Jump to content

Шта ми можемо учинити да се Архиепископ Јован охридски ослободи?

Оцени ову тему


Препоручена порука

мени се онда јавља питање каква је вера водећих људи тзв МПЦ, када свесно стоје у расколу због пара?

 

У праву си! Али исто се може поставити и за водеће људе СПЦ ... како држе у немилости цео један православни народ због кеша и свађа око касе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 112
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ко издржи до краја спасиће се. Ако Бог да, иконе ће се сликати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, да би се ослободио Архиепископ Јован, постоје главно два начина:
1. Да пред суда докаже да је невин о финансијске малверзације, тј. о пренамени материјалних средства.

2. Да архиепископ Јован призна кривица (за финансиске малверзације) и да потражи помиловање (амнестија) од стране председника Републике Македоније. 

3. Да га скупштина Републике Македоније аболира.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар није оно да је свако невин док се не докаже кривица а не да је свако крив док се не докаже невиност?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

исто се може поставити и за водеће људе СПЦ ... како држе у немилости цео један православни народ због кеша и свађа око касе?

 

Потпуно погрешно!

Не знам чији си став то прихватио и овде изнео .. јер засигурно знам да није твој.

Разлози оваквој мојој тврдњи су многоструки. А када је већ тако, волео бих да нам кажеш чији си то став прихватио као свој. Можда мало грубо и надмено звучи, али да би скратили причу зато овако ''журим'' ..

 

Потпуно ти је погрешна тврдња тј питање.. значи не стоје ствари уопште тако, тачнијуе никога СПЦ не ''држи у немилости'' а поготову не ''један цео народ.. и немој побогу..и аман(!) СПЦ, па цела Црква Православна не општи с арасколницима.. У Грчкој и осталим ''грчким '' црквама  нису причешћивали припаднике раскола ни пре 20 ни 30 па ни 40 година... Од позива Патријарха Павла и напуштања раскола од стране Архиепископа Јована и СПЦ је построжила свој став, као и остратак Православног света.

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, да би се ослободио Архиепископ Јован, постоје главно два начина:

1. Да пред суда докаже да је невин о финансијске малверзације, тј. о пренамени материјалних средства.

2. Да архиепископ Јован призна кривица (за финансиске малверзације) и да потражи помиловање (амнестија) од стране председника Републике Македоније. 

3. Да га скупштина Републике Македоније аболира.

 

Ово твоје писање је увреда за православље ...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, да би се ослободио Архиепископ Јован, постоје главно два начина:

1. Да пред суда докаже да је невин о финансијске малверзације, тј. о пренамени материјалних средства.

2. Да архиепископ Јован призна кривица (за финансиске малверзације) и да потражи помиловање (амнестија) од стране председника Републике Македоније. 

3. Да га скупштина Републике Македоније аболира.

1. Пред којим судом? Оним што га је неколико пута ослобађао за исте ствари за које су га после ставили на робију? Или оним што га је противправно држао у притвору? Или оним судом којим управља Стефке или Груја? Има их више. Дакле, схизофренија. На крају крајева, добро се зна да је он невин. Нешто друго је проблем.

2. Коју кривицу да призна? Има их неколико. И биће још ако затреба, јер им тако одговара... Срамота шта пишеш.

3. Скупштина Македоније? То нешто исто као скупштина Србије? Или се то маже на 'леба?

Дакле, смехотрес.

 

Закључак: писаније ти пада у воду само по себи. Она "реалност на терену" демантује твоје наводе тобоже правне државе у Македонији (као и у Србији), јер може да се ради шта се хоће (на страну сад што се избегава регистрација и што се остале владике, кллирици, монашто, верници малтретирају, али да ли је и то по правима и законима? Не доводом у питање да јесте. Живела правда, живео закон, предстедник и скупштина Македоније!). Јер је то воља власти, а власт је народ а народ зна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Пред којим судом? Оним што га је неколико пута ослобађао за исте ствари за које су га после ставили на робију? Или оним што га је противправно држао у притвору? Или оним судом којим управља Стефке или Груја? Има их више. Дакле, схизофренија. На крају крајева, добро се зна да је он невин. Нешто друго је проблем.

