Jump to content

Да ли верујете да су ваши упокојени ближњи спашени....?


Препоручена порука

претпостављам да је свако овде од нас изгубио вољену особу која му је много значила у животу....

 

мене интересује - да ли ви верујете, мислите, знате да је та особа већ спашена......кажем већ . јер знамо да други долазак тек предстоји....

 

мислим да одговор на то питање одражава и нашу веру.....стога мислим да сви они који су сав свој живот предали Господу, верују у то....

 

наравно, ту не генерализујем ствари.....на пример, када су у питање убице , самоубице  и још неке друге врсте "тешких" криминалаца...ту је ствар другачија....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не да верујем него знам. Конкретно, ја сам изгубила драгу особу, која је у животу па могу рећи била мргуд, не баш весела и насмејана , Када јој палим свећу за покој душе или када је се сетим, али увек неизоставно видим је насмејану и радосног лика.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам више ближњих, који више нису живи, и сви су ми били вољени. Ја се искрено надам да су у рају и увек када се молим, молим се и за њих.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nekad sumnjam u SVE, i to je neopisivo mučenje. Goreg pakla nema od pomisli da raja (i pakla!) tj. vječnog živvota nema i da je ovo sav 'život'. Znam otprilike da su to faze duhovne borbe...

U svom srcu znam i osjećam da je u vjeri istina i smisao... Znam da i dalje postoje; utjehu mi pruža pomisao da im je u stvari bolje nego nama - pitanje je da li se ovo na zemlji može nazvatti postojanjem. Da li bi, da ne osjećamo čulima, mogli smatrati da postojimo?!

Da li su spašeni ne znam, ima tu raznih (sno)viđenja; ali znam da im je od naših, pa i mojih molitava bolje. I da im prijaju, a da im tuga ne prija.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не да верујем него знам.
:good2:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znam da im je od naših, pa i mojih molitava bolje. I da im prijaju, a da im tuga ne prija.
vise puta sam cula i procitala, da njima nisu potrebne nase molitve, vec nama njihove....ovo je naravno grubo receno, ali nadam se da ste shvatili sta sam htela da kazem....i ja se slazem s`tim....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... и теби буде боље, то није неважно... јер Рај није гарден, то је стање духа... :)  

Jeste, brate, to sam propustila da kažem. Bukvvalno mi bude bolje. Što bi rekli ateisti, silna neka autosugestija i placebo! :) Par riječi, iz srca, umjesto nekoliko (mili)grama hemije...  Ajmo svi da budemo zdravi i radosni, raj na zemlji :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пар умрлих сродника је отишло некрштено или без опела, па се колебам некад. Иначе, да не верујем у њихово спасење; мислим да не бих ни живела.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki dan su u mojim mislima i veoma se često molim za njih. Molitva za preminule je moja velika odgovornost.. barem ja to tako osećam... Ostaje mi da se nadam da ce im moje usrdne molitve biti na spasenje , jer verujem da je Gospod milostiv... više nego što to zasluzujemo... Za sada verujem da su spašeni... i dalje se molim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vise puta sam cula i procitala, da njima nisu potrebne nase molitve, vec nama njihove....ovo je naravno grubo receno, ali nadam se da ste shvatili sta sam htela da kazem....i ja se slazem s`tim....

Ima pokojnika kojima su potrebne naše molitve... nekima hvala Bogu i nisu... svi zajedno smo povezani u vječnoj i svudaprostirućoj ljubavi koja je život i besmrtnost...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ali znam da im je od naših, pa i mojih molitava bolje. I da im prijaju, a da im tuga ne prija.  
 

Ја верујем да сви ближњи, који су у рају, моле се и за нас.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ja se slazem s`tim....

voljela bih imati tvoju vjeru.. tako je lakše...  

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некако увек цвркућем тропар Васкрса кад сам на гробљу, сећајући се печерског монаха. :)

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...