Jump to content

Одговор бившег епископа Артемија патријарху српском Иринеју

Оцени ову тему


Препоручена порука

и шта сада имачемо још једну секту у србији о мај год што би рекао мистер Шојић ;)

 

Док биологија не заврши посао. Тамо где затаји теологија проблем решава биологија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Није иста вера, али је иста логика размишљања. Истина је тамо где ми капирамо да смо схватили православно. Ето то.

Није иста ни логика размишљања. Протестанти су се обраћали тадашњем Цариградском патријарху Јеремији, писали му писма и тражили његово мишљење о  питањима вере, иако нису морали јер су нису ни били везани за исток. Протестанти су инсистирали на дијалогу са православнима и иницирали га! 

 

Једноставно нема никаквих паралела са протестантизмом, овде је по среди нешто друго. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да се подсетимо речи чика Марка ...

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Аман људи, ја заиста не знам шта је очекивао Патријарх да му Артемије одговори? Можда је и очекивао овакав одговор? Можда није?

 

мени је сада интересантна изјава вл. Атанасија у оном његовом последњем тексту да Артемије каже да му врате чин и да ће он да оде у пензију. Шта се сада дешава? 

 

Ко зна, можда није уплаћивао стаж па ће му бити мала пензија...

 

 

заиста ми неке ствари нису јасне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И док мислите да сте Нас административно одвојили од Српске православне цркве, знајте да Нас, догматски гледано, од Христа нисте одвојили нити можете, а то значи ни од Српске православне цркве какву нам је основао и предао Свети Сава. Сведочимо Вам да чврст осећај имамо да смо били и, уистину, остајемо у правој Српској православној цркви коју верници најбоље препознају и прихватају.

 

Ово је печат на крај. Остајемо у правој = истинској цркви, и та је српска а не ваша, коју наши верници, а ви немате вернике, објавили ови на БЗВ( јасно је дакле ко дан има ФОТО).

Сад још само да се договоримо чија је СПЦ која је ван "праве СПЦ" јер ако је део васељенске цркве, таман и да има двоје (2) верника ипак је то онда права СПЦ.

Ако пак није онда би требало да је ова Права (ПСПЦ) део васељенске Ц, тј. да је у канонском и евхаристијском јединству са свим осталим помесним Ц.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није иста ни логика размишљања. Протестанти су се обраћали тадашњем Цариградском патријарху Јеремији, писали му писма и тражили његово мишљење о  питањима вере, иако нису морали јер су нису ни били везани за исток. Протестанти су инсистирали на дијалогу са православнима и иницирали га! 

 

Једноставно нема никаквих паралела са протестантизмом, овде је по среди нешто друго. 

 

Протестантизам, као и Маршал Марко, види истину у догми, у теорији, искључиво. Не схвата да истине нема и не може бити ван општења. Раскол убија истину, убија свако исповедање, макар колико оно теоретски исправно било.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ode Marko u laike!

 

Ма какви лаици. Оде Марко у зону сумрака. Бог нека му душу прости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Протестантизам, као и Маршал Марко, види истину у догми, у теорији, искључиво. Не схвата да истине нема и не може бити ван општења. Раскол убија истину, убија свако исповедање, макар колико оно теоретски исправно било.

Нико као протестанти није заинтересован за општење. Они су и покренули екуменски покрет, јер желе општење са свим хришћанима. Код њих  и у теорији и у пракси постоји начело "Јединство у различитости", постоји чак и интеркомунија. 

Наравно не говорим о протестантским фундаменталистима, већ о главним протестантским црквама.

 

Нема овде никаквим додирних тачака са протестантизмом. Оставите протестанте, они немају ништа са овим, ово је проблем унутар Православне цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико као протестанти није заинтересован за општење. Они су и покренули екуменски покрет, јер желе општење са свим хришћанима. Код њих  и у теорији и у пракси постоји начело "Јединство у различитости", постоји чак и интеркомунија. 

Наравно не говорим о протестантским фундаменталистима, већ о главним протестантским црквама.

 

Нема овде никаквим додирних тачака са протестантизмом. Оставите протестанте, они немају ништа са овим, ово је проблем унутар Православне цркве.

 

Марјановићи, човече, метафора. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lacrimosa dies illa
Qua resurget ex favilla
Judicandus homo reus.
Huic ergo parce, Deus:
Pie Jesu Domine,
Dona eis requiem. Amen.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...