Jump to content

Mediji uče našu decu da budu promiskuitetni, pijani, istetovirani, izbušeni i glupi kao noć

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mi generalno kao narod gresimo prilikom vaspitavanja dece. I nasi roditelji su gresili i njihovi verovatno ... Suvise smo emotivni i razmazimo decu. Ovi ovde to rade drugacije, vec sa 15 godina klinci su na sljaci i to muskoj, a od love koju dobiju deo daju roditeljima za troskove ...od malena se uce radu i obavezama ...

 

Slazem se sa tobom 100 % ali ovde i da oces da obezbedis za dete sljaku - ne mozes. Tamo imas gomilu poslova koje mogu da rade po 3-4 sata dnevno ili samo za raspust, ovde toga nema.

 

Pre su bile one komunjarske radne akcije, ali nista dok dok covek ne dobije paru za rad u ruke, ne shvati vaznost rada.

 

Ja imam snove ( sta bih voleo da radim) ali traazim da zaradim paru kvalitetnu bilo kako... evo krenuo sam da ucim web develomplement da pokusam to da naucim i mozda zaradim neku kintu, pa ako se snovi ostvare super.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma svaka generacija priča istu priču...ovi danas su najgori, nekad se znao red...itd.

 

:)

 

Ni nostalgija nije kao što je nekad bila...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi generalno kao narod gresimo prilikom vaspitavanja dece. I nasi roditelji su gresili i njihovi verovatno ... Suvise smo emotivni i razmazimo decu. Ovi ovde to rade drugacije, vec sa 15 godina klinci su na sljaci i to muskoj, a od love koju dobiju deo daju roditeljima za troskove ...od malena se uce radu i obavezama ...

Slazem se sa tobom 100 % ali ovde i da oces da obezbedis za dete sljaku - ne mozes. Tamo imas gomilu poslova koje mogu da rade po 3-4 sata dnevno ili samo za raspust, ovde toga nema.

Pre su bile one komunjarske radne akcije, ali nista dok dok covek ne dobije paru za rad u ruke, ne shvati vaznost rada.

Ja imam snove ( sta bih voleo da radim) ali traazim da zaradim paru kvalitetnu bilo kako... evo krenuo sam da ucim web develomplement da pokusam to da naucim i mozda zaradim neku kintu, pa ako se snovi ostvare super.

Slazem se, nema posla pa ima i toga ali ima jedna druga stvar, i oni kod nas koji imaju para i mogucnosti da uposle decu to obicno ne rade, sto je ovde upravo obrnuto. Oni koji imaju recimo svoju firmu, prvo svoju decu ubace u masinu i uvek su upravo oni ti koji najvise rade.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slazem se, nema posla pa ima i toga ali ima jedna druga stvar, i oni kod nas koji imaju para i mogucnosti da uposle decu to obicno ne rade, sto je ovde upravo obrnuto. Oni koji imaju recimo svoju firmu, prvo svoju decu ubace u masinu i uvek su upravo oni ti koji najvise rade.

 

Moje kolege sa fakulteta (pravnici) koji su najbolji studenti su redovno sinovi advokata i sudija koji od kad znaju za sebe znaju sta ce biti (pravnici) i odavno prate svoje roditelje u poslu, pomazu im itd.

 

I sto je najbolje ceka ih poso odma posle zavrsetka.

 

Oni najbolje prolaze, ne samo kao studenti vec ovako sto se tiche karijere - opremeljni su i obezbedjeni.

 

Kako mi rece jedan drugar - ja sam od srednje skole znao moju "poslovnu sudbinu"

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slazem se, nema posla pa ima i toga ali ima jedna druga stvar, i oni kod nas koji imaju para i mogucnosti da uposle decu to obicno ne rade, sto je ovde upravo obrnuto. Oni koji imaju recimo svoju firmu, prvo svoju decu ubace u masinu i uvek su upravo oni ti koji najvise rade.

Moje kolege sa fakulteta (pravnici) koji su najbolji studenti su redovno sinovi advokata i sudija koji od kad znaju za sebe znaju sta ce biti (pravnici) i odavno prate svoje roditelje u poslu, pomazu im itd.

I sto je najbolje ceka ih poso odma posle zavrsetka.

Oni najbolje prolaze, ne samo kao studenti vec ovako sto se tiche karijere - opremeljni su i obezbedjeni.

Kako mi rece jedan drugar - ja sam od srednje skole znao moju "poslovnu sudbinu"

Pa tako ti je i ovde ali ne samo za advokate vec i za mehanicare, pekare, stolare...

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa tako ti je i ovde ali ne samo za advokate vec i za mehanicare, pekare, stolare...

 

Ovde je samo za advoakte. Posto ostali nemaju posla.

Od mog drugara cale je stolar, i bas pratim one tvoje postove o stolarstvu i razmisljam se koliko oni jedva sastavljaju kraj sa krajem.

