Jump to content

Србине брате, Српкињо сестро - да ли волиш своје српско порекло?


  

50 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли волите чињеницу што сте Србин / Српкиња?

    • Да
      35
    • Не увек
      5
    • Не баш
      0
    • Углавном не
      0
    • Не
      2
    • Нисам Србин / Српкиња
      2
    • Нисам "оптерећен" тиме
      6


Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Српска спарта, олтар Српства, бастион српске слободе... :bendoff:

 

cetinje-etnografski-3.jpg

http://cetinje.travel/wp-content/gallery/etnografski-muzej/cetinje-etnografski-3.jpg

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осим свадбе, ничег другог српског нема :)

А и боља је ова верзија

https://www.youtube.com/watch?v=B3HGwLqPpNM

Што? Имаш неки проблем? :)))

 

Ова је боља верзија... Успут ова са Сајом се "не види"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje možete vidjet i te sve druge Srbe,

i još neka vama dosta neobična videa:

https://www.pouke.org/forum/topic/30707-етно-музика-света/?p=1226508

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje možete vidjet i te sve druge Srbe,

i još neka vama dosta neobična videa:

https://www.pouke.org/forum/topic/30707-етно-музика-света/?p=1226508

Биби! Има л` так`и неки снимак из Босне? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Биби! Има л` так`и неки снимак из Босне? 

 

Ima, to sam vam već pokazivao

ali ga neki još možda nisu vidjeli:

http://goo.gl/t3Zx5Q

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам зашто  :.mislise.  Али да сам глумац и да требам да одиграм неку сцену са плакањем... Не би ми требале вештачке сузе... "Довољна" би била (а не умем да објасним зашто-песма је релатвно "неутрална") Тркуљина нумера "Лепе моје црне очи" у изведби њега , Ајрана Тиена и Метрополиса... Моћно брате!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А кад смо већ код суза... Може и мастерклас Небојше Глоговца и покојне Милеве Жикић из "Мој рођак са села"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Шта је ово, сунце ти пољубим?! Све трчим кроз кућу, дижем три прста и вичем Србија!  :kolcecb3hb8:  

Ау, између њих и трубача - па, неријешено је и после продужетака, а и после пенала!

 

Не знам је ли ико жив од ове екипе, јер је ово било скоро прије 30 година, али њихови наследници ће да ми пјевају, тј. свирају на свадби!  0511_music

 

Кад смо већ кренули са "Маршом..."

 

 

Да, јесам, јако. Све док момента док нација не постане битнија од вјере и све до момента док се прича о позитивним и негативним нашим странама, без да умијешамо друге! Ово причам из свог угла.

 

 

Montenegrin_cap.jpg

 

Мука ми да сликам покојног ђеда капу која је иста оваква, па ћу искористити ово узето одавде:

 

http://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A6%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гласао сам за опцију "Не увек" из разлога што постоје разни ликови и одређене негативне особине нашег народа којих се стидим када дођу до изражаја. Међутим, сматрам да су те негативне особине силом историјских (не)прилика ушле у наш сербски народ и ту се развиле. Нису његов природни део.

 

Србија је једна дивна земља, срБски народ је један диван и велики народ који има чине да се поноси и има шта другима да понуди. Али је и један од најнапаћенијих и најнападанијих народа, те многи храбри и поштени погинуше, а млаки и љигави преживеше и оставише потомство са свим својим особинама и васпитањем... до данашњих дана. Ипак, семе храбрости, поштења, морала, домаћинског понашања... је у нама, и ако га негујемо и развијамо можемо повратити стару славу наших предака и створити Велику и славну Србију(не мислим на територију). Али то од нас зависи.

 

Један видео прилог да мало разведрим овај свој пост

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bgs1cbSJhdk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...