Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

https://www.youtube.com/watch?v=AHEdwB5FKc0

 

Sreo sam prijatelja svog

Sretnog, k o da me posl o Bog
"Nikoga više ovdje neznam," kaže mi
Reci gdje su nam prijatelji svi?
Pa kaže
 
Dao bi sto Amerika,
Sve na svijetu ja bi dao
Tek da sjednem na verandu
Pa uz karte i bevandu brojim valove
 
Gledam u slike on i sin
Kaže da malog zovu Jim
Da prozora kuća ima dvadeset i dva
"Dobro živiš," čudim mu se ja
Link to comment
Подели на овим сајтовима

По гризлију....имамо заведен амерички, народ ван сваке слободе и демократије, потпуно у немогућности да својим гласом на слободним изборима, промене ону малу групицу у вашингтону, који су истински зликовци и највећи светски освајачи а самим тим и моћници???

 

Гризли бреј? Милошевић синдром а?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко би победио кад би се побили Рус и Американац, ко је јачи?

Кинези

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По гризлију....имамо заведен амерички, народ ван сваке слободе и демократије, потпуно у немогућности да својим гласом на слободним изборима, промене ону малу групицу у вашингтону, који су истински зликовци и највећи светски освајачи а самим тим и моћници???

 

Гризли бреј? Милошевић синдром а?

 

Па ево овај смотани је обећавао да прекине ратовање. Зато су га људи и изабрали.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И опет ништа. Што значи да изнутра, у континуитету, постоји "нека сила" која упрљавља стварима и то у континуитету. Е то је моје питање (самом себаи). Шта је то?

 

Не смем да ти кажем, ради твоје безбедности... ;)

 

У сваком случају, није економска потреба нити нека њихова "генетска предиспозиција". Мој закључак је да једноставно кад политичар располаже толиком силом он је у огромном искушењу да је употреби на неки начин. Замисли себе у ситуацији да имаш на располагању толику војску и да ти не може нико ништа. Ту су онда и разни интереси, лобирање, подмићивање...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да у случају УСА није пресудно, јер постоји континуитет

 

Па и не постоји баш континуитет. Они се до Другог светског рата нису пуно мешали у туђа посла, осим Првог. Други св. рат, Кореја, Вијетнам и слично били су борба против тоталитарних режима - за шта можда и постоји некакав аргумент.

 

Бесмислени ратови попут "хуманитарног" напада на СРЈ, Либију, Ирак итд. су новијег датума.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и не постоји баш континуитет. Они се до Другог светског рата нису пуно мешали у туђа посла, осим Првог. Други св. рат, Кореја, Вијетнам и слично били су борба против тоталитарних режима - за шта можда и постоји некакав аргумент.

 

Бесмислени ратови попут "хуманитарног" напада на СРЈ, Либију, Ирак итд. су новијег датума.

Монроова доктрина и радње по Централној и Јужној Америци, рат са Канадом, итд.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па види, ја стварно не знам за тајна друштва и њихове завере...

 

Сврха мог јављања на овој теми је само да укажем на погрешну претпоставку да је богатство САД засновано на ратовању, империјализму итд. Сењор Хуан је то лепо објаснио - то је само нашем народу изговор за песимизам и лењост да било шта промени. То је изговор да се стално кука и ништа не предузима... И тако даље, да се не ражестим превише могу неког ненамерно да увредим...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не смем да ти кажем, ради твоје безбедности... ;)

 

У сваком случају, није економска потреба нити нека њихова "генетска предиспозиција". Мој закључак је да једноставно кад политичар располаже толиком силом он је у огромном искушењу да је употреби на неки начин. Замисли себе у ситуацији да имаш на располагању толику војску и да ти не може нико ништа. Ту су онда и разни интереси, лобирање, подмићивање...

 

 

Power corrupts; absolute power corrupts absolutely

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино што постоји кроз ратове ти је та мала екипа из главног града. А да та екипа сад некако нестане, Амери би и даље били исти као што су сада, само богатији и срећнији.

 

Teško bi Amerikanci bili srećniji bez prepunih zaliha energenata. Manipulacija tržištem nafte i petrodolarom kroz tiraniju (demokratiju sa prvosveštenicima masovnih medija) kakvu svet nije do sada video, ono je što karakteriše SAD.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...