Jump to content

Mozemo li zajedno?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa dobro, nije to bas tako lako brate.

Ima puno muslimana u EU, koji su tu rodjeni. Nije lako sada reci, kome se ne svidja, moze nazad. Evo i zasto....

Gle, oni su takodje zajedno sa svim drugim stanovnicima Evrope prozivljavali njenu transformaciju. Moramo priznati da se civilizacija u poslednjih 3,4 decenije dosta promenila. E sada, jednostavno, zaziveli su neki trendovi (koji su po "evropskom zakonu") ali koji ne odgovaraju, pa cak i mogu vredjati njihova religijska ubedjenja. Samim tim, ja licno smatram da se po tom pitanju mora uciniti nesto, da ne bi doslo do vecih sukoba.

Jer, njihov broj u Evropi nije zanemarljiv, a rapidno raste iz dana u dan, na raznim lokacijama.

Tako da ono, nisam siguran kako Evropa moze da se izbori sa tim, dao sam samo jedan predlog...

 

Та цивилизација је брате тешком муком стечена. И не можемо да је се одрекнемо само зато што је неко "увређен"...

 

Свему можемо да се прилагодимо, али не можемо - и не смемо - да се "прилагођавамо" некоме зато што прети насиљем. Тиме смо погазили темеље слободе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ме неко лепо замоли - е брате, немој молим те да то радиш, смета ми - врло радо би му изашао у сусрет.

 

Ал` кад извади пушку ту онда другачије разговарамо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma okej. Nisam mislio na to.
 

Nego eto, samo sam dosao na ideju, posto kapiram da ce i dalje postojati onakve novine gde se na primer ismejava Muhamed a to muslimane vredja (ne mislim samo ove sto pucaju nego kapiram sve), i onda im se "izadje u susret" cenzurom, tacnije upozorenjem.
Znaci, imamo evropsku slobodu govora sa jedne strane koja nije potisnuta i sa druge strane zakonsko upozorenje da "citaju te stvari na svoju odgovornost" pa samim tim i "svojevoljno rizikuju" da budu uvredjeni.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto si toliko agresivan prema meni, pa nisam mislio nista lose. Opusti se covece malo. :)

U redu, znaci zakon ne treba menjati i to je to. Skapirao sam te sad.

 

Dobro si primjetio da sam agresivan a ne samo prema tebi već i prema Gordani

a to zato što smatram da glupi niste ali nas tu vučete za nos, mantranjem ukrug i

uokolo sve samih tih istih mantri. Jer sam vidio da s vama nije moguće normalno

diskutovat jer vi kao autisti samo mantrate sve to isto po milion puta a u raznim

obmjenama i verzijama i ustanovio da vi to radite namjerno a ne zato što nešto

niste shvatili ili razumjeli. Šta ima na tom toliko neshvatljivog da zakoni u Evropi

vrijede i imaju vrijedit za sve jednako? Kakva je to sad vama nerazumljiva filozofija?

Kakvim vam to crtežom ili mnemotehničkim pomagalom

imam predstavit još da bi vi to konačno shvatili i razumjeli?

Ili jednostavno trollujete što bude sigurno taj vaš slučaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro si primjetio da sam agresivan a ne samo prema tebi već i prema Gordani

a to zato što smatram da glupi niste ali nas tu vučete za nos, mantranjem ukrug i

uokolo sve samih tih istih mantri. Kad sam vidio da s vama nije moguće normalno

diskutovat jer vi kao autisti samo mantrate sve to isto po milion puta a u raznim

obmjenama i verzijama ustanovio da vi to radite namjerno a ne zato što nešto

niste shvatili ili razumjeli. Šta ima na tom toliko neshvatljivog da zakoni u Evropi

vrijede i imaju vrijedit za sve jednako? Kakva je to sad vama nerazumljiva filozofija?

 

Gle, ja sam na onim prethodnim temama stvarno imao par situacija da nisam razumeo sagovornike odredjene.

Ali ja sa njima uopste nisam diskutovao o problemu postovanja EU zakona, ako si citao lepo o cemu sam ja tamo pisao.

Ja sam tamo pisao o svom vidjenju problema provokacije i vredjanja odredjenih medju ljudima, njihovim uzrocima i posledicama u praksi i tako dalje.

E sada, da se vratim na ono o cemu govorimo trenutno.

Sto se tice "Zakona u Evropi" to je lepo i kapiram ja tebe o cemu pricas. Ali ja sam ovde postavio jednu mogucu realnu situaciju a to je da, nekoliko miliona gradjana iste te Evrope na primer, ima "problem" sa odredjenim prakticnim sprovodjenjem aktivnosti koje su po zakonu EU. Sta onda raditi?

Razumeo sam tvoj odgovor, zakoni su zakoni i moraju se postovati. Ko nece, treba da istupi iz Evrope i to je okej. To je tvoje misljenje i ja postujem. 

Ako zaista bude tako, videcemo kako ce se dalje odvijati situacija i to je to.

Znaci, ponavljam, nisam nista "mantrao namerno" ni na jednoj temi do sada, jednostavno nemamo bas isto vidjenje situacijie i bilo bi lepo da postujes moje misljenje kao i ja tvoje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zeznuta situacija žešće.

 

Sa jedne strane, kontam ljude koji misle da ludake ne treba provocirati, jer se dosada nijedna država nije pokazala sposobnom da zaštiti svoje građane od napada ovih umobolnika.

 

S druge strane, povlačenje pred njima vodi isto u katastrofu jer će postajati sve veća i prisutnija opasnost dok na kraju potpuno ne unište temelje zapadnog društva, što im je i cilj i sami priznaju sa onim mapama koje objavljuju.

 

Većina njih nisu imigranti koje možeš da deportuješ nazad ako počnu da prave probleme, jer ne postoji 'nazad', rođeni su u Evropi i imaju EU pasoše.

 

Da vojno poraziš ISIS, Al Kaidu i ostale isto ne možeš, jer to nisu države sa gradovima, teritorijom i vojskom koji bi bili jasna meta, nego gerilci raštrkani po celom Bliskom Istoku i Africi. A operacije sprovode svuda po svetu.

 

Blage veze nemam šta bi bilo rešenje...

 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.... mislim problem je nasilje i kriminal, po meni je uvek za to idealno resenje dozvoljavanje da svako nosi oruzije..

 

problem nisu ni muslimani ni islam.. vec kriminalci spremni na nasilje iz religijskih motiva..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.... mislim problem je nasilje i kriminal, po meni je uvek za to idealno resenje dozvoljavanje da svako nosi oruzije..

 

problem nisu ni muslimani ni islam.. vec kriminalci spremni na nasilje iz religijskih motiva..

Bogami, kod ovih ni oruzje ne pomaze.

Sta ti vredi pistolj u ruci kad krene baja koji je vec odratovao pola Afrike, da tambura sa masinkom i ekplozivima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bogami, kod ovih ni oruzje ne pomaze.

Sta ti vredi pistolj u ruci kad krene baja koji je vec odratovao pola Afrike, da tambura sa masinkom i ekplozivima...

 

Makar imas neke sanse naspram olovke i nenaoruzanog policajca...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ja sam ovde postavio jednu mogucu realnu situaciju a to je da, nekoliko miliona gradjana iste te Evrope na primer, ima "problem" sa odredjenim prakticnim sprovodjenjem aktivnosti koje su po zakonu EU. Sta onda raditi?

 

Milioni Jevreja su konstantno 20 vijekova imali problem sa svojim životom izvan Izraela bilo gdje u svijetu, Evropi, Africi, Aziji jer pravovjerni Jevrej bi trebao da živi u jevrejskom ghettu, zidinama ogradjenom kvartu sa kapijama koje se noću zatvaraju a ujutro otvaraju itd. Tim ne mislim na varšavski gehtto za 2ww i nacista već za ono značenje ghetta koje su imala sve do 2ww i varšavski, berlinski, amstredamski i praški itd. jevrejski gehtto. Trebaš čuti šta je rekao o tom vrhovni rabin praški (češki i slovački) Karol Sidon. Gettha su stvorena kako bi samim Jevrejima olakšala život prema njihovim pravilima. Nemam sad vremena upuštati se u detalje i primjere koji to potvrdjuju. Navedem samo jedan sa ključevima. Ključeve pravovjerni Jevrej ne može nositi sa sobom ni od auta ni od stana a ghetta su im omogućavala to pravilo ispoštovati. Medjutim kako su ta ghetta rasformirana i ne postoje više život im je tim mnogo komplikovanijii za dodržovanje daleko strožih i zahtjevnijih pravila od bilo kakvih islamskih nego kad bi živjeli u ghettu. Ali ni oni za sebe ne traže posebne gradjanske zakone a ni posebno pravo. prilagodjuju se okolnostima koje u danoj zemlji zateknu i koje tamo vladaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OK, da ne sirimo pricu. Znaci nema nikakvih modifikacija dosadasnjeg zakona o cenzuri, da tako kazem.

 

Nema, niti ja vidim da je to resenje.... time sto ces pljackasu  da dajes pare.. nece da ga spreci da ti trazi jos... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја то гледам нешто слично ономе што је урадио Хитлер. Искористио слободне изборе да дође на власт а онда завео диктатуру. Тако и исламисти, искористе дате слободе да би једнога дана преплавили (демографски) Европу а онда наравно зна се, шеријат. 

 

To i pokusavaju, ocigledno...a gusenje kritike je prvi korak ka tome....

 

Zato su se svi digli na noge... da saseku problem u korenu..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema, niti ja vidim da je to resenje.... time sto ces pljackasu  da dajes pare.. nece da ga spreci da ti trazi jos... 

 

Кад насилнику попустиш он ће следећи пут тражити још више.

 

Сасвим је јасно да овакви напади не могу да се "спрече". И грађани морају то да прихвате ма колико им звучало непријатно. Једино што може је да људи буду спремни да се бране. Себе и своје вредности.

 

Погрешан је одговор увођење државне контроле кретања и слично. Јер то је пораз. Правиш управо оно што дивљаци желе - насилно и неслободно друштво. Нажалост, то је управо пут којим западне државе иду. Није да им не одговара. Кец на једеаес`.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OK, da ne sirimo pricu. Znaci nema nikakvih modifikacija dosadasnjeg zakona o cenzuri, da tako kazem.

 

Naravno da ima, sve se da promjenit, sve se može modifikovat dogovorom, ali će se onda te modifikacije opet kao i sve u Evropi i svi zakoni u EU odnosti NA SVE i na hrišćane i na muslimane i na ateiste, budiste itd. Ali da će jedan zakon vrijediti za sve osim za muslimane ili da će muslimani imati nekakve posebne paralelne zakone i posebno pravo na to nek zaborave. To tako neće moći.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...