Jump to content

Mozemo li zajedno?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Koji je rezon da bi muslimani u EU

trebali imati svoje posebno pravo?

 

Reciprocitet?

 

U Saudijskoj Arabiji, Pakistanu itd. postoje hrišćani koji tamo imaju dozvoljeno donosit svoje

hrišćanske zakone, ignorovat te tamo važeće a ravanat se isključivo prema tim svojim hrišćanskim?

 

Navedite još neki od tih razloga ko se sjeti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад насилнику попустиш он ће следећи пут тражити још више.

 

 

 

bukvalno si mu pokazao da ce biti nagradjen ako cini nasilje... da nasiljem moze da ti nametne svoju volju.. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da ima, sve se da promjenit, sve se može modifikovat dogovorom, ali će se onda te modifikacije opet kao i sve u Evropi i svi zakoni u EU odnosti NA SVE i na hrišćane i na muslimane i na ateiste, budiste itd. Ali da će jedan zakon vrijediti za sve osim za muslimane ili da će muslimani imati nekakve posebne paralelne zakone i posebno pravo na to nek zaborave. To tako neće moći.

 

Pa dobro, kazem, ubacis "upozorenje" o uvredljivom sadrzaju po verska osecanja ili kako bi to vec strucniji ljudi lepse srocili.

Ali ni oni za sebe ne traže posebne gradjanske zakone a ni posebno pravo. prilagodjuju se okolnostima koje u danoj zemlji zateknu i koje tamo vladaju.

 

Kapiram ja sve to ali situacija je takva da se dobar deo stanovnista ne prilagodjava svakom segmentu zakona, pa razmisljam o tome da li se moze naci neki kompromis.

 

U Saudijskoj Arabiji, Pakistanu itd. postoje hrišćani koji tamo imaju dozvoljeno donosit svoje hrišćanske zakone, ignorovat te tamo važeće a ravanat se isključivo prema tim svojim hrišćanskim?

 

Ma tamo su hriscani u dobroj manjini u odnosu na muslimane. Muslimani su u FR na primer, u stalnoj ekspanziji, u odnosu na Francuze. Ja se samo bojim da ne dodje do slicne situacije kao sto je doslo kod nas na Kosovu. Naime, pre nekoliko desetina godina, SIptari su dole bili obicni pacenici u odnosu na Srbe. Znali su Srbi da budu jako neprijatni prema njima, slusao sam takve price. I onda su se mnozili, mnozili, dobili malo podrske zna se vec od koga pa su rekli, aj sad mi malo da zavodimo red i, sve posle toga znamo kako je ispalo (po Srbe). 

 

Сасвим је јасно да овакви напади не могу да се "спрече". И грађани морају то да прихвате ма колико им звучало непријатно. Једино што може је да људи буду спремни да се бране. Себе и своје вредности.

 

Ja mislim da mogu da se razrede. Samo sto u to ime mora nesto da se "zrtvuje". Posto, ako tako gledamo stvari i ako se ne desi neko "cudo" pa muslimani pocnu da pale iz Evrope, Evropa ce biti u velikom problemu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da mogu da se razrede. Samo sto u to ime mora nesto da se "zrtvuje". Posto, ako tako gledamo stvari i ako se ne desi neko "cudo" pa muslimani pocnu da pale iz Evrope, Evropa ce biti u velikom problemu.

 

ОК, прво ћеш жртвовати слободу говора зато што су неки "увређени" карикатурама.

 

Онда ће они рећи - вређа нас што ваше жене иду непристојно обучене, па ћемо жртвовати слободу одевања и натерати жене да се покривају од главе до пете.

 

Онда ће рећи - вређа нас што приказујете крстове на јавним местима, па ћемо и то жртвовати.

 

Онда ће рећи - вређа нас што не кажњавате прељубнике каменовањем, па ћемо почети да убијамо прељубнике.

 

...

 

Разумеш да то једноставно нема краја?

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, прво ћеш жртвовати слободу говора зато што су неки "увређени" карикатурама.

 

Онда ће они рећи - вређа нас што ваше жене иду непристојно обучене, па ћемо жртвовати слободу одевања и натерати жене да се покривају од главе до пете.

 

Онда ће рећи - вређа нас што приказујете крстове на јавним местима, па ћемо и то жртвовати.

 

Онда ће рећи - вређа нас што не кажњавате прељубнике каменовањем, па ћемо почети да убијамо прељубнике.

 

...

 

Разумеш да то једноставно нема краја?