2. Коју кривицу да призна? Има их неколико. И биће још ако затреба, јер им тако одговара... Срамота шта пишеш.

3. Скупштина Македоније? То нешто исто као скупштина Србије? Или се то маже на 'леба?

Дакле, смехотрес.

 

Закључак: писаније ти пада у воду само по себи. Она "реалност на терену" демантује твоје наводе тобоже правне државе у Македонији (као и у Србији), јер може да се ради шта се хоће (на страну сад што се избегава регистрација и што се остале владике, кллирици, монашто, верници малтретирају, али да ли је и то по правима и законима? Не доводом у питање да јесте. Живела правда, живео закон, предстедник и скупштина Македоније!). Јер је то воља власти, а власт је народ а народ зна.

У невиности не улазим. Можда јесте, можда није. Суд нажалост доказао да није.

Ја сам казао које су правне могуќности у Македонији. Ви причате како Македонија није правна држава. У реду. Онда како ќете да ослободите владика Јована? Освојиќите земљу коју не признајете? Рушиќете правни систем у Македонији? Стварно није ми јасно.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какво освајање и рушење? Човече!!! Оно што је срушено то је манастир ПОА (где сам био и где свко треба да оде). То је срушено.

Од правног система нема више шта да се сруши (не постоји, као ни овде у Србији), пошто је све већ урушено од стране власти, потпомогнуте са МПЦ. Фарса, а не правни систем.  Синедрион а не суд. Исто као и овде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У невиности не улазим. Можда јесте, можда није. Суд нажалост доказао да није.

Стварно није ми јасно.

 

Да ти ништа није јасно, доказао си небројено пута.. иди човече у Цркву.. канонску - тражи Свете Тајне и разјасниће ти се.

 

А ово што говориш да је суд доказао..могу само да сматрам за твоју злонамерност .. и некакву врсту подвојености . Сам добро знаш да суд ништа није доказао а говориш супротно .. како спаваш ти ?.. Ја верујем да,  јако лоше.

  • Волим 1

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, да би се ослободио Архиепископ Јован, постоје главно два начина: 1. Да пред суда докаже да је невин о финансијске малверзације, тј. о пренамени материјалних средства. 2. Да архиепископ Јован призна кривица (за финансиске малверзације) и да потражи помиловање (амнестија) од стране председника Републике Македоније. 3. Да га скупштина Републике Македоније аболира.

 

facenew22222222

Link to comment
Подели на овим сајтовима

facenew22222222

 

Довољно је било што си ''Ортофилове'' антицрквене баљезгарије ''аминовао'' испод њих самих .. да би видели да се слажеш са њим. Међутим теби изгледа да није било то доста него си у ''одушевљењу'' и посебно лајковао отворену антицрквену неписменост, па и злонамерност .. Шта да се каже, ..

 

''свака теби част'' на таквом осећају за Цркву!

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Да пред суда докаже да је невин о финансијске малверзације, тј. о пренамени материјалних средства.

 

А не да суд докаже да је крив?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Walter,

 

Шта да ти кажем, кад неко поведе расправу тешким речима и распаљеним осећањима којима се ти обраћаш - па онда их бришеш и мењаш - ту не вреди ништа објашњавати, ни причати ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Walter,

 

Шта да ти кажем, кад неко поведе расправу тешким речима и распаљеним осећањима којима се ти обраћаш - па онда их бришеш и мењаш - ту не вреди ништа објашњавати, ни причати ...

 

Промашај пријатељу..

 

Нисам ја теби упутио тешке речи .. ма ни једну једину!  Него нашем саговорнику ''Ортофилу''.

 

Ово је јавни а не приватни разговор. Ти си ''аминовао'' нешто што је по мојој оцени (јер са дотичним имам не мало искуство у размени мишљења око БЈРМакедонског Црквеног а поготову АНТИЦрквеног питања), заслужује такав одговор јер је потпуно нецрквен став! 

 

А ти сад, ред би био образложи свој ''лајк'' .. ако имаш одговорности за свој јавно изражен став! ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...