Jump to content

Мишљење о САД

Оцени ову тему


Препоручена порука

Meni je Istok, posebno Japan zadrzao tu neku iskru zivota i prefinjenosti koja je cudesna..za razliku od nekada veoma okrutnog i hladnog Zapada... :)
Mоје кумче је већ три пута била у Јапану и фасцинирана је, детаљи које ми је испричала су невероватни :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je Istok, posebno Japan zadrzao tu neku iskru zivota i prefinjenosti koja je cudesna.

Kjoto pogotovo.... 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da nemam svest,oci i dusu i da pride Amerikanci nisu to sto jesu i da ne rade to sto rade,imao bih prelepo misljenje o njima. Mada da se razumemo i da Hitler nije napravio to sto je napravio,verovatno bi i o njemu imao lepo misljenje,ali mislim nije mi pitanje kao takvo shvatljivo,naravno da je bitno ono sto se desavalo i sto se desava.

 

O raznim diktatorima ala Gadafi,Asad i slicno,nekako sam prilicno uveren da mi je ipak bitnije misljenje i stav obicnog coveka u tim zemljama a ne stav plemena ili isisa pa da prosudim i ocenim da li su ili nisu diktatori.Ili da pitam ovaj narod koji upada u ambasade tih zemalja govoreci o losoj situaciji u tim zemljama,borbi za opstanak i zivot u novoj "demokratskoj" njihovoj drzavi.

 

Sutra ce i otvoreno i Putin biti diktator vec se ista prica sprema,sad se objavljuju ljubavnice,skupocene vile,skupoceni avioni sve je to model koji je odavno isproban i postao poznat,sutra ce i on postati i javno diktator i doci ce neko i reci pa kako podrzavate diktatora samo zato sto je protiv Amerike?! i tako neka nebulozna prica,a coveka podrzava 85% Rusa.

 

Ne kazem da sam automatski protiv amerike u svakom pogledu i svakog amerikanca,ali je cinjenica da taj narod vecinski nema problem sa time sta njihovi "sefovi" rade i da cak gledaju to blagonaklono,uziveli su se u tu ulogu spasioca od pozara pravljenjem pozara svuda gde mogu i gde im to treba.

 

Lepo ili ruzno misljenje o njima na osnovu stvarnosti po meni su samo odraz intelektualnog i ljudskog zdravlja odnosno bolesti,a ljude koji podrzavaju tu tvorevinu otvoreno ili pak prikriveno (da,ali...) ili duplo prikriveno (da,ali ovi su diktatori) su za mene nista drugo nego i ljudi koji bi da su se nasli na ovom svetu tamo neke 1939 po nekom mom sudu isto to pricali i za Hitlera i nacisticku Nemacku,posto razlozi opravdanja ovoga sto danas radi Amerika bi bez problema moglo da se prepise i postavi u tu neku 1939 kao i razlog opravdanja tih "intervencija".

 

A ako postavljac teme misli da ovo lose misljenje u nas Srba potice iz loseg ekonomskog stanja,nezaposlenosti i svega ostalog i da bi bilo krucijalno drugacije da imamo dosta para i da smo dobro zaposleni,mislim da gresi...mozda bi taj neki verbalni prkos bio manji,ali opet kolicnik svega na kraju bi bio slican ovome sto i danas imamo kao stav i misljenje. Moje misljenje.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I onda kad ja kazem da je to podrzavanje jedne mafije u odnosu na drugu, meni pricaju da branim ameriku. kako ne.. njihove strane u "datom momentu"....

Sve su to bestidnici i sljam koji gaze po ljudskim zivotima da li ovi elitisti u Americi koji forsiraju neke ratove, ili ovi diktatori koji se sukobe sa njima... ista su to djubrad, sramota je podrzavati bilo koga od njih u bilo kome trenutku.

 

A mene mnogo gnevi kada vidim da neko samo zbog toga st oje protiv amerike podrzava raznorazne diletante... 

 

Ovde je bas ta krupna greska... cak i da pretpostavimo da je recimo jedan Asad samo i jedino bezobzirni diktator, a nije, i onda je mnogo lakse u datom momentu stati na njegovu stranu, jer je zlo sveckih pandura nesrazmerno vece i podmuklije - po kolicini, intenzitetu, kakvoci, svireposti, licemerju.