Razumem ali ja ne kazem da treba zrtvovati slobodu govora, ja sam mislio na primer koji sam dao. Da cenzurisemo, kapiras. Ti kada cenzurises, ti skidas potpunu odgovornost sa sebe u tom nekom smislu "delovanja na drugog". Posto, nisi mogao da delujes na njegova "verska osecanja" npr, da on to sam nije dozvolio. A dozvolio je zato sto je i pored zakonskog upozorenja otvorio nesto za sta zna da ce mu "skoditi". Ti si tu cist ko suza, barem po mom shvatanju.

Evo ako mogu da uporedim sa ovim. Prica mi lik, ima sina 7 godina. Mali sa drustvom gledao onu prank ili skrivenu kameru kako god, sa klovnom sto macolom razbija glave kao prolaznicima, ne znam da l si gledao. 

I klinja 4 meseca nocu ne moze da spava, dete dete se istrumiralo totalno. I znas sta sam ga prvo pitao ja? Prvo sto sam ga pitao kada mi je to ispricao je, "da li taj video na ytubu cenzurisan". To mi je prvo palo na pamet. Ako nije, odgovrne smatram i urednike i postavljace videa, ako jeste odgovoran je i roditelj(dete) koje to gleda, iako je upozoren da je to opasno po njega. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... ali nas tu vučete za nos, mantranjem ukrug i

uokolo sve samih tih istih mantri. Jer sam vidio da s vama nije moguće normalno

diskutovat jer vi kao autisti samo mantrate....

....ustanovio da vi to radite namjerno a ne zato što nešto

niste shvatili ili razumjeli...

....Kakvim vam to crtežom ili mnemotehničkim pomagalom

imam predstavit još da bi vi to konačno shvatili....

alo bre satanin slugo kad ti postavljas retardirane clanke i video klipove koje nikog zivog ne zanimaju i to uzastopno jedno za drugim tebi niko ne kaze da mantras i da si autistican (sto sasvim sigurno jesi jer je izbor na nivou deteta debila koje misli da je zanimljivo).

bljuvotine tvoje prave prirode i vere zadrzi za sebe dok si na pravoslavnom forumu!

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da im treba snishodit isto jednako kao svima, pozvati ih na pridržavanje se važećih zakona i bude mirba EU, ravan Brisel.

Kako bi im ti daljew snishodio.

 

1. Oni ti danas reknu - vrijedjaju ih karikature? Mi ih ukinemo svima!

2. Sutra ti reknu vrijedjaju ih trgovine i mesnice sa svinjetinom? Mi ih ukinemo svima.

3. Prekosutra ti reknu, smetaju i vrijedjaju ih zvona, zvonjenje po crkvama? Mi ih skinemo sa svih crkvi.

4. Zakosutra ti kažu, smetaju nam crkve, nevidi se od njih na džamiju i na kandila za Razaman. Mi ih srušimo sve crkve.

5. Na kraju ti reknu, smetate nam vi, tu ste nam viška.

Mi si spakujeme koferčiće, zamašemoi na pozdrav i pokupimo se svi van?

 

Ili snishodjenjem smatraš da kad oni odluče nekog odkraglovat mi ćemo im još u tome pomoći, na te novinarske bestije poslati naš komando specijalaca koje će ih pohvatati i odmah posadit na avion ravno do Saudijske Arabije da im tamo bude sudjeno po šerijatu i da im tamo odsijeku glave po zakonu a ne da se moraju tako naprezat i cirkuse tolike provodit s nekakvim atentatnicima kako bi odbranili islam i zadovoljili šerijatskim propisima i zakonima?

 

Tako si predstavljaš to snishodjenje?

 

 

Zato sam i napisao, da li im treba "snishoditi", nadam se da znas znacenje te reci.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

alo bre satanin slugo kad ti postavljas retardirane clanke i video klipove koje nikog zivog ne zanimaju i to uzastopno jedno za drugim tebi niko ne kaze da mantras i da si autistican (sto sasvim sigurno jesi jer je izbor na nivou deteta debila koje misli da je zanimljivo).

bljuvotine tvoje prave prirode i vere zadrzi za sebe dok si na pravoslavnom forumu!

 

Napodobně!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da im treba snishodit isto jednako kao svima, pozvati ih na pridržavanje se važećih zakona i bude mirba EU, ravan Brisel.

Kako bi im ti daljew snishodio.

