Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

@@ROMAN CURIA,

 

Три поена упозорења и избрисане увредљиве поруке, као и одговори на њих.

 

Запамти да си на православном форуму, који се налази у Србији. Не можеш да пљујеш ни по Православљу ни по Србији. Шта радиш на другим местима, баш ме брига, али овде се такво понашање не толерише. Дијалог да, али пљување не.

 

Већ си једном био банован из истих разлога, сада опет долазиш да нам просипаш исте приче. Дал си мислио да је неко овде будала?

 

Или се смири, или опет летиш са форума. 

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Благодат није сама себи циљ, већ је она оруђе са једином и најпростијом наменом да свакога учини судиоником и сједини Христу у Православној Цркви. Ради тога су и ступњеви духовног узраста потпуно аналогни Црковној и Небеској Јерархији, а права се духовност која је плод благодати, напросто не налази и не остварује код оних који себе подвизавају одвојени од Христа. Њихова је “духовност”, без икаквог изузетка скверна, блудна и демонска, а тиме и директно супротстављена Православној Цркви, јер заправо, суштина духовних дарби је у томе да нас приведу и присаједине извору благодати, т.ј, личности Дародавца, Господа Исуса Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@ROMAN CURIA,

 

Три поена упозорења и избрисане увредљиве поруке, као и одговори на њих.

 

Запамти да си на православном форуму, који се налази у Србији. Не можеш да пљујеш ни по Православљу ни по Србији. Шта радиш на другим местима, баш ме брига, али овде се такво понашање не толерише. Дијалог да, али пљување не.

 

Већ си једном био банован из истих разлога, сада опет долазиш да нам просипаш исте приче. Дал си мислио да је неко овде будала?

 

Или се смири, или опет летиш са форума. 

o cemu pričas ???

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прекидањем заједништва и општења са Црквом у Светом Причешћу, лишавамо се самог Духа Светога и Његових благодатних дарова у којима се свакако убраја и дар умносрдачне молитве, али и дар епископства, свештенства, хришћанства, каои и сваки други дар љубави Божје, будући да према предању светих отаца, нема другачијег хришћанства, нити, неког другог Христоса и благодати, а нема ни другачије истине, нити, неког другог живота и спасења – ничега од свега тога нема без Православне Цркве и свега тога има једино у Православној Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nitko ovdje nije dosao pricati o ratu jer tu imamo svi da kazemo.. najbolje je da se držimo teme a to je suradnja KC i pravoslavaca. Ne znam uopće čemu nekakvo podbadanje.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уклоњена и задња провокаторска порука, као и одговор на њу. Ово неће да буде на форуму.

 

@@ROMAN CURIA, или се смири или иди негде другде да правдаш злочине над Србима. Шта лично мислиш, не интересује ме, али да правдаш и величаш злочине на овом форуму нећеш.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je li mi neko ovrisao poruku ili sam izašao iz taba a nisam je poslao?

Ја сам обрисао. Нема потребе дозвољавати такве провокације, нити одговарати на њих. 

 

Ако настави, лети са сајта, ал неће да уноси немир, јер то му је и циљ. И није му ни први пут, већ је једном био банован.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To bi bilo tačno kad bi u zajedničkim pravoslavno-katoličkim deklaracijama kojim su ekumenski dijalozi započeti Veliki raskol iz 1054. bio definisan kao jednostrani otpad, otpadnuće samo jedne strane, svejedno koje. Medjutim tamo se nešto takvo nigdje ne spominje niti je tako nešto bilo potpisano bilo kim, ni od strane opunomoćenih pravoslavaca a ni katolika.

Dakle, Vi mislite da postoje dve (2) izvorne (sama rec izvorno nagovestava na to da je jedan vir) Crkve? Da li je to u saglasnosti sa Simvolom Vere?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Medjusobno ukidanje anateme nakon II vatikanskog koncila izmedju pape i patrijarha imalo je vaznost za ekumenizam koji zivimo danas kada se zajedno i molimo u crkvama.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...