Jump to content

Марко Радосављевић и Негослав (бивши Артемије и Николај) о Литургији

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

11111979_863972110348363_790644181464324

 

 

''Поменута богословска теорија, (=евхаристијско богословље) као својеврсна христолошко-еклисиолошка јерес, у основи је христоборна, будући да уместо Христа, као онтолошку и богословску основу Цркве, поставља Свету литургију, пренебрегавајући основну јеванђелску и историјску истину о томе да је Евхаристију установио управо Сâм Христос, а не обрнуто. Ова теорија је неправославни нанос у богословској и светоотачкој мисли Цркве Божје и представља плод негативног културног и научног утицаја расхристовљеног Запада, где је та богословска измишљотина и настала...'' (Из Посланице са ''Молитвеног црквено-народног сабора'' у Лозници, г. Марка Радосављевића и дружине, код Чачка 2015. године. Потписници су ''Епископ Артемије и хороеписко Николај'')

 

 

 

Да ли је коментар потребан?

 

 

Цела тзв. "посланица"

 

http://eparhija-prizren.org/component/content/article/1366-poslanica-sa-molitvenog-crkvenonarodnog-sabora-2015-loznica-cacak.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 218
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Kod nas je poznata takva istorijska bogoslovska kontroverzija ili spor koji se

da sažet riječima: Da li je papa iznad Koncila (sabora) ili Koncil iznad pape?

 

No, ovdje ova kontroverzija bi se dala opisati ovim riječima:

Da li je Evharistija iznad Hrista ili Hristos iznad Evharistije?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је писао Миливоје, бивши Максим, 100%. Само он може овакве небулозе да испише.

On beše navlačio oblake u Sopoćanima?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Поменута богословска теорија, (=евхаристијско богословље) као својеврсна христолошко-еклисиолошка јерес, у основи је христоборна, будући да уместо Христа, као онтолошку и богословску основу Цркве, поставља Свету литургију, пренебрегавајући основну јеванђелску и историјску истину о томе да је Евхаристију установио управо Сâм Христос, а не обрнуто. Ова теорија је неправославни нанос у богословској и светоотачкој мисли Цркве Божје и представља плод негативног културног и научног утицаја расхристовљеног Запада, где је та богословска измишљотина и настала...'' (Из Посланице са ''Молитвеног црквено-народног сабора'' у Лозници, г. Марка Радосављевића и дружине, код Чачка 2015. године. Потписници су ''Епископ Артемије и хороеписко Николај'')  

 

Ово је чиста еклисиолошко-христолошка јерес. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Artemije može pomoći sebi i svojim sektaškim pristalicama da se vrate u jedinstvo Crkve, ali samo - pokajanjem, svojim i njihovim. To uključuje traženje, lično i pismeno, oproštaja od Patrijarha i Sabora, uz izričito odbacivanje i osudu svih njegovih spisa, napisa, paškvila, kleveta, izjava i tako dalje, izrečenih, napisanih i potpisanih protiv Patrijarha i Sabora.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

11111979_863972110348363_790644181464324

 

 

''Поменута богословска теорија, (=евхаристијско богословље) као својеврсна христолошко-еклисиолошка јерес, у основи је христоборна, будући да уместо Христа, као онтолошку и богословску основу Цркве, поставља Свету литургију, пренебрегавајући основну јеванђелску и историјску истину о томе да је Евхаристију установио управо Сâм Христос, а не обрнуто. Ова теорија је неправославни нанос у богословској и светоотачкој мисли Цркве Божје и представља плод негативног културног и научног утицаја расхристовљеног Запада, где је та богословска измишљотина и настала...'' (Из Посланице са ''Молитвеног црквено-народног сабора'' у Лозници, г. Марка Радосављевића и дружине, код Чачка 2015. године. Потписници су ''Епископ Артемије и хороеписко Николај'')

 

 

 

Да ли је коментар потребан?

 

 

Цела тзв. "посланица"

 

http://eparhija-prizren.org/component/content/article/1366-poslanica-sa-molitvenog-crkvenonarodnog-sabora-2015-loznica-cacak.html

 

:))Just_Cuz_19 :fmqmtx:

 

А колико видим, њима је бре овде грешни Милоје главни!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, то је тај Максим. Он ти је главни кандидат за новог "епископа". Пантелејмон је већ јавно написао да није заинтересован за ту позицију, него би да настави мисионарење. :)

Ово је легендарна Миливојева беседа (која је мене и многе вратила у Цркву) :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TlZOxn2RXTc#t=846

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је легендарна Миливојева беседа (која је мене и многе вратила у Цркву) :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TlZOxn2RXTc#t=846

 

Био сам тамо, ништа посебно али су пре литургије направили атмосферу - такорећи психоделичну.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је чиста еклисиолошко-христолошка јерес. 

 

Апсолутно тачно. У круговима поменуте секте Марка Радосављевића, Негослава Николића и одбеглог Дејана Виловског Литургија се доживљава као својеврсно средство за добијање снаге у подвигу. Читав смисао спасења човека они виде у "удовољавању Господу" подвизима (слично римокатоличкој пракси коју толико осуђују) и "вербалом правоверју" уз острашћену нетрпељивост према Цркви, која је за њих сва, авај, отишла у јерес, па никога не признају нити их ико признаје. Истовремено, с друге стране, они у својој квази-ревности отворено крше бројне каноне Цркве, па тако, донедавни одбегли монах (уз то некдашњи доктор теологије) који се облачио као епископ, рачињеног клирика и монаха поставља за свог "хороепископа", извргавајући руглу целокупно православно предање, о коме са толико жара проповеда.

 

За њих као да не постоји сазнање да управо на евхаристијској заједници оних који у Цркви приносе дарове и који се освећеним даровима - самим Христом - причешћују темељимо и потврђујемо нашу заједницу у Господу. Свето причешће за ове и овакве увек је било нека врста духовног "витаминског напитка" у циљу бољег подвизавања и веће лојалности своме непогрешивом гуруу, који је њихова основна сотириолошка категорија и једина веза са Богом. Литургија је код њих увек свођена на само једну од дневних служби, па је причешће често препуштано тренутном расположењу, како се коме прохте. Управо је ово одсуство разумевања Цркве, које се развило у отворену еклисиолошку и христолошку јерес, ову групу духовно залуталих људи, наше трагичне бивше сабраће, довело прво до раскола, а потом их коначно извело из спасоносног наручја Цркве на беспућа једне религиозне идеологије "Артемизма". 

 

Колико год је њихово одвајање од Цркве трагично за њих и за нас који их још воле и жале као бившу сабраћу, толико је ипак добро и корисно за Цркву јер барем не ометају изнутра нашу Цркву и већ су се развили у класичну секту, која ће пре или касније морати да се и званично региструје као таква да би правно могла да делује. Расколи и јереси у Цркви увек су  били показатељи здравог духа у Цркви, која је стално чекајући покајање заблуделих, само констатовала чињеницу да су се појединци сами својевољно одвојили од заједнице у Христу и утемељили је на својој религиозној идеологији, увек тако неодољиво везаној за своје "непогрешиве" осниваче и вође, по којима је и добијала своје име.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Raskol je bolna stvar ali ne mislim da je loša stvar, kao i operacija, nije lako otići, rizik postoji, posoperativni tok je bolan ali kancrogene ćelije moraš izvaditi da bi zdravo tkivo opstalo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molim da se odgovor oca Save obelezi kao najbolji posto je ubo u sustinu ove pogubne jeresi   8086.gif  :bendoff:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...