Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Odlicno, sad jos da drzava batali da odrzva infrastrukturu vec kolektivni dogovori izmejdu gradjana-kompanij :)))

 

Aha... taj film u kojem će autoputeve da održavaju građani bez države ćeš da nađeš samo u sekciji nenaučna fantastika... podsekcija: libertarijanske utopije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На основу чега тврдиш да би пропала?

 

Они производе више од 50% нафте коју користе, остатак претежно долази из земаља са којима имају добре односе - Канада, Мексико, Саудијска Арабија итд. Из Ирака увозе можда 1% или тако нешто. Значи, цена би могла да иде горе-доле мало, али ништа посебно се не би десило. Пре пар година бензин је био $2 галон, онда је скочио на $4, сада је поново пао на $2. Шта се десило? Ништа.

 

Значи, то што Ложански и компанија причају нема везе... Није засновано на реалности и бројкама, него они продају оно што иде. Што људи воле да чују.

Немам појма шта прича Лазански на ову тему. Знам да су јако зависни од нафте. Да су војно слаби другачији би сви имали однос са њима.

 

Не желе ништа да препусте случају што се тиче Русије. Вероватно их Руси не би дирали да су доминантни али Амери не желе да ризикују.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha... taj film u kojem će autoputeve da održavaju građani bez države ćeš da nađeš samo u sekciji nenaučna fantastika... podsekcija: libertarijanske utopije...

 

Bm0UZKxCAAA9IGq.jpg

 

Podsekcija: Ideologija Etatizma. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам појма шта прича Лазански на ову тему. Знам да су јако зависни од нафте. Да су војно слаби другачији би сви имали однос са њима.

 

Не желе ништа да препусте случају што се тиче Русије. Вероватно их Руси не би дирали да су доминантни али Амери не желе да ризикују.

 

Jesu zavisni od nafte(svi su) ali tvrdnja da su zavisni od nafte iraka i libije.. je besmislena..... jednostavno se ne slze sa realnim cinjenicam.....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, Авокадо је иначе познат као убеђени етатиста... :)

 

A sta mu je ova tvrdnja ako ne cist etatizam?

Pazi, izjvio je da je nemoguce da grdjani bez vlade i drzave formiraju autoput. Toliko je nemoguce da je to UTOPIJA.

joooj

 

Cis' etatizam,, volim i ja avocada ali ovo je klsicn fortune telling.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово што је Хуан написао је суштина. Наши људи, а и Европљани генерално, ствари посматрају из погрешног угла. Навикли су на европску идеју да се просперитет ствара "одозго", да богатство долази од "јаке државе" која "сређује ствари". Па онда тај свој резон примењују на САД што је погрешно.

 

Фора је у томе да је САД, унутрашње гледано, сасвим другачија од остатка света, јединствена појава у историји. Код њих богатство није дошло "одозго", од државе која је нешто "организовала", него "одоздо" - од народа који се сам организовао и направио чудо. Нису они богати због "јаке државе" која иде около и отима ресурсе, него су богати због свог унутрашњег уређења које је погодно за предузетништво и иновације. Тако је њихов народ створио највећи просперитет у историји и сва ова чуда која видимо око себе. За Европљане је то чудно, јер су навикли на идеју да просперитет долази од некаквих лидера који "решавају ствари", а народ може само беспомоћно да чека да Велики Вођа обезбеди бољу будућност. Звучи познато?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta mu je ova tvrdnja ako ne cist etatizam?

Pazi, izjvio je da je nemoguce da grdjani bez vlade i drzave formiraju autoput. Toliko je nemoguce da je to UTOPIJA.

joooj

 

Cis' etatizam,, volim i ja avocada ali ovo je klsicn fortune telling.

 

 

Па људи нису црни или бели, само што ти, следећи фину либертаријанску праксу, волиш да класификујеш и залепиш етикету, више него леба да једеш. Ни ја не мислим да у овом тренутку аутопутева може бити без држава, из више разлога. Такође нисам баш убеђен да је потпуно одсуство државе из здравства, социјалне заштите, образовања, науке, културе и сличних области добро, а скоро сам сигуран да у овом тренутку није остварљиво, иако верујем да се велики део побројаног може остварити боље и ефикасније преко приватног сектора. И не, нисам етатиста. Класични либерал сам по убеђењу. И да, класични либерали би се сложили са Авокадом и са мном, а не са тобом, у случају аутопутева. Ако не верујеш, прочитај шта су писали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па људи нису црни или бели, само што ти, следећи фину либертаријанску праксу, волиш да класификујеш и залепиш етикету, више него леба да једеш. Ни ја не мислим да у овом тренутку аутопутева може бити без држава, из више разлога. Такође нисам баш убеђен да је потпуно одсуство државе из здравства, социјалне заштите, образовања, науке, културе и сличних области добро, а скоро сам сигуран да у овом тренутку није остварљиво, иако верујем да се велики део побројаног може остварити боље и ефикасније преко приватног сектора. И не, нисам етатиста. Класични либерал сам по убеђењу. И да, класични либерали би се сложили са Авокадом и са мном, а не са тобом, у случају аутопутева. Ако не верујеш, прочитај шта су писали.

 

Nisu ljudi crno beli... ali politicki gledno nisu ni etatisti crno beli. Avokado jeste etatista, mekan etatista, ali opet - etatista.

 

Klsicni? Tesko.. neoliberali mozda, klasicni tesko. :)

 

Jel znash kad je Von Mises raspravlja so friedmanom, hayekom i jos nekom libertarijanskom ekipom "ooptimalne poreze" diskusija se zavrsila tako sto je von mises izleteo iz sobe, sa gromoglasnim recima osude "YOU ARE ALL BUNCH OF SOCIALIST! "

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико сам приметио, Авокадо се слаже са 90% ствари о којима разговарамо. Које и јесу кључне. Ово остало су углавном само "мисаони експерименти"... Бар за сада.

 

 

Ово би на основу http://www.eia.gov/cfapps/ipdbproject/IEDIndex3.cfm?tid=5&pid=53&aid=1# и http://www.eia.gov/cfapps/ipdbproject/IEDIndex3.cfm?tid=5&pid=5&aid=2 било тачно. Осим тога извукао сам дијаграм Total Imports of Refined Petroleum Products (Thousand Barrels Per Day) 

2lsuumo.jpg

Не знам како стоји ствар са увозом за 2013. и 2014...

 

Да, хвала на труду! :)

 

У 2014. се удео домаће производње повећао.

 

Тако се о овим стварима разговара - конкретни подаци, бројке. А не ко Ложански и компанија неке епске приповетке уз гусле.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu zavisni od nafte(svi su) ali tvrdnja da su zavisni od nafte iraka i libije.. je besmislena..... jednostavno se ne slze sa realnim cinjenicam.....

Не гледаш довољно у будућност. Тренутно имају јаку производњу али немају велике резерве, то ће брзо да се потроши. 

http://news.nationalgeographic.com/news/2014/12/141219-fracking-oil-supply-price-reserves-profits-environment/

Са друге стране на Блиском Истоку постоје огромне резерве још неоткривене. 

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Klsicni? Tesko.. neoliberali mozda, klasicni tesko. :)

 

Jel znash kad je Von Mises raspravlja so friedmanom, hayekom i jos nekom libertarijanskom ekipom "ooptimalne poreze" diskusija se zavrsila tako sto je von mises izleteo iz sobe, sa gromoglasnim recima osude "YOU ARE ALL BUNCH OF SOCIALIST! "

 

Мизес је писао да држава треба да помогне оне који су непособни да раде. Али верујем да ти ниси прочитао ниједну његову књигу, је л' тако?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па људи нису црни или бели, само што ти, следећи фину либертаријанску праксу, волиш да класификујеш и залепиш етикету, више него леба да једеш. Ни ја не мислим да у овом тренутку аутопутева може бити без држава, из више разлога. Такође нисам баш убеђен да је потпуно одсуство државе из здравства, социјалне заштите, образовања, науке, културе и сличних области добро, а скоро сам сигуран да у овом тренутку није остварљиво, иако верујем да се велики део побројаног може остварити боље и ефикасније преко приватног сектора. И не, нисам етатиста. Класични либерал сам по убеђењу. И да, класични либерали би се сложили са Авокадом и са мном, а не са тобом, у случају аутопутева. Ако не верујеш, прочитај шта су писали.

 

Хуане, 8086.gif. Тежња ка независности од идеолошких убеђења у размишљању је права реткост, нарочито по интернетима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са друге стране на Блиском Истоку постоје огромне резерве још неоткривене

 

Ja znam da ne volis ameriku i ima ona dosta svari da se pljuje po njoj, ali ovo je jedna od onih gde nemaa osnova, pa moras da pises ovakve nelogicne recenice.

 

 

Мизес је писао да држава треба да помогне оне који су непособни да раде. Али верујем да ти ниси прочитао ниједну његову књигу, је л' тако?

 

A kakve to veze ima sa putevim? Nism procitao knjige smo clanke uglvnom. Opet, kakve to veze ima sa putevim?

Ko se zalaze da drzva treba da uzima od naroda pare, da gradi puteve, je jednostavno etatista.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...