 

Uostalom, stati u datom momentu uz onog koji je manje zlo, naucio sam bas i upravo iz americkih filmova...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde je bas ta krupna greska... cak i da pretpostavimo da je recimo jedan Asad samo i jedino bezobzirni diktator, a nije, i onda je mnogo lakse u datom momentu stati na njegovu stranu, jer je zlo sveckih pandura nesrazmerno vece i podmuklije - po kolicini, intenzitetu, kakvoci, svireposti, licemerju.

 

Uostalom, stati u datom momentu uz onog koji je manje zlo, naucio sam bas i upravo iz americkih filmova...

 

Zlo je zlo, po meni nije kurpna greska podrzavati "manje uspesne ubice" naspram vise uspesnih. 

 

Ja tu izreku "stati uz manje zlo" shvatam malo drugaciej od tebe.. stajes uz manje zlo samo kada nemas izbora... a ne kada imas i treci izbor.... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осећање истовремене дубоке одбојности али и потребе за активним супростављањем (свако на начин који је њему дат) према мегаломанским и свеопште антицивилизацијским, антикултурним и антихуманим девастирајућим тежњама савремене корпорократије и плутократије - који преко својих добро обучених и верних паса чувара оличених у естаблишменту САД и ЕУ, увек држаних на кратком ланцу и спремних да моментално затру сваког непријатеља својих господара , врше глобалну егзекуцију свега преосталог што се може назвати смисленим и истински живим - неминовно и неизбежно извиру из сваког човека коме је слобода (духовна, културна, државна, национална) суштински конституент и детерминанта мишљења, бића и живота.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Антиамериканизам је, чиними се, феномен светских размера. Не могу да тврдим, али некако кроз медије, са разних страна света допире таква слика. Не треба много лупати главу па доћи до одговора због чега је тако. Лично мислим да је међу обичним Америма велики број оних који исто мисле о тој банди из Вашингтона што и тај свет (то могу ови наши Американци да кажу). А са друге стране конзументски, потрошачки менталитет и поп-култура по угледу на УСА је преовладао свугде у свету. Парадокс.

 

Verovao ili ne, medju samim amerikancima (makar one koje ja znam) potrosacki mentalitet nije nesto zastupljen.. kod njih je vise zastupljen stvaralacki mentalitet.. imaju uglavnom neke hobije u kojima teze da se usavrse.... 

 

neki vole auto trke amaterske, drugi pak racunarima se bave, treci stoalrijom, itd..... 

Dosta njih znam sad (popularno) 3d stampanje ogromne novce trose na 3d stampanje na 3d stampace

dizajniraju projekte itd..

naravno pricam o amerima koje ja znam ne mogu govoriti o vecini... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Антиамериканизам је, чиними се, феномен светских размера. Не могу да тврдим, али некако кроз медије, са разних страна света допире таква слика. Не треба много лупати главу па доћи до одговора због чега је тако. Лично мислим да је међу обичним Америма велики број оних који исто мисле о тој банди из Вашингтона што и тај свет (то могу ови наши Американци да кажу). А са друге стране конзументски, потрошачки менталитет по угледу на УСА је преовладао свугде у свету. Парадокс.

 

Pa ako gledas medije i nije bas,zar ne? Na kom mediju uzmi primer Srbiju na kojoj evo na kablovskoj imas 120 kanala imas izrazito anti americki stav? ja mislim ni na jednom,ali posto slabije gledam tv da se ogradim bar na ovim "vecim" kanalima ni na jednom. A razlog je sto upravo amerikanci i drze te medije.

 

Sto se tice obicnih Amerikanaca,meni je pravi ispit bio dolazak Obame na vlast,dakle Obama je dosao obecao povlaci Ameriku iz ratova,ne pravi nove ratove, peace brate,idemoooo,zaokret u spoljnoj politici...ajde narod ga dovede na vlast. Od tog trenutka doticni povlaci iste i jos gore poteze nego prethodnici Bus i Klinton i sta je narod uradio? Jel ima neki protest u Americi? jel ima neka pobuna? ne i ne.

 

Samim tim taj narod koliko god bio izmanipulisan ili glup ne moze se totalno kao takav ogradi od svega loseg sto dolazi iz Amerike. A da ne pricam ono lose je to sto Amerika radi ALI...ili ALI ti ljudi su tamo diktatori i slicno.

 

U Srbiji u najgorem mraku su postojali anti ratni protesti,mitinzi i ostalo,kad je preko noci mogla da ode glava,a u toj Americi bas nista? diktatura ili?

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Амери изјавили: Побегли председник Јемена је и даље легитимни председник и то се неће променити.''

