Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

@@ROMAN CURIA,

 

Pogrešno me razumeš, opet. Nisam to mislio za papu Franciska.

 

Zapravo ja samo želim da razgovaramo na teološki način. Jer svaki drugi način lako dovede da svako sedne u svoj tenk. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@ROMAN CURIA,

 

Pogrešno me razume, opet. Nisam to mislio za papu Franciska.

 

Zapravo ja samo želim da razgovaramo na teološki način. Jer svaki drugi način lako dovede da svako sedne u svoj tenk. :)

Znam, ali kao što se vi klanjate ikonama kao da su pale sa neba tako je i kod nas papa nešto što nas direktno poveziva sa onim sto vidimo kao crkvu, i u nas ima vece znacenje nego kako vi vidite svog patrijarha. Papa je car :D

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ikona nosi neku ličnost i svaki episkop je ličnost, klanjamo im se kao ličnostima. :)

 

Da, episkop je ličnost koji zosobuje (personalizuje) ličnost Isusa Hrista i jedinstvo Crkve.

 

Papež tak zastupuje – podle katolického pojetí – samotného svatého Petra. Symbolizuje jednotu církve ...

http://www.znojemskarotunda.cz/spapezu1.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PO nekad pomislim da je bit pravoslavlja, održi sve održi različitost, nejedinstvo..samo da ne bi bili slični jereticima katolicima. Prilažem i dokaz a to je kalendar SPC i RPC, drže ga iako su svi pa i oni sami utvrdili da nije točan, ali eto bar nismo slični katolicima.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, episkop je ličnost koji zosobuje (personalizuje) ličnost Isusa Hrista i jedinstvo Crkve.

 

Papež tak zastupuje – podle katolického pojetí – samotného svatého Petra. Symbolizuje jednotu církve ...

http://www.znojemskarotunda.cz/spapezu1.htm

Da biskupi su nasljednici apostola bla bla, ali ipak svi mi gledamo našeg papu više nego bilo kojeg biskupa priznaj..iako i papa je biskup  :)

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@ROMAN CURIA,

 

Možemo stupiti u jedinstvo i sa različitim kalendarima. Ali do tada će se verovatno nešto ujednačiti i po tome.

Hoce na svepravoslavnom saboru 2016. Sramota je da ostale PC jesu prešle samo dvije nacionalne nisu. Treba ić putem Grka i Bugara.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde je ovaj papa bio sve ove godine dok nije postao papa? Bio je visoki sveštenik sa uticajem. Zašto tada nije govorio i radio delić stvari koje danas radi, ako je takva dobričina i pravednik u duši i ne folira se?

 

Пријатељу, боље да не лупаш ако не знаш историју. Хулиш из незнања. 10 оченаша и једна седмица на води. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da biskupi su nasljednici apostola bla bla, ali ipak svi mi gledamo našeg papu više nego bilo kojeg biskupa priznaj..iako i papa je biskup  :)

 

Pa to onda prema tradiciji koja kaže da su si svi episkopi ravni liturgijski ali ne i prema primatu, značaju njihovih katedri tj. služenju, službi u univerzalnoj, opštoj Crkvi. Tamo je to uredjeno tim učenjima o diptihu, prvenstvima i postupnostima a to učenje je jednako dijelom svetootačkih tradicija i učenja kao i svako drugo i poznato i na istoku i na zapadu. Vrtimo se samo u krug.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...