 

1. Oni ti danas reknu - vrijedjaju ih karikature? Mi ih ukinemo svima!

2. Sutra ti reknu vrijedjaju ih trgovine i mesnice sa svinjetinom? Mi ih ukinemo svima.

3. Prekosutra ti reknu, smetaju i vrijedjaju ih zvona, zvonjenje po crkvama? Mi ih skinemo sa svih crkvi.

4. Zakosutra ti kažu, smetaju nam crkve, nevidi se od njih na džamiju i na kandila za Razaman. Mi ih srušimo sve crkve.

5. Na kraju ti reknu, smetate nam vi, tu ste nam viška.

Mi si spakujeme koferčiće, zamašemoi na pozdrav i pokupimo se svi van?

 

Ili snishodjenjem smatraš da kad oni odluče nekog odkraglovat mi ćemo im još u tome pomoći, na te novinarske bestije poslati naš komando specijalaca koje će ih pohvatati i odmah posadit na avion ravnéo do Saudijske Arabije da im tamo bude sudjeno po šerijatu i da im tamo odsijeku glave po uakonu a ne da se moraju tako naprezat i cirkuse tolike provodit s nekakvim atentatnicima kako bi odbranili islam i zadovoljili šerijatskim propisima i zakona?

 

Tako si predstavljaš to snishodjenje?

 

Odgovorio sam vec Griziju na slican post, da ne pisem 2x

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odgovorio sam vec Griziju na slican post, da ne pisem 2x

 

Pisali smo ga valjda istovremeno. Svejedno mi nisi odgovorio na ovo moje pitanje.

 

Ona salamova politika je jasna, komadić po komadić, 

prvo prst pa ruku pa sve ostalo, ali šta s ovim, može li ovako:

 

Ili snishodjenjem smatraš da kad oni odluče nekog odkraglovat mi ćemo im još u tome pomoći, na te novinarske bestije poslati naš komando specijalaca koje će ih pohvatati i odmah posadit na avion ravno do Saudijske Arabije da im tamo bude sudjeno po šerijatu i da im tamo odsijeku glave po zakonu a ne da se moraju tako naprezat i cirkuse tolike provodit s nekakvim atentatnicima kako bi odbranili islam i zadovoljili šerijatskim propisima i zakona?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta se tu kerevecis na ceskom pisi na srpskom ako imas sta pametno da kazes

 

Kad tebi budem htio napisat znaćeš to. Idi si daj ledeni tuš, to smiruje živce, dobro je prije spavanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pisali smo ga valjda istovremeno. Svejedno mi nisi odgovorio na ovo moje pitanje.

 

Ona salamova politika je jasna, komadić po komadić, 

prvo prst pa ruku pa sve ostalo, ali šta s ovim, može li ovako:

 

Ili snishodjenjem smatraš da kad oni odluče nekog odkraglovat mi ćemo im još u tome pomoći, na te novinarske bestije poslati naš komando specijalaca koje će ih pohvatati i odmah posadit na avion ravno do Saudijske Arabije da im tamo bude sudjeno po šerijatu i da im tamo odsijeku glave po uakonu a ne da se moraju tako naprezat i cirkuse tolike provodit s nekakvim atentatnicima kako bi odbranili islam i zadovoljili šerijatskim propisima i zakona?

 

Ne, ne. Samo mislim da ima jos mogucnosti izmedju tih tvojih primera "snishodjenja" i nekog novo globalnog rata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad tebi budem htio napisat znaćeš to. Idi si daj ledeni tuš, to smiruje živce, dobro je prije spavanja.

prvo moje izvinjenje tebi, samo sam hteo da vidis kako izgleda to za sta se ti zalazes i kada recimo dozvolis nekome da pod okriljem slobode govora bukvalno vredja na verskoj osnovi. verujem da ti nije prijalo. pri tome sam postavio stvar upravo onako kako je ti vidis: pravoslavni forum=>ti katolik=>ima da trpis nasu terminologija slobodnog govora (¨satanin slugo¨, ¨debilu¨...itd)

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, ne. Samo mislim da ima jos mogucnosti izmedju tih tvojih primera "snishodjenja" i nekog novo globalnog rata.

 

Hitleru se takodjer snishodilo i kako je to završilo. On rekao hoću Sudete, dobio Sudete. Potom Poljsku, Austriju itd. itd. Da ga nisu zaustavili Rusi pod Staljingradom ne bi se on zaustavio do Vladivostoka. Da bi snishodio moraš  imati nekakvu tačnu predstavu tog snishodjenja prvo a  potom i efekat koji hoćeš njim postići. Dobro, efekat može biti taj da kad mi budemo njima po volji i ne bude im smetalo više ništa na našim zakonima, našoj kulturi, našem vjerovanju i na nama samima oni ne budu više tražiti niti iznositi dalje zahtijeve. No, to bismo morali biti isti kao oni - muslimani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...