 

115856_59478193_d6n_5ImDXfU.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zlo je zlo, po meni nije kurpna greska podrzavati "manje uspesne ubice" naspram vise uspesnih. 

 

Ja tu izreku "stati uz manje zlo" shvatam malo drugaciej od tebe.. stajes uz manje zlo samo kada nemas izbora... a ne kada imas i treci izbor.... 

 

Zamena teza, kao i bezbroj puta do sad. Niko ne podrzava ubice, daleko bilo, nije ljudski da to podmeces sagovrnicima.

 

Osim toga, promisli - kad ameri izazovu rat u nekoj zemlji, kao sto vidimo na vise primera ovih godina unazad, kakav je treci izbor? Mislis da u Siriji svi koji ratuju na strani Asada bezrezervno podrzavaju istog? Naravno da ne, ali trenutno nemaju nikakvu dodatnu mogucnost koja je iole ljudska.

 

Inace, ja sam odrastao na cisto americkoj kulturi, ona mi je bila kompletan uzor u ranoj mladosti.

Otud, svakako, i dodatno gadjenje na ovoliku kolicinu licemerja koju sad vidim.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde je bas ta krupna greska... cak i da pretpostavimo da je recimo jedan Asad samo i jedino bezobzirni diktator, a nije, i onda je mnogo lakse u datom momentu stati na njegovu stranu, jer je zlo sveckih pandura nesrazmerno vece i podmuklije - po kolicini, intenzitetu, kakvoci, svireposti, licemerju.

 

Uostalom, stati u datom momentu uz onog koji je manje zlo, naucio sam bas i upravo iz americkih filmova...

 

 

Boldovano je naprosto..... no comment 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Boldovano je naprosto..... no comment 

 

Zasto?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Postoji jedna nit koja se, sigurno, provlači kroz sve generacije glumaca u Ateljeu, a to je ta nit nekog ludila, neke uvrnutosti, blesavosti. Kakvog ludila? One najplemenitije vrste, ludila koje čini umetnost umetnošću, koja je odvaja od prosečnosti, od oponašanja života. Uvek je, tako, bilo značajnih umetnika i značajnih umetnosti. Uvek je postojala ta iskra. To je kao kad gledaš Amerikance na filmu, koji to rade perfektno, ali su glumu učili od Rusa, od Stanislavskog, i onda gledaš Ruse, i vidiš da to rade isto tako perfektno, ali samo još malo bolje, još uvek rade malo bolje, samo za tu jednu iskru, za tu iskru koja se pojavi negde u oku, u nosu, u obrvi. Eto, to samo imaju malo više nego Amerikanci. To je to... E, ta neka iskra postoji u Ateljeu 212, pa možda može da se, u tom smislu, govori o stilu Ateljea 212."

 

Zoran Radmilović

 

***

 

Иначе, то сам и ја осећао за америчку науку, док сам радио тамо. Све је савршено, под конац, али фали та нека "искра". Наравно, имају они и сјајне изузетке. Фајнман не само да је имао ту искру, него и довољно ватре да запали Космос. И потпуно сам убеђен да је само Америка могла да изроди Фајнмана. То је тај њихов парадокс.

 

Bez obzira nisu glumci i ako je to jedna potpuno druga oblast duha ovu opasku, koja je za glumu totalno na mestu, iz temelja ruse Tvejn, Vitman, Po, Chejmbers, Birs, Lavkraft, Hajlajn, Hemingvej, Dik, Simons, Bukovski. Oni ne  samo da nacinom pisanja i tematikom ruse sve kalupe i predrasude o amerikanjskom nego je i vecina njih sami bili ludaci koje ovim Z. Radmilovicevim kateogirijama nemamo gde svrstati. No, meni je nekako bezveze da ove, i jos mnoge druge, velikane knjizevnosti svrstam u neamerikance samo zato da bi mogla da nastavi prostestantkosterilnoantikulturni bla bla trcu propagandni spektakl.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto?

 

 Znas da nisam od onih sto stavljaju no comment samo u retorickom smislu pa kad sagovornik replicira da se no comment pretvori u carsav od posta. To znaci da smatram da fundamentlano gresis u tom postu ali da smatram suvisnim da ulazim u detljnu polemiku oko obrazlozenja. Doduse, nismo od juce na forumu, raspravljali smo o tome vise puta i naprosto kod ovih pitanja se ne slazemo sa pocetnim premisama od kojih krecemo u analizu  situacije.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...