Jump to content

Митрополит Амфилохије - актуелности и догађаји

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

Citaj Lucu Mikrokozmu ka duhovno blago pa ces videti dubinu i visinu Tajnovidca.

 

Da li ima josh velikih duhovnih pisaca koji nisu sveci? Cak i vecih od Njegosa? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da li ima josh velikih duhovnih pisaca koji nisu sveci? Cak i vecih od Njegosa? 

da li ima nepismenih ljudi koji jesu sveci?

koliko ima svetaca?

hajde ti daj primer kako se "opravdava" necija svetost, posto ,makar meni, nije jasno kakvo objasnjenje trazis.

svaki Crnogorac kog znam smatrao je uvek Njegosa za sveca i drago nam je da se crkva napokon saglasila

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da li ima nepismenih ljudi koji jesu sveci?

koliko ima svetaca?

hajde ti daj primer kako se "opravdava" necija svetost, posto ,makar meni, nije jasno kakvo objasnjenje trazis.

svaki Crnogorac kog znam smatrao je uvek Njegosa za sveca i drago nam je da se crkva napokon saglasila

Znaš kako se kod  Katolika radilo, da se predlog da nekoga proglase za sveca i onda nekome daju ulogu djavoljeg advokata. On treba da nađe argumete koji su protiv proglašenja te ličnosti za sveca i onda videli da se često odbijaju predlozi pa ga ukinuli. Ja mislim da je to ipak dobar način određivanja svetaca

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaš kako se kod  Katolika radilo, da se predlog da nekoga proglase za sveca i onda nekome daju ulogu djavoljeg advokata. On treba da nađe argumete koji su protiv proglašenja te ličnosti za sveca i onda videli da se često odbijaju predlozi pa ga ukinuli. Ja mislim da je to ipak dobar način određivanja svetaca

pa nek advokatiše, niko mu ne brani. neka kaže šta ga muči.

ima raznih svetaca

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da li ima nepismenih ljudi koji jesu sveci?

koliko ima svetaca?

hajde ti daj primer kako se "opravdava" necija svetost, posto ,makar meni, nije jasno kakvo objasnjenje trazis.

svaki Crnogorac kog znam smatrao je uvek Njegosa za sveca i drago nam je da se crkva napokon saglasila

 

 

Kakve to veze ima koga je smatrao crnogorac za sta?

Oces primer cime se opravdava necija svetost? Eto ja sam to pitanje postavio nisam dobio jasan i konkretan odgovor. 

 

https://www.pouke.org/forum/topic/24976-%D1%88%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B4-%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%86/#entry816266

 

 

Ja ne vidim to... skupe se Crnogorci i proglase nekog za pravoslavnog sveca.. valjda trebaju svi pravoslavni vernici zajedno da prihvate nekog kao sveca a ne Crnogorci ili Srbi..

 

kako sam razumeo on je proglasen na nivou jedne eparhije? Meni stvarno nije jasno to "samoproglasavanje" na nivou jednog dela crkve...

 

 

Pa i Car Lazar je Svetac ne vidim zasto i Njegos ne bi bio?

 

 

 

naprimer http://www.pravoslavlje.net/images/1/1c/Mosti1.jpg

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Luci mikrokozmi Njegos je predstavio nepravoslavno ucenje da je covjek izgnan sa neba na Zemlju, ucenje o preegzistenciji dusa itd...

Pjesnicka sloboda, valjda...

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Ja ne vidim to... skupe se Crnogorci i proglase nekog za pravoslavnog sveca.. valjda trebaju svi pravoslavni vernici zajedno da prihvate nekog kao sveca a ne Crnogorci ili Srbi..

 

 

 

Neki referendum?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve to veze ima koga je smatrao crnogorac za sta?

Oces primer cime se opravdava necija svetost? Eto ja sam to pitanje postavio nisam dobio jasan i konkretan odgovor. 

 

https://www.pouke.org/forum/topic/24976-%D1%88%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B4-%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%86/#entry816266

 

 

Ja ne vidim to... skupe se Crnogorci i proglase nekog za pravoslavnog sveca.. valjda trebaju svi pravoslavni vernici zajedno da prihvate nekog kao sveca a ne Crnogorci ili Srbi..

 

nema veze da li je Crnogorac ili Madjar, htela sam da kažem da je u pitanju masa ljudi, a slučajno su Crnogorci :)

ok, vidim da te to pitanje kopka od ranije, pardon sto sam pomislila da provociras

slutim da opet neces dobiti konkretan odgovor jer ja licno ne umem da izracunam koliko je ko svet, ako neko ume nek se javi :)

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neki referendum?

 

Valjda se na taj nacin i proglasavaju sveci. Da ga kompletna crkva proglasi, a ne parche po parche...

 

 

nema veze da li je Crnogorac ili Madjar, htela sam da kažem da je u pitanju masa ljudi, a slučajno su Crnogorci  :)

ok, vidim da te to pitanje kopka od ranije, pardon sto sam pomislila da provociras

slutim da opet neces dobiti konkretan odgovor jer ja licno ne umem da izracunam koliko je ko svet, ako neko ume nek se javi

 

 

 

 

Sto bih provocirao? Ako treba da bude svetac, treba. Samo ja ne vidim zasto treba. 

Eto naprimer CDS nije, a Njegos jeste... zasto to? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam da li znate ali u Kruševcu čini mi se u kapeli koja je u bolnici a slučajno znam čoveka koji je freskopisao, postoji freska patrijarha Pavla za koju je vladika David rekao da će biti bez oreola i bez reči SVETI ali kad je freskopisac završio, toliko je oduševio vladiku da je ovaj rekao - slikaj oreol i dopiši SVETI

 

bilo bi dobro da otac Ivan postavi ovu fresku ako može ili da neko linkuje ako ima na netu

 

iskreno, mene oduševljava ova vrsta slobode - naravno u krajnje pozitivnom smislu i to je ono što vladika David u jednoj besedi kaže - ako Sabor nije odobrio ne znači da je zabranjeno da opitujemo u praksi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дамо да додам на ово што је Дејан написао...

 

Руси су познати по томе, код њих је прво канонизација на нивоу неке епархије , па тек на нивоу Цркве, такве случајеве има и по осталим помесним црквама.

 

Да би неко био канонизован и да би се развио култ и поштовање према некоме, обчино како предлагач и први који канонизује је надлежни архијереј , а Сабор касније и званично канонизује и уноси у календар светих.

 

 

Znam,nego apropo naslova u blicu,kuriru... "Amfilohije proglasio Njegosa za sveca" sam napisao to gore. Da i sveti vladika Nikolaj u tadasnjoj Sabackoj eparhiji(zvanicno,a nezvanicno i sire) se postovao kao svetitelj i njegova ikona je bila uneta na liturgiji, iako je kanonizovan tek 10,15 godina kasnije.

eto

I can't go back to yesterday because I was a different person then.  Alice in Wonderland

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...