku bitku da navedemo ili istorijski dogadjaj da opisemo... ali sta se desilo, zasto su bitke vodjene, ko je pobedio, zasto je  to vazno... to niko ne zna.

 

Mislis li da su ti nasi hrabri vladari ratovali zarad svoje slave? Ja volim da verujem da su ratovali zarad prezivljavanja, boljeg zivota... zarad buducnosti. A sta danas ima npr car Lazar od toga? Svi ga znaju, on je istorisjki celebriti. Lazara i Dusana su svima puna usta, i svi se klanjaju njihovim likovima, a koliko ljudi znas koji se klanjaju njihovim delima? Ja ne poznajem nikog.

 

A njihova dela su bila usmerena ka buducnosti... zato ja preuzimam njihovu baklju i nastavljam s njihovim zanosom, a necu da ih brukam time sto cu da ih idolizujem i time sto ce mi glava biti u oblacima dok mi je gujsca u proslosti.

 

 

To ti je ista fora kako kad ljudi pricaju kako je crkva cuvar tradicije, a crkva, kada je nastala, bila je moderna i liberalna ideja

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sta ti imas protiv milojkova, pa vi ste politicki na istoj strani, nemojte medjusobno da se kacite

 

Ја политички више нисам нигде. О свим нашим партијама могу да кажем следеће - ко је вас познавао ни пакао му неће тешко пасти. Не знам, можда решим да оснујем политичку партију. Као Ангела Меркерл, Хришћанску демократску унију. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно је да јавна предузећа и државне институције желе да имају крсну славу. Очигледно је да желимо свештенство у војсци. Очигледно је да жечимо верску наставу у школама...итд...итд...

Људи моји, направимо принципе који прате наш живот.

To niko ne spori, ali ne možeš da dolaziš na slavu i sečeš kolač i više govoriš o politici a ni reči o značenju slave i hrišćanske ljubavi u zajednici!!!

 

Možeš to da mi osporiš kao neistinu?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zato, nego što kad osetiš luft, tvoja debata se svodi na poentiranje. Verovatno nekome to prija u smislu šaljivog provoda na forumu ali zaista nije odgovorno i ozbiljno.

 

Vidiš da samo poentiraš.

 

Eto, jednom ti uputim post pomirljivog tona i saljivog karaktera, a ti ne propustis priliku da me propustis kroz svoju psiho analizu...

 

Braticu, ja tacno znam kakav sam... prestani da me otkrivas samom sebi, nista novo nisi u stanju da mi saopstis, veruj mi ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно је да јавна предузећа и државне институције желе да имају крсну славу. Очигледно је да желимо свештенство у војсци. Очигледно је да жечимо верску наставу у школама...итд...итд...

Људи моји, направимо принципе који прате наш живот.

 

Objasni mi kako javna institucija moze da zeli da ima krsnu slavu? Ali molim te, ovo mi nikako nije jasno.

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...