 

 

Ocu da ubacim jednu zanimljivu razliku izmedju zapada i nas..

Taj ortak(ciji je cale stoalr0 je otisao na poprilichno visoko obrazovanje, radi master u Hamburgu iz matematike a bio je kod tebe u italiji do skoro na skolovanu. Na srecu dobio je stipendiju direktno iz evrope.

 

Inace ja sam bio jedan od losijih djaka u srednoj i on je tu bio barabar sa mnom. Na fakultetu je bio redovan polagao je ispite ali nije imao nikakav zavidan prosek, prsecno sestica i sedmica.

 

Kada je konkurisao na taj italijanski univerzitet, dobio je stipendiju zbog kvaliteta motivacionog pisma. Dakle uopste im nisu merkali proseke na kantar kao sto rade kod nas.

 

Mnogo mnogo stvari tamo rade kvalitetnije nego kod nas - to je fakat.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Piše: Mirjana Bobić – Mojsilović

 

35676fz5.jpg

Izgleda da je mnogo toga ovde otišlo dođavola. Društvo koje je izgubilo moralne vrednosti, suočeno je sa lošim vestima. Jezive tragedije mladih ljudi, alkohol, sumanuta vožnja, nasilje na sportskim događajima, nasilje na ulicama, maloletni kriminalci koji zlostavljaju i pljačkaju starce, to je, rečju, strašni bilans protekle dve nedelje.

Sa druge strane, mediji se gotovo utrkuju u promociji besmisla – pornografija nasilja, materijalne oblapornosti i stvarne pornografije (na društvenim mrežama sve vrvi od golih zadnjica i grudi) samo doprinosi ludilu koje ovde uzdrmava sve društvene segmente. Iako često akteri, mladi ljudi su zapravo žrtve.

Neverovatno je koliko neopaženo, i skoro bez ikakve reakcije prolaze koncepti „modernosti“ koji se kroz razne stereotipe o mladima proturaju kao novi poželjni modeli ponašanja. Jedna kompanija, na primer, u svojoj reklamnoj akciji ovih dana poziva mlade ljude da fotografišu svoje tetovaže i svoje pirsinge, a „najbolji“ (najluđi?) će kao nagradu dobiti kompjuterske igrice, mobilni telefon ili neku sličnu modernu i prestižnu igračku. Nema zbora da je ova akcija usmerena ka klincima, a onome ko zaista želi da vidi poruka je jasna: u jednom olakom, prividno opuštenom tonu, deci se sugeriše da je veoma šarmantno ako su tetovirani ili izbušeni. Normalnom čoveku se od ovoga diže kosa na glavi – nije teško pretpostaviti da će neka deca potrčati da se tetoviraju ili buše obraze, da bi dobila kompjuter na poklon.

Uopšte me ne bi čudilo da uskoro pokrenu akciju poklanjanja digitalnih fotoaparata za konkurs za tinejdžerke za najbolji selfi sopstvene zadnjice. Skrivena poruka glasi – budi majmun i radi šta ti se kaže, a za uzvrat ćeš dobiti nagradu. U čemu je tu izuzetnost, osim u psihologiji stada – najbolje ovce, najbolje prolaze?

Do duše, to je samo trend koji stiže iz epicentra Velikog Brata, u kome je pornografija i sredstvo i cilj: idol mladih je tetovirana i besprizorna Majli Sajrus koja, isplaženog jezika, bukvalno jaše ogromni penis na svojim nastupima. Koncept besprizornosti i kao „političko sredstvo“ je i pokret FEMEN, čije članice, gole, vrše nuždu po slikama političkih protivnika u istočnoj Evropi, i za to su gromoglasno podržane od globalističkih medija kao „prava stvar“ i borci za demokratiju.

Ogavno postaje normalno, a pornografski diskurs u savremenoj kulturi ne vidi samo onaj ko je slep. Pa ipak, zanimljivo je kako ovde niko nije reagovao na pokušaj „suptilnog“ preoblikovanja mladih, po standardima koji stižu sa globalnih mreža. Skandalozan primer može se videti u jednoj ovdašnjoj reklami u kojoj nekoliko lepih i mladih devojaka vrši malu nuždu nad pisoarima u muškom toaletu. I, kako jedan mladić meri svoj penis. I kako nekoliko devojaka u donjem vešu jure jednog gologuzog dečka, verovatno na ekskurziji. I kako jedan mladić masturbira. I kako su na nekoj pijanoj žurci jednog dečka lepljivim trakama zalepili za plafon. I kako je sve to, ono što mora da se uradi pre tridesete godine. I kako to znači da si uradio nešto o čemu će svi pričati.

Osim što niko normalan ne želi da vidi bilo koga na klozetskoj šolji, ni u životu ni na televiziji, radi se o mnogo perfidnijoj stvari. Šta devojke smaknutih gaća traže nad pisoarima u muškom ve-ceu? I zašto treba da se uradi nešto o čemu će svi pričati? Priča o devojkama u muškom ve-ceu, zaslužuje poseban esej (i u skladu je sa aktuelnim i vrlo moćnim pokretom ukidanja razlike među polovima), ali ništa nije slučajno. Ovo je samo deo globalnog pokreta koji uči generacije koje stižu – ne da je važno do tridesete naučiti bar jedan strani jezik, završiti neku školu, biti najbolji u nekoj veštini, u sportu, nego da život nema smisla ako nisi promiskuitetan, pijan, tetoviran, izbušen i glup kao noć.

To je život koji se reklamira.

A u stvari, jedino što svaki mladi čovek mora da uradi pre tridesete godine je – da ukapira šta mu rade mediji.

(Večernje novosti)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zašto nam djeca ne znaju razmišljat svojom glavom i odvojit dobro od zloga... (ljeničine, neodgovorni, žive od danas do sutra i nemaju ambicije, cekaju da se nesto dogodi, ne idu u susret dogadjajima)

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да све иде ка томе да се створе дебилне генерације неспособне за здраво расуђивање о животу.

Зашто се то ради? Недавно је о томе писао један од напознатијих математичара света (заборавио сам како

се човек зове). Дакле, како математичар каже, центри моћи преко медија и на сваки други начин шире такав

систем вредности зато што образован човек са здравим системом вредности није добар потрошач.

 

У читавој причи држава сноси највећу одговорност зато што законски није уредила такве ствари. Ми у медијском

протору имамо гомилу кућа са националном фреквенциом које емитују 24 сата чистог смећа. Ту се у мањој или већој мери сврстава и национални сервис. Нисам могао да верујем својим очима када сам једног дана у преподневним сатима на једној од телевизија, мислим да је био РТС, видео неку емисију која се између осталог бавила питањем од чега човек умире приликом вешања. Где се дедоше емисије попут коцкице, опстанка и многих других?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zašto nam djeca ne znaju razmišljat svojom glavom i odvojit dobro od zloga... (ljeničine, neodgovorni, žive od danas do sutra i nemaju ambicije, cekaju da se nesto dogodi, ne idu u susret dogadjajima)

Zato sto se covek kroz odrastanje formira ucenjem od svoje okoline. Deca kao takva postaju onakve licnosti kakvim ih okolina pravi (naravno ne treba izuzeti ni licne karakterne osobine koje su nam date). Sto se tice razdvajanja dobra od zla, to je mudrost koja se uci kroz ceo zivot, dosta je pretenciozno ocekivati od mladih osoba da ovladaju tom vestinom, u potpunosti naravno.

Ako malo bolje pogledas realnost, shvatices da ni odrasli ne znaju da razmisljaju svojom glavom, stavise ja mislim da je to veoma retka sposobnost kod obicnog coveka. Pa kako onda da to ocekujemo od dece.

Znaci, deca su nam onakva kakve ih mi odrasli napravimo, to ti je po meni filozofija oko ove price. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto se covek kroz odrastanje formira ucenjem od svoje okoline. Deca kao takva postaju onakve licnosti kakvim ih okolina pravi (naravno ne treba izuzeti ni licne karakterne osobine koje su nam date). Sto se tice razdvajanja dobra od zla, to je mudrost koja se uci kroz ceo zivot, dosta je pretenciozno ocekivati od mladih osoba da ovladaju tom vestinom, u potpunosti naravno.

Ako malo bolje pogledas realnost, shvatices da ni odrasli ne znaju da razmisljaju svojom glavom, stavise ja mislim da je to veoma retka sposobnost kod obicnog coveka. Pa kako onda da to ocekujemo od dece.

Znaci, deca su nam onakva kakve ih mi odrasli napravimo, to ti je po meni filozofija oko ove price. :)

Misliš odrasli u našoj regiji što se vidi po stanju naših neovisnih država ? Da naši ne znaju ali odrasli u bogatim zemljama Europe i svijeta znaju razmišljat i to još kako.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To djeca sam samo onako, djecom ipak upravljaju roditelji. Prije svega mislim na omladinu do 25 godina to su vec u velikomu odrasli ljudi ali vidimo da ni oni nisu sposobni bilo što naučit, a priznajmo nemaju ni od koga. Pravi obrazovani ljudi kriju se u zadnjih 20 godina iz ne znam kojeg razloga a djecu, odnosno mlade nam podučavaju stoja, ceca i ostali učitelji i učiteljice.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne treba nam cenzura i zakonsko uređivanje, nego nam treba bar jedan kvalitetan medij, sa integritetom i profesionalnim novinarima.

 

Не спамуј, о бајкама се прича у подфоруму ”књижевност